ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 01:46

Ministri i Jashtëm i Greqisë, mesazh për takimin e KE në mars: Dëshira jonë, hapja e negociatave për Shqipërinë e MV

Ministri i Jashtëm i Greqisë, mesazh për takimin e KE në mars: Dëshira jonë, hapja e negociatave për Shqipërinë e MV
Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias deklaroi se shpresat dhe dëshira e Greqisë është që në takimin e marsit të Këshillit të Evropës të vendoset një datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 18:52
Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias deklaroi se shpresat dhe dëshira e Greqisë është që në takimin e marsit të Këshillit të Evropës të vendoset një datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Spasovski-Palmer: Së shpejti presim vendim nga BE-ja për fillimin negociatave
“Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 17:54
“Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...

Konjufca në Selanik kërkon vendim pozitiv për heqjen e vizave
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka marrë pjesë sot në konferencën e nivelit të lartë lidhur me perspektivën Evropiane të Ballkanit Perëndimor “Nga Selaniku në Zagreb”, e cila po mbahet në ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 15:43
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka marrë pjesë sot në konferencën e nivelit të lartë lidhur me perspektivën Evropiane të Ballkanit Perëndimor “Nga Selaniku në Zagreb”, e cila po mbahet në ...

Spasovski – Palmer: SHBA i jep mbështetje Maqedonisë së Veriut në rrugën e eurointegrimeve
Shkup, 25 shkurt – Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 00:07
Shkup, 25 shkurt – Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe ...

Spasovski – Palmer: SHBA i jep mbështetje Maqedonisë së Veriut në rrugën e eurointegrimeve
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...
Ina-Online | 24-Feb-2020 23:48
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...

Spasovski-Palmer: Së shpejti presim vendim nga BE-ja për fillimin e negociatave inkuadruese
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...
Aktuale.MK | 24-Feb-2020 22:10
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...

Marsi test për Bashkimin Evropian, MPJ Dimitrov në konferencën “Nga Selaniku në Zagreb”
Selanik, 24 shkurt – Me ftesë të Ministrit të Jashtëm të Greqisë Nikos Dendias, kryediplomati i Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov ka qëndruar sot në Selanik ku mori pjesë në konferencën kushtuar perspektivës së ...
Koha.mk | 24-Feb-2020 21:29
Selanik, 24 shkurt – Me ftesë të Ministrit të Jashtëm të Greqisë Nikos Dendias, kryediplomati i Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov ka qëndruar sot në Selanik ku mori pjesë në konferencën kushtuar perspektivës së ...

Në Bosnjë, kundër Lajçakut si i dërguar i BE-së për rajonin
SDA, partia e Bakir Izetbegoviç në Bosnje, është kundër emërimit Miroslav Lajçakut si të dërguar special të BE-së Ballkanin Perëndimor. Diplomati i njohur sllovak ka qenë dikur i dërguar për Bosnjën, e tashmë është ...
Tesheshi | 24-Feb-2020 21:20
SDA, partia e Bakir Izetbegoviç në Bosnje, është kundër emërimit Miroslav Lajçakut si të dërguar special të BE-së Ballkanin Perëndimor. Diplomati i njohur sllovak ka qenë dikur i dërguar për Bosnjën, e tashmë është ...

Dimitrov në Selanik: S’ka stabilitet në Evropë pa integrimin e ballkanit
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, ka porositur sot nga konferenca “Prej Selanikut deri në Zagreb” se Evropa e plotë, stabile, e suksesshme dhe në paqe nuk mund të paramendohet pa integrim të tërësishëm të ...
Gazeta Express | 24-Feb-2020 20:25
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, ka porositur sot nga konferenca “Prej Selanikut deri në Zagreb” se Evropa e plotë, stabile, e suksesshme dhe në paqe nuk mund të paramendohet pa integrim të tërësishëm të ...

Radman: Kroacia dëshiron fillimin e negociatave me Shkupin dhe Tiranën në mars
Qëllimet kryesore të Kroacisë janë sigurimi i mbështetjes për marrjen e vendimit për hapjen e negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në mars dhe mbajtjen e Samitit të suksesshëm në Zagreb, deklaroi ...
TetovaSot | 24-Feb-2020 19:29
Qëllimet kryesore të Kroacisë janë sigurimi i mbështetjes për marrjen e vendimit për hapjen e negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në mars dhe mbajtjen e Samitit të suksesshëm në Zagreb, deklaroi ...

Energjetika e burimeve ripërtëritëse në fokus të takimeve të delegacionit qeveritar në Londër
Kryeministri Oliver Spasovski, në shoqërim të ministres së Financave Nina Angellovska dhe ministrit të Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, si pjesë e agjendës së vizitës njëditore pune në Londër me rastin e Samitit për ...
TetovaSot | 24-Feb-2020 19:17
Kryeministri Oliver Spasovski, në shoqërim të ministres së Financave Nina Angellovska dhe ministrit të Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, si pjesë e agjendës së vizitës njëditore pune në Londër me rastin e Samitit për ...

Spasovski – Palmer: Së shpejti presim vendim nga BE-ja për fillimin e negociatave inkuadruese
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...
TetovaSot | 24-Feb-2020 19:13
Prej rezultateve të reformave dhe zbatimit të tyre pritet vendim pozitiv dhe i shpejtë i BE-së për fillimin e negociatave si hap logjik dhe për shkak të plotësimit të të gjitha kritereve dhe standardeve për anëtarësim ...

Konferenca e Selanikut, fqinjët evropianë kërkojnë integrimin e rajonit
Këshilli Evropian duhet t’ia mundësojë Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë fillimin e bisedimeve para Samitit të Zagrebit. Çdo pezullim mund të ketë pasoja negative për rajonin dhe vetë Unionin. Kjo është porosia që ...
Aktuale.MK | 24-Feb-2020 18:38
Këshilli Evropian duhet t’ia mundësojë Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë fillimin e bisedimeve para Samitit të Zagrebit. Çdo pezullim mund të ketë pasoja negative për rajonin dhe vetë Unionin. Kjo është porosia që ...

Cerar: Jam i bindur se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të marrin datë për fillimin e bisedimeve në mars
Ministri i Jashtëm slloven, Miro Cerar, përpara fillimit të Konferencës së Selanikut për perspektivat evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha se është optimist që BE të përmbushë premtimin e saj dhe shpreson ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 14:29
Ministri i Jashtëm slloven, Miro Cerar, përpara fillimit të Konferencës së Selanikut për perspektivat evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha se është optimist që BE të përmbushë premtimin e saj dhe shpreson ...

Dimitrov: Nuk ka Evropë të stabilizuar dhe të suksesshme pa integrimin e Ballkanit Perëndimorë
Një mesazh i madh është dërguar sot në Selanik, se një Evropë e tërë, e qëndrueshme dhe e prosperuar nuk mund të imagjinohet pa integrimin e plotë të Ballkanit Perëndimor, tha Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 13:48
Një mesazh i madh është dërguar sot në Selanik, se një Evropë e tërë, e qëndrueshme dhe e prosperuar nuk mund të imagjinohet pa integrimin e plotë të Ballkanit Perëndimor, tha Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla ...

(VIDEO) Dimitrov në Selanik: S’ka stabilitet në Evropë pa integrimin e Ballkanit
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, ka porositur sot nga konferenca “Prej Selanikut deri në Zagreb” se Evropa e plotë, stabile, e suksesshme dhe në paqe nuk mund të paramendohet pa integrim të tërësishëm të ...
Shenja | 24-Feb-2020 16:52
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, ka porositur sot nga konferenca “Prej Selanikut deri në Zagreb” se Evropa e plotë, stabile, e suksesshme dhe në paqe nuk mund të paramendohet pa integrim të tërësishëm të ...

Cakaj në Selanik: Fokusi te hapja e negociatave dhe liberalizimi i vizave me Kosovën
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në Konferencën e Nivelit të Lartë për Perspektivën Evropiane, të zhvilluar në Selanik.
Top Channel | 24-Feb-2020 12:06
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në Konferencën e Nivelit të Lartë për Perspektivën Evropiane, të zhvilluar në Selanik.

Gërliq Radman: Kroacia dëshiron fillimin e negociatave me Shkupin dhe Tiranën në mars
Selanik, 24 shkurt 2020 (MEDIAL) – Qëllimet kryesore të Kroacisë janë sigurimi i mbështetjes për marrjen e vendimit për hapjen e negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në mars dhe mbajtjen e Samitit ...
Medial | 24-Feb-2020 16:36
Selanik, 24 shkurt 2020 (MEDIAL) – Qëllimet kryesore të Kroacisë janë sigurimi i mbështetjes për marrjen e vendimit për hapjen e negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në mars dhe mbajtjen e Samitit ...

Dimitrov: Marsi do të jetë test për kredibilitetin global të BE-së
Angazhime për një Evropë të fuqishme, stabile dhe të bashkuar në paqe përmes integrimit të plotë të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian, shprehën sot në Selanik ministrat e punëve të jashtme nga rajoni dhe nga ...
Gazeta Observer | 24-Feb-2020 16:18
Angazhime për një Evropë të fuqishme, stabile dhe të bashkuar në paqe përmes integrimit të plotë të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian, shprehën sot në Selanik ministrat e punëve të jashtme nga rajoni dhe nga ...

Greqia, “avokate” e Shqipërisë – Samit në Selanik për integrimin, Dendias: Rajoni e ka vendin në Europë
Ballkani Perëndimor është një pjesë e pandashme e Europës dhe politikat e zgjerimit të Bashkimit Europian janë mjetet më të fuqishme për të siguruar stabilitet dhe siguri në rajon”-deklaroi ministri i jashtëm grek, ...
ScanTv | 24-Feb-2020 15:58
Ballkani Perëndimor është një pjesë e pandashme e Europës dhe politikat e zgjerimit të Bashkimit Europian janë mjetet më të fuqishme për të siguruar stabilitet dhe siguri në rajon”-deklaroi ministri i jashtëm grek, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved