ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 06:02

Teatrin do e ndërtojë Bashkia, fondet do t’i kërkohen qeverisë

Teatrin do e ndërtojë Bashkia, fondet do t’i kërkohen qeverisë
Tirana do të ketë një teatër të ri modern, që plotëson të gjitha kërkesat e komunitetit të artistëve. Në një lidhje direkte për Top Channel, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se qeveria dhe bashkia kanë marrë përsipër ...
Top Channel | 26-Feb-2020 21:31
Tirana do të ketë një teatër të ri modern, që plotëson të gjitha kërkesat e komunitetit të artistëve. Në një lidhje direkte për Top Channel, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se qeveria dhe bashkia kanë marrë përsipër ...

Dështimi i marrëveshjes për teatrin e ri/ “Qytetarët ia dolën!”, ish-këshilltarët e LSI-së: Në 2 mars do ndalin grabitjen e së ardhmes së tyre
Pas dështimit të marrëveshjes mes bashkisë së Tiranë dhe firmës private që do të ndërtonte teatrin e ri, vjen një reagim nga ish-grupi i Këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës. Përmes një reagimi për mediat, ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:31
Pas dështimit të marrëveshjes mes bashkisë së Tiranë dhe firmës private që do të ndërtonte teatrin e ri, vjen një reagim nga ish-grupi i Këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës. Përmes një reagimi për mediat, ...

Ish-Grupi i Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës: Qytetarët ja dolën!
Prononcim i ish-Grupit të Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës ka reaguar për tërheqjen e qeverisë nga projekti i ndërtimit të Teatrit Kombëtare me skemën e PPP-ve. Në një deklaratë për mediat, grupi i ...
Telegraf | 26-Feb-2020 22:37
Prononcim i ish-Grupit të Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës ka reaguar për tërheqjen e qeverisë nga projekti i ndërtimit të Teatrit Kombëtare me skemën e PPP-ve. Në një deklaratë për mediat, grupi i ...

Erion Veliaj: Basha i shqetësuar se nuk arrriti të gjobisë biznesmenin e radhës
Tirana do të ketë një teatër të ri modern, që plotëson të gjitha kërkesat e komunitetit të artistëve. Në një lidhje direkte për TCH, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se qeveria dhe bashkia kanë marrë përsipër të ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 21:16
Tirana do të ketë një teatër të ri modern, që plotëson të gjitha kërkesat e komunitetit të artistëve. Në një lidhje direkte për TCH, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se qeveria dhe bashkia kanë marrë përsipër të ...

Ish-këshilltarët e LSI: Në 2 mars, shqiptarët do ndalin grabitjen e së ardhmes së tyre
Ish-grupi i Këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës ka reaguar pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranë dhe firmës private për projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në reagim thuhet pas 2 vitesh ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 22:20
Ish-grupi i Këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës ka reaguar pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranë dhe firmës private për projektin e Teatrit të ri Kombëtar. Në reagim thuhet pas 2 vitesh ...

Ndërtimi i Teatrit jo me PPP/ Basha: Njoftimi i Bashkisë, gjysmak – fshehin të vërtetën
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se Teatri i ri kombëtar nuk do të ndërtohet në partneritet me privatin , por me para nga buxheti i shtetit. Sipas Bashkisë, vendimi ...
Mapo | 26-Feb-2020 20:02
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se Teatri i ri kombëtar nuk do të ndërtohet në partneritet me privatin , por me para nga buxheti i shtetit. Sipas Bashkisë, vendimi ...

Pyetjeve për Teatrin që Veliaj nuk u dha përgjigje
Dështimi “i negociatave” mes bashkisë së Tiranës dhe Kompanisë Fusha për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar nuk e ka ende përgjigjen e qartë. Të dytët nuk kanë folur ende ndërsa të parët kanë nisur të pompojnë nëpër ...
Lapsi | 26-Feb-2020 21:55
Dështimi “i negociatave” mes bashkisë së Tiranës dhe Kompanisë Fusha për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar nuk e ka ende përgjigjen e qartë. Të dytët nuk kanë folur ende ndërsa të parët kanë nisur të pompojnë nëpër ...

Teatri Kombëtar nuk ishte çështje parash, por çështje kullash
Nga Ergys Mërtiri Bashkia njoftoi sot se është tërhequr nga projekti Fusha, për shembjen e Teatrit Kombëtar në këmbim të lejes për ndërtimin e 6 kullave në truallin e tij. Bashkia thotë se do ta ndërtojë vetë Teatrin e ...
Telegraf | 26-Feb-2020 19:41
Nga Ergys Mërtiri Bashkia njoftoi sot se është tërhequr nga projekti Fusha, për shembjen e Teatrit Kombëtar në këmbim të lejes për ndërtimin e 6 kullave në truallin e tij. Bashkia thotë se do ta ndërtojë vetë Teatrin e ...

Dështuan negociatat me kompaninë “Fusha”, Mazniku: Ne deshëm që Teatri i ri të ndërtohej shpejt
N/kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbi Mazniku i ftuar në studion e Abc News, foli për prishjen e negociatave me kompaninë “Fusha” për ndërtimin e Teatrit Kombëtar me PPP. Ai tha se Teatri tashmë do të ndërtohet me ...
ABCNews | 26-Feb-2020 20:55
N/kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbi Mazniku i ftuar në studion e Abc News, foli për prishjen e negociatave me kompaninë “Fusha” për ndërtimin e Teatrit Kombëtar me PPP. Ai tha se Teatri tashmë do të ndërtohet me ...

“Qeveria dhe bashkia dështuan”, reagon Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: TK pasuri publike, ligji special ra
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reagua pas dështimit të negociatave mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë private për ndërtimin e godinës së Teatrit Kombëtar. Në njoftimin e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit thuhet se ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 18:41
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reagua pas dështimit të negociatave mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë private për ndërtimin e godinës së Teatrit Kombëtar. Në njoftimin e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit thuhet se ...

Dështimi i marrëveshjes për TK/ Basha: S’mund t’u hidhet hi syve shqiptarëve
Pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj se nuk mund “t’i hedhin hi ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 19:00
Pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj se nuk mund “t’i hedhin hi ...

Projekti i Teatrit Kombëtar, reagon edhe LSI: Qytetarët ia dolën pas 2 vitesh rezistencë
Pas anulimit të Partneritetit Publik Privat për projektin e Teatrit të ri Kombëtar nga privati, ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Grupi i Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës nëpërmjet një ...
Politiko | 26-Feb-2020 22:01
Pas anulimit të Partneritetit Publik Privat për projektin e Teatrit të ri Kombëtar nga privati, ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Grupi i Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës nëpërmjet një ...

Basha: Rama dhe Veliaj nuk mund t’i hedhin hi syve të shqiptarëve për teatrin
Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se vendimi për ta ndërtuar godinën e re me fonde publike vjen në mbështetje të të gjitha kërkesave të komunitetit të artistëve për një teatër modern, i cili ...
Top Channel | 26-Feb-2020 18:35
Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se vendimi për ta ndërtuar godinën e re me fonde publike vjen në mbështetje të të gjitha kërkesave të komunitetit të artistëve për një teatër modern, i cili ...

Dështon ndërtimi i Teatrit me PPP, Zëri Amerikës: Qeveria e kishte mbrojtur me këmbëngulje
Në Shqipëri, Bashkia e Tiranës njoftoi sot se nuk arriti dot marrëveshjen me një kompani private për ndërtimin sipas formulës së Partneritetit Publik Privat, Teatrin e ri kombëtar në vend të godinës aktuale në qendër të ...
ABCNews | 26-Feb-2020 20:10
Në Shqipëri, Bashkia e Tiranës njoftoi sot se nuk arriti dot marrëveshjen me një kompani private për ndërtimin sipas formulës së Partneritetit Publik Privat, Teatrin e ri kombëtar në vend të godinës aktuale në qendër të ...

Rënia e PPP-së për Teatrin/ Veliaj i përgjigjet Bashës: Nuk gjobit dot biznesin e radhës
Pas deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbi dështimin e PPP-së ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, ka ardhur edhe reagimi i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Teksa siguroi që sipas tij ...
Politiko | 26-Feb-2020 21:22
Pas deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbi dështimin e PPP-së ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, ka ardhur edhe reagimi i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Teksa siguroi që sipas tij ...

Teatri i ri kombëtar do ndërtohet me fonde publike, Pollo: Aleanca për Teatrin i ndali barbarët e i zbythi banditët
Qeveria dhe Bashkia e Tiranës vendosën që godina e re e Teatrit Kombëtar të ndërtohet nga shteti si një investim publik. Kjo pasi ka dështuar të arrihet marrëveshja me kompaninë Fusha SH.P.K për shkak se “nuk mundësonte ...
Telegraf | 26-Feb-2020 18:44
Qeveria dhe Bashkia e Tiranës vendosën që godina e re e Teatrit Kombëtar të ndërtohet nga shteti si një investim publik. Kjo pasi ka dështuar të arrihet marrëveshja me kompaninë Fusha SH.P.K për shkak se “nuk mundësonte ...

Dështon ndërtimi i godinës së re të Teatrit Kombëtar në Tiranë
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Bashkia e Tiranës njoftoi sot se nuk arriti dot marrëveshjen me një kompani private për ndërtimin sipas formulës së Partneritetit Publik Privat, Teatrin e ri kombëtar në vend të godinës aktuale ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 21:19
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Bashkia e Tiranës njoftoi sot se nuk arriti dot marrëveshjen me një kompani private për ndërtimin sipas formulës së Partneritetit Publik Privat, Teatrin e ri kombëtar në vend të godinës aktuale ...

“Rama dhe Veliaj s’mund t’i hedhin hi syve shqiptarëve”, Basha pas dështimit të marrëveshjes për Teatrin: Pa një vendim të qartë, PD nuk tërhiqet
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë private për ndërtimin e Teatrit Kombëtar. Në një postim në “Twitter”, Basha shkruan se Rama dhe Veliaj nuk ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 18:24
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas dështimit të marrëveshjes mes Bashkisë së Tiranës dhe kompanisë private për ndërtimin e Teatrit Kombëtar. Në një postim në “Twitter”, Basha shkruan se Rama dhe Veliaj nuk ...

Reagon Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Ligji special ra, nuk është fitore përfundimtare
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar pas njoftimit të Bashkisë së Tiranës se ka dështuar marrëveshja me kompaninë fusha.shpk. Në njoftim thuhej se teatri i ri do të ndërtohej me fonde publike. Ndërkohë, ...
ABCNews | 26-Feb-2020 19:53
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar pas njoftimit të Bashkisë së Tiranës se ka dështuar marrëveshja me kompaninë fusha.shpk. Në njoftim thuhej se teatri i ri do të ndërtohej me fonde publike. Ndërkohë, ...

Teatri/Basha: Rama dhe Veliaj nuk mund t’u hedhin hi syve, shqiptarëve!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulim Basha, ka reaguar në lidhje me mosarritjen e marrëveshjes me privatin, për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Basha shkruan në Twitter se, Rama dhe Veliaj nuk mund t’u hedhin hi syve ...
Dritare | 26-Feb-2020 20:49
Kreu i Partisë Demokratike, Lulim Basha, ka reaguar në lidhje me mosarritjen e marrëveshjes me privatin, për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Basha shkruan në Twitter se, Rama dhe Veliaj nuk mund t’u hedhin hi syve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved