ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 10:39

“Përhapja e koronavirusit nuk mund të përmbahet”

“Përhapja e koronavirusit nuk mund të përmbahet”
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë që nuk është e sigurt nëse koronavirusi mund të ndalohet nga përhapja botërore teksa vazhdojnë e rriten rastet e shumta të konfirmuara në Itali, Korenë e Jugut e Iran. Italia ka ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 14:53
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë që nuk është e sigurt nëse koronavirusi mund të ndalohet nga përhapja botërore teksa vazhdojnë e rriten rastet e shumta të konfirmuara në Itali, Korenë e Jugut e Iran. Italia ka ...

Gjermania mbështet OBSH: 3 milionë euro të tjera për të luftuar Koronavirusin
Ambasada Gjermane në Tiranë ka bërë të ditur se në mbështetje të punës së OBSH-së për të luftuar Koronavirusin, Gjermania do të japë edhe 3 milionë euro të tjera fonde. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Jashtëm, Heiko ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 13:22
Ambasada Gjermane në Tiranë ka bërë të ditur se në mbështetje të punës së OBSH-së për të luftuar Koronavirusin, Gjermania do të japë edhe 3 milionë euro të tjera fonde. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Jashtëm, Heiko ...

Vazhdon “lufta” për pengimin e përhapjes së koronavirusit
Vendet e goditura më së keqi nga koronavirusi janë duke i intensifikuar përpjekjet për frenimin e tij, pasi numri i rasteve të prekura në botë ka kaluar tashmë 80,000. Në Korenë e Jugut, zyrtarët duan të kontrollojnë ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 10:15
Vendet e goditura më së keqi nga koronavirusi janë duke i intensifikuar përpjekjet për frenimin e tij, pasi numri i rasteve të prekura në botë ka kaluar tashmë 80,000. Në Korenë e Jugut, zyrtarët duan të kontrollojnë ...

Qytetarët kërkojnë masa shtesë ndaj koronavirusit
Qytetarët nuk e fshehin frikën nga përhapja e koronavirusit të ri edhe në Kosovë, pasi që i njëjti tashmë është konfirmuar se ka prekur njerëz në vende të ndryshme botërore. Shqetësimet janë rritur sidomos ditët e ...
Radio Evropa e Lire | 25-Feb-2020 19:04
Qytetarët nuk e fshehin frikën nga përhapja e koronavirusit të ri edhe në Kosovë, pasi që i njëjti tashmë është konfirmuar se ka prekur njerëz në vende të ndryshme botërore. Shqetësimet janë rritur sidomos ditët e ...

A do të kthehet Coronavirusi në pandemi botërore, OBSH-ja paralajmëron shtetet
Prej më shumë se një muaj e gjysmë bota po përballet me një lloj virusi shumë të rrezikshëm. Koronavirusi, i cili u shfaq për herë të parë në Dhjetor të vitit 2019 në Wuhan të Kinës, tashmë është shpërndarë edhe në 37 ...
EkonomiaOnline | 25-Feb-2020 18:41
Prej më shumë se një muaj e gjysmë bota po përballet me një lloj virusi shumë të rrezikshëm. Koronavirusi, i cili u shfaq për herë të parë në Dhjetor të vitit 2019 në Wuhan të Kinës, tashmë është shpërndarë edhe në 37 ...

Covid 19 anulon ekskursionet e nxënësve dhe studentëve për në Itali
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 18:17
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...

Virusi/Anulohen ekskursionet e nxënësve dhe studentëve për në Itali
Shkup, 25 shkurt – Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 18:11
Shkup, 25 shkurt – Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por ...

SHBA premton 1 mld USD për vaksinën ndaj koronavirusit, Koreja e Jugut do testojë 200 mijë persona
Përhapja e virusit vdekjeprurës përtej kufijve të Kinës, me shpejtësi të madhe, ka detyruar shumë vende të botës të marrin masa të forta për të mos lejuar sëmundjen e ngjashme me gripin të kthehet në pandemi. Kështu, ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 09:09
Përhapja e virusit vdekjeprurës përtej kufijve të Kinës, me shpejtësi të madhe, ka detyruar shumë vende të botës të marrin masa të forta për të mos lejuar sëmundjen e ngjashme me gripin të kthehet në pandemi. Kështu, ...

Virusi, anulohen ekskursionet e nxënësve dhe studentëve për në Itali
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...
Shprehja | 25-Feb-2020 18:06
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...

Çfarë ndodh në rastin e një pandemie?
COVID-19 ose i njohur si koronavirusi i ri ka shkaktuar frikë në të gjithë globin. Të gjithë i frikësohen rastit të një pandemie. Por çfarë ndodh nëse godet pandemia e koronavirusit? Pandemia shpallet kur një sëmundje ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 18:03
COVID-19 ose i njohur si koronavirusi i ri ka shkaktuar frikë në të gjithë globin. Të gjithë i frikësohen rastit të një pandemie. Por çfarë ndodh nëse godet pandemia e koronavirusit? Pandemia shpallet kur një sëmundje ...

Virusi, anulohen ekskursionet e nxënësve dhe studentëve për në Itali
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...
Alsat-M | 25-Feb-2020 18:00
Pacienti i fundit i testuar në Klinikën Infektive në Shkup nuk është i prekur nga virusi Korona. Ai kishte mbërritur nga Dubai në Shkup para disa ditësh dhe i kishte kaluar të gjitha kontrollet, por më pas është ankuar ...

Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?
Pavarësisht përpjekjeve për frenim të koronavirusit të ri, kjo sëmundje po vazhdon të përhapet në dhjetëra shtete në botë. Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të......
Zeri | 25-Feb-2020 16:49
Pavarësisht përpjekjeve për frenim të koronavirusit të ri, kjo sëmundje po vazhdon të përhapet në dhjetëra shtete në botë. Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të......

Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?
Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar. Mund të përcillet me simptoma si: fyt i skuqur, kollë apo pneumoni. Koronavirusi i Vuhanit është i ngjashëm me SARS’in që pati ...
Lajminet | 25-Feb-2020 16:41
Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar. Mund të përcillet me simptoma si: fyt i skuqur, kollë apo pneumoni. Koronavirusi i Vuhanit është i ngjashëm me SARS’in që pati ...

Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?
Pavarësisht përpjekjeve për frenim të koronavirusit të ri, kjo sëmundje po vazhdon të përhapet në dhjetëra shtete në botë. Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar. Mund të ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 16:31
Pavarësisht përpjekjeve për frenim të koronavirusit të ri, kjo sëmundje po vazhdon të përhapet në dhjetëra shtete në botë. Virusi është identifikuar fillimisht në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar. Mund të ...

A do të kthehet koronavirusi në pandemi botërore – OBSH paralajmëron shtetet
Prej më shumë se një muaj e gjysmë bota po përballet me një lloj virusi shumë të rrezikshëm. Koronavirusi, i cili u shfaq për herë të parë në Dhjetor të vitit 2019 në Wuhan të Kinës, tashmë është shpërndarë edhe në 37 ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 16:28
Prej më shumë se një muaj e gjysmë bota po përballet me një lloj virusi shumë të rrezikshëm. Koronavirusi, i cili u shfaq për herë të parë në Dhjetor të vitit 2019 në Wuhan të Kinës, tashmë është shpërndarë edhe në 37 ...

Virusi korona/Me rekomandim të Qeverisë anulohen ekskursionet e nxënësve
Frika nga virusi Korona ka detyruar Qeverinë që të anulojë të gjitha udhëtimet dhe ekskursionet e shkollave dhe të universiteteve për në Itali ku numri i të prekurve nga Covid19 po rritet me shpejtësi të madhe. Në ...
Aktuale.MK | 25-Feb-2020 16:22
Frika nga virusi Korona ka detyruar Qeverinë që të anulojë të gjitha udhëtimet dhe ekskursionet e shkollave dhe të universiteteve për në Itali ku numri i të prekurve nga Covid19 po rritet me shpejtësi të madhe. Në ...

Kina, Koreja e Jugut njoftojnë raste të reja me koronavirus
Kina dhe Koreja e Jugut kanë bërë të ditura raste të reja me koronavirus të martën, ndërsa tregjet e aksioneve në Japoni pësuan rënie për të dytën ditë rrjesht. Tregjet globale po ashtu patën rënie të ndjeshme ndërsa ...
Medial | 25-Feb-2020 15:58
Kina dhe Koreja e Jugut kanë bërë të ditura raste të reja me koronavirus të martën, ndërsa tregjet e aksioneve në Japoni pësuan rënie për të dytën ditë rrjesht. Tregjet globale po ashtu patën rënie të ndjeshme ndërsa ...

Koronavirusi, me rekomandim të Qeverisë anulohen ekskursionet e nxënësve
Frika nga virusi Korona ka detyruar Qeverinë që të anulojë të gjitha udhëtimet dhe ekskursionet e shkollave dhe të universiteteve për në Itali ku numri i të prekurve nga Covid19 po rritet me shpejtësi të madhe. Në ...
Alsat-M | 25-Feb-2020 15:43
Frika nga virusi Korona ka detyruar Qeverinë që të anulojë të gjitha udhëtimet dhe ekskursionet e shkollave dhe të universiteteve për në Itali ku numri i të prekurve nga Covid19 po rritet me shpejtësi të madhe. Në ...

Bllokohet një hotel i tërë në Spanjë pasi një turist del pozitiv me koronavirus
Një hotel në Tenerife të Ishujve Kanarie të Spanjës është bllokuar, pasi një mjek italian testoi pozitiv për koronavirus. Qindra mysafirëve në hotelin H10 Costa Adeje Palace u ishte thënë fillimisht të qëndrojnë nëpër ...
Arbresh | 25-Feb-2020 15:07
Një hotel në Tenerife të Ishujve Kanarie të Spanjës është bllokuar, pasi një mjek italian testoi pozitiv për koronavirus. Qindra mysafirëve në hotelin H10 Costa Adeje Palace u ishte thënë fillimisht të qëndrojnë nëpër ...

Analizë: Sa jemi afër një pandemie?
Shpërthimet e mëdha të koronavirusit papritur janë zbuluar në Itali e Iran në ditët e fundit. Ndërkohë, rastet në Korenë e Jugut janë rritur duke e shndërruar në një prej shteteve më të prekura. Koronavirusi i ri nuk ...
Arbresh | 25-Feb-2020 14:43
Shpërthimet e mëdha të koronavirusit papritur janë zbuluar në Itali e Iran në ditët e fundit. Ndërkohë, rastet në Korenë e Jugut janë rritur duke e shndërruar në një prej shteteve më të prekura. Koronavirusi i ri nuk ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved