ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 16:23

Instituti i Shëndetësisë konfirmon se në Kosovë nuk ka të prekur nga coronavirusi

Instituti i Shëndetësisë konfirmon se në Kosovë nuk ka të prekur nga coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 18:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...

Zyrtare/ Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka deklaruar se deri më tani asnjë rast i dyshuar për koronavirus nuk ka rezultuar pozitiv. Përmes një njoftimi për mediat bëhet me dije se nga data 8 shkurt ...
ABCNews | 26-Feb-2020 18:47
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka deklaruar se deri më tani asnjë rast i dyshuar për koronavirus nuk ka rezultuar pozitiv. Përmes një njoftimi për mediat bëhet me dije se nga data 8 shkurt ...

U dyshuan si të prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave për tre personat në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.

Nuk ka vend për panik nga koronavirusi, rezultojnë negative tre rastet e dyshuara në Kosovë
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 20:25
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...

Paraqiten edhe tri raste të dyshimta me coronavirus në QKUK, në mesin e tyre një shtetas kinez
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 11:18
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në QKUK, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
Gazeta Monitor | 26-Feb-2020 20:02
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

Tre persona po trajtohen në QKUK me dyshimet për koronavirus, mes tyre një kinez
Vijojnë të konstatohen raste të dyahsuara me koronavirus në Kosovë. Këtë të mërkurë bëhet me dije se në Klinikën Infektive në QKUK, janë shtruar tre persona mes të cilëve një shtetas kinez. Mediat vendase raportojnë se ...
ABCNews | 26-Feb-2020 11:27
Vijojnë të konstatohen raste të dyahsuara me koronavirus në Kosovë. Këtë të mërkurë bëhet me dije se në Klinikën Infektive në QKUK, janë shtruar tre persona mes të cilëve një shtetas kinez. Mediat vendase raportojnë se ...

Nxënësit këshillohen për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit
Nxënësve në të gjitha shkollat në Kosovë, u janë dhënë këshilla për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Ora e parë e mësimit, të mërkurën, i është kushtuar informimit rreth këtij virusi që tashmë ka prekur vendet e ...
Koha.net | 26-Feb-2020 19:47
Nxënësve në të gjitha shkollat në Kosovë, u janë dhënë këshilla për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Ora e parë e mësimit, të mërkurën, i është kushtuar informimit rreth këtij virusi që tashmë ka prekur vendet e ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në Kosovë, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 19:46
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

IKSHKP-ja: Në Kosovë nuk ka Coronavirus
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 19:09
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

IKSHPK-ja konfirmon: Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga koronavirusi. Përmes një komunikate për media thuhet se nga data 8 shkurt deri më 26 ...
Gazeta Observer | 26-Feb-2020 18:38
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga koronavirusi. Përmes një komunikate për media thuhet se nga data 8 shkurt deri më 26 ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në QKUK, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 18:38
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

Në Kosovë nuk ka koronavirus
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...
Arbresh | 26-Feb-2020 18:24
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...

IKSHPK-ja konfirmon: Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi
Përmes një komunikate për media thuhet se nga data 8 shkurt deri më 26 shkurt, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 ...
Lajminet | 26-Feb-2020 18:21
Përmes një komunikate për media thuhet se nga data 8 shkurt deri më 26 shkurt, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 ...

IKSHPK përsëritë: Në Kosovë nuk ka koronavirus!
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK përsëritë: me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar ...
Medial | 26-Feb-2020 18:08
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK përsëritë: me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar ...

6 raste të dyshimta me koronavirus dalin negative
Gjatë ditës së sotme Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në vend ka testuar 6 raste të dyshuara për koronavirus. Rezultatet e këtyre rasteve kanë dalur negative. Instituti i Shëndetësisë ka bërë të ditur......
Zeri | 26-Feb-2020 18:02
Gjatë ditës së sotme Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në vend ka testuar 6 raste të dyshuara për koronavirus. Rezultatet e këtyre rasteve kanë dalur negative. Instituti i Shëndetësisë ka bërë të ditur......

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus
Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 18:00
Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

IKSHPK përsëritë: Në Kosovë nuk ka koronavirus!
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...
Klan Kosova | 26-Feb-2020 17:59
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...

Kapacitetet e Klinikës Infektive për të përballuar koronavirusin
Dhjetëra persona në Kosovë tashmë u janë nënshtruar kontrolleve dhe analizave nën dyshimin se mund të jenë të prekur nga Koronavirusi. Deri tani asnjë prej tyre nuk ka rezultuar të jetë i prekur nga ky virus, origjina e ...
Zeri | 26-Feb-2020 17:30
Dhjetëra persona në Kosovë tashmë u janë nënshtruar kontrolleve dhe analizave nën dyshimin se mund të jenë të prekur nga Koronavirusi. Deri tani asnjë prej tyre nuk ka rezultuar të jetë i prekur nga ky virus, origjina e ...

Kapacitetet e Klinikës Infektive për të përballuar koronavirusin
Deri tani asnjë prej tyre nuk ka rezultuar të jetë i prekur nga ky virus, origjina e të cilët mendohet të jetë nga Kina, dhe përgjegjësit e shëndetësisë publike në Kosovë kanë deklaruar se nuk ka vend për panik. ...
Lajminet | 26-Feb-2020 17:28
Deri tani asnjë prej tyre nuk ka rezultuar të jetë i prekur nga ky virus, origjina e të cilët mendohet të jetë nga Kina, dhe përgjegjësit e shëndetësisë publike në Kosovë kanë deklaruar se nuk ka vend për panik. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved