ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 03:17

Abrashi: Hyrja në CEFTA, ndër vendimet më të këqija të Kosovës

Abrashi: Hyrja në CEFTA, ndër vendimet më të këqija të Kosovës
Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka thënë se largimi i taksës pa kushtëzime do të sjell bisedime në Bruksel edhe 20 vite. Abrashi, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se personalisht nuk do ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 23:39
Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka thënë se largimi i taksës pa kushtëzime do të sjell bisedime në Bruksel edhe 20 vite. Abrashi, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se personalisht nuk do ...

Reshitaj: Po të dëgjojmë LDK-në, duhet të presim edhe 30 vite në ‘status quo’
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Albena Reshitaj ka thënë se Kosova po e humb taksën dhe nuk po mund ta vendos as reciprocitetin. Reshitaj, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 23:01
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Albena Reshitaj ka thënë se Kosova po e humb taksën dhe nuk po mund ta vendos as reciprocitetin. Reshitaj, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...

Abrashi: Ne kemi mundur ta heqim taksën në këmbim të liberalizimit të vizave, por vepruam ndryshe
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi, që ishte pjesë e Qeverisë Haradinaj, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 21:43
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi, që ishte pjesë e Qeverisë Haradinaj, në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...
Ina-Online | 25-Feb-2020 00:42
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...
Gazeta Monitor | 24-Feb-2020 23:57
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...

Haradinaj: Nuk kërkojmë më shumë se Kosovën e 17 shkurtit
Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovines nuk duhet të largohet. Ai thotë se Kosova duhet tua bëjë të ditur aleatëve se largimi i ...
Arbresh | 24-Feb-2020 23:34
Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovines nuk duhet të largohet. Ai thotë se Kosova duhet tua bëjë të ditur aleatëve se largimi i ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...
InFokusi | 24-Feb-2020 23:31
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po shohim armatosje të Serbisë nga Rusia”, tha Haradinaj në emisionin ‘DPT te Fidani” në T7. “Nuk po kërkojmë më shumë sesa ata që na kanë njohur më 17 shkurt”, ...
Lajminet | 24-Feb-2020 23:29
Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po shohim armatosje të Serbisë nga Rusia”, tha Haradinaj në emisionin ‘DPT te Fidani” në T7. “Nuk po kërkojmë më shumë sesa ata që na kanë njohur më 17 shkurt”, ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...
Gazeta Observer | 24-Feb-2020 23:25
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...

Haradinaj: Qëndrimet e Kurtit kanë ndërruar radikalisht
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...
Gazeta Express | 24-Feb-2020 23:22
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së Daut Haradinaj edhe një herë ka numëruar arsyet se pse po refuzojnë heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe. Thotë se Serbia nuk po ndryshon pikëpamjen ndaj Kosovës. “Po ...

Haradinaj: Nuk kërkojmë më shumë se Kosovën e 17 shkurtit
Anëtari i AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovines nuk duhet të largohet. Ai thotë se Kosova duhet tua bëjë të ditur aleatëve se largimi i ...
Gazeta Express | 24-Feb-2020 23:22
Anëtari i AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovines nuk duhet të largohet. Ai thotë se Kosova duhet tua bëjë të ditur aleatëve se largimi i ...

Zyrtari i AAK-së e pranon që sakrifikuan liberalizimin e vizave për taksën
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...
InFokusi | 24-Feb-2020 22:34
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...

Zyrtari i AAK-së e pranon që sakrifikuan liberalizimin e vizave për taksën
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...
Gazeta Observer | 24-Feb-2020 21:58
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...

Të rinjtë e AAK-së aksion kundër largimit të taksës, hedhin “Plazma” në oborrin e Qeverisë
Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar sot një aksion simbolik kundër largimit të taksës ndaj produkteve të Serbisë, duke hedhur biskota “Plazma” në oborrin e Qeverisë. Të rinjtë e AAK-së mbanin ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 12:33
Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar sot një aksion simbolik kundër largimit të taksës ndaj produkteve të Serbisë, duke hedhur biskota “Plazma” në oborrin e Qeverisë. Të rinjtë e AAK-së mbanin ...

Zyrtari i AAK-së e pranon që sakrifikuan liberalizimin e vizave për taksën
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...
Indeks Online | 24-Feb-2020 21:58
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së ...

Zëvendësimi i taksës për mallrat serbe, partia e Haradinajt organizon tryezë në Kuvend
KOSOVË Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në ora 10:00, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, organizon tryezë lidhur me taksën 100 për qind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja dhe ...
BalkanWeb | 24-Feb-2020 08:48
KOSOVË Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në ora 10:00, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, organizon tryezë lidhur me taksën 100 për qind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja dhe ...

Abrashi: Ne kemi mundur ta heqim taksën në këmbim të liberalizimit të vizave, por vepruam ndryshe
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi, që ishte pjesë e Qeverisë Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...
Zeri | 24-Feb-2020 21:52
Zyrtari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka përmendur disa nga arsyet që sipas tij taksa ka dhënë efekt në raport me Serbinë. Abrashi, që ishte pjesë e Qeverisë Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Zyrtari i AAK-së e pranon që sakrifikuan liberalizimin e vizave për taksën
Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së taksë. “Amerika nuk ka qenë e përfshirë në dialog. Dialogun e ka drejtuar kryesisht Komisioni Evropian me të cilin nuk ...
Lajminet | 24-Feb-2020 21:49
Abrashi në “Debat Plus” ka thënë se Amerika në dialog është përfshirë për shkak të vendosjes së taksë. “Amerika nuk ka qenë e përfshirë në dialog. Dialogun e ka drejtuar kryesisht Komisioni Evropian me të cilin nuk ...

Bëhen bashkë PAN-i, kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për taksën
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po kërkon edhe një rrugë tjetër për t’ia pamundësuar qeverisë Kurti heqjen e taksës. Gazmend Abrashi, deputeti i AAK-së, ka thënë në emisionin Frontal se partia që ai i takon është duke ...
Gazeta Monitor | 24-Feb-2020 20:54
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po kërkon edhe një rrugë tjetër për t’ia pamundësuar qeverisë Kurti heqjen e taksës. Gazmend Abrashi, deputeti i AAK-së, ka thënë në emisionin Frontal se partia që ai i takon është duke ...

Bëhen bashkë PAN-i, kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për taksën
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po kërkon edhe një rrugë tjetër për t’ia pamundësuar qeverisë Kurti heqjen e taksës. Gazmend Abrashi, deputeti i AAK-së, ka thënë në emisionin Frontal se partia që ai i takon është duke ...
TetovaSot | 24-Feb-2020 20:40
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po kërkon edhe një rrugë tjetër për t’ia pamundësuar qeverisë Kurti heqjen e taksës. Gazmend Abrashi, deputeti i AAK-së, ka thënë në emisionin Frontal se partia që ai i takon është duke ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved