ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/03/2020 14:41

KE: Mbështesim hapjen e negociatave për Shqipërinë

KE: Mbështesim hapjen e negociatave për Shqipërinë
Ministrat e Punëve të Jashtem të Bashkimit Europian shprehin mbështetjen e vendeve të tyre për metodologjinë e re të zgjerimit dhe për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu u shpreh ...
VizionPlus | 25-Feb-2020 20:06
Ministrat e Punëve të Jashtem të Bashkimit Europian shprehin mbështetjen e vendeve të tyre për metodologjinë e re të zgjerimit dhe për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu u shpreh ...

Holanda sërish skeptike ndaj Shqipërisë: S’ka dritë jeshile, duhet ende shumë punë për negociatat
Na ndiqni në Facebook mapo.al “Qartësisht, nuk ka ende dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu u shpreh kryediplomati holandez , Stef Blok pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit ...
Mapo | 25-Feb-2020 14:58
Na ndiqni në Facebook mapo.al “Qartësisht, nuk ka ende dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu u shpreh kryediplomati holandez , Stef Blok pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit ...

Negociatat për Shqipërinë/ Komisioneri Europian për Zgjerimin prezanton sot në Bruksel metodologjinë e re para ministrave të jashtëm
BRUKSEL Komisioneri europian për fqinjësi dhe zgjerim, Oliver Varhelyi do të prezantojë sot në Bruksel metodologjinë e re për zgjerimin e BE para ministrave të jashtëm të vendeve anëtare. Pas prezantimit të ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 12:06
BRUKSEL Komisioneri europian për fqinjësi dhe zgjerim, Oliver Varhelyi do të prezantojë sot në Bruksel metodologjinë e re për zgjerimin e BE para ministrave të jashtëm të vendeve anëtare. Pas prezantimit të ...

Holanda nuk ndryshon qëndrim: Shqipëria akoma më shumë punë për çeljen e negociatave
Ministri i jashtëm i Holandës, Stef Blok, pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian: “Qartësisht, nuk ka ende dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.. Drita jeshile vjen kur të përmbushen ...
Telegraf | 25-Feb-2020 15:10
Ministri i jashtëm i Holandës, Stef Blok, pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian: “Qartësisht, nuk ka ende dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.. Drita jeshile vjen kur të përmbushen ...

BE diskuton për zgjerimin/ Ministrat e Jashtëm: Të hapen negociatat për Shqipërinë
Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-së diskutojne në Bruksel metodologjinë e re te zgjerimit të propozuar nga Komisioni Evropian per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut.Në rend dite jane pergatitjet për samitin e ...
VizionPlus | 25-Feb-2020 12:28
Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-së diskutojne në Bruksel metodologjinë e re te zgjerimit të propozuar nga Komisioni Evropian per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut.Në rend dite jane pergatitjet për samitin e ...

“Nga Selaniku në Zagreb”/ Takimi me vendet e Ballkanit, Greqia konfirmon mbështetjen për negociatat
Konferenca e nivelit të lartë lidhur me perspektivat europiane të Ballkanit Perëndimor e quajtur “Nga Selaniku në Zagreb” dhe e kryesuar nga Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias, është përqëndruar tek perspektiva e ...
Top Channel | 25-Feb-2020 01:42
Konferenca e nivelit të lartë lidhur me perspektivat europiane të Ballkanit Perëndimor e quajtur “Nga Selaniku në Zagreb” dhe e kryesuar nga Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias, është përqëndruar tek perspektiva e ...

Varviciotis: Pajtueshmëri për kornizën e re të KE-së për zhbllokimin e negociatave të pranimit me Ballkanin Perëndimor
Vendosëm qe kemi rënë dakord për kornizën e re të vendosur nga Komisioni Evropian që përfundimisht të zhbllokohen negociatat e pranimit me Ballkanin Perëndimor dhe të fillojnë pas Samitit të marsit, tha Ministri i ...
TetovaSot | 25-Feb-2020 20:03
Vendosëm qe kemi rënë dakord për kornizën e re të vendosur nga Komisioni Evropian që përfundimisht të zhbllokohen negociatat e pranimit me Ballkanin Perëndimor dhe të fillojnë pas Samitit të marsit, tha Ministri i ...

Shefçoviç: Mbështetje prej të gjitha vendeve anëtare të BE-së për metodologjinë e re
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...
Republika | 25-Feb-2020 19:57
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...

Shefçoviç: Mbështetje prej të gjitha vendeve anëtare të BE-së për metodologjinë e re
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...
TetovaSot | 25-Feb-2020 19:46
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...

Varviciotis: Pajtueshmëri për kornizën e re të KE-së për zhbllokimin e negociatave të pranimit me Ballkanin Perëndimor
Athinë, 25 shkurt – Vendosëm qe kemi rënë dakord për kornizën e re të vendosur nga Komisioni Evropian që përfundimisht të zhbllokohen negociatat e pranimit me Ballkanin Perëndimor dhe të fillojnë pas Samitit të marsit, ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 19:10
Athinë, 25 shkurt – Vendosëm qe kemi rënë dakord për kornizën e re të vendosur nga Komisioni Evropian që përfundimisht të zhbllokohen negociatat e pranimit me Ballkanin Perëndimor dhe të fillojnë pas Samitit të marsit, ...

Shefçoviç: 27 vendet anëtare mbështesin metodologjinë e re të BE-së
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 18:44
Nënkryetari i Komisionit Evropian, Marosh Shefçoviç, në konferencën për shtyp pas Këshillit të sotëm të punëve të përgjithshme të BE-së, theksoi se të gjitha 27 vendet anëtare kanë dhënë mbështetje të plotë për ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të KE-së
Bruksel, 25 shkurt – Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 18:26
Bruksel, 25 shkurt – Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të KE-së
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 18:14
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të KE-së
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Alsat-M | 25-Feb-2020 18:08
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, mesazh për takimin e KE në mars: Dëshira jonë, hapja e negociatave për Shqipërinë e MV
Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias deklaroi se shpresat dhe dëshira e Greqisë është që në takimin e marsit të Këshillit të Evropës të vendoset një datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 18:52
Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias deklaroi se shpresat dhe dëshira e Greqisë është që në takimin e marsit të Këshillit të Evropës të vendoset një datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Aktuale.MK | 25-Feb-2020 18:03
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Arbresh | 25-Feb-2020 17:25
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian.
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Shprehja | 25-Feb-2020 17:01
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

Aurescu: Metodologjia e re të mos jetë justifikim për shtyrjen e bisedimeve
Ministri i Jashtëm rumun Bogdan Aurescu sot tha se metodologjia e re për negociatat e pranimit nuk duhet të jetë një justifikim i ri për të vonuar hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “E ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 11:26
Ministri i Jashtëm rumun Bogdan Aurescu sot tha se metodologjia e re për negociatat e pranimit nuk duhet të jetë një justifikim i ri për të vonuar hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “E ...

Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...
Alsat-M | 25-Feb-2020 17:01
Përfunduan përgatitjet për takimin e marsit të Këshillit Evropian. Zv/presidenti i Komisionit Evropian, Marosh Sefçoviç tha se në diskutimin e gjatë në Bruksel, ministrat e jashtëm të shteteve anëtare shprehën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved