ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 02:27

Kurti-Brnabiç në Londër/ Kryeministrja serbe ‘pret’ në postime kryeministrin e Kosovës

Kurti-Brnabiç në Londër/ Kryeministrja serbe ‘pret’ në postime kryeministrin e Kosovës
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabic, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre ishte se shefja e ekzekutivit serb e ...
Top Channel | 24-Feb-2020 20:40
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabic, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre ishte se shefja e ekzekutivit serb e ...

Zbardhet debati i brendshëm në Samitin e Londrës: Bërnabiç flet për tregti rajonale, Albin Kurti i kërkon njohjen e Kosovës
Në Samitin e Londrës, kryeministrja serbe ka kërkuar bashkëpunim rajonal në tregti, ndërsa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar asaj njohjen e Kosovës. Zëvendëspresidenti i BERZH-it, Jurgen Rigterink, ka ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 16:48
Në Samitin e Londrës, kryeministrja serbe ka kërkuar bashkëpunim rajonal në tregti, ndërsa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar asaj njohjen e Kosovës. Zëvendëspresidenti i BERZH-it, Jurgen Rigterink, ka ...

Gjest primitiv i kryeministres serbe, preu foton me kryeministrin e Kosovës
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre shefja e ekzekutivit serb e kishte prerë ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 22:28
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre shefja e ekzekutivit serb e kishte prerë ...

Bekteshi: Me strategjinë energjetike deri në vitin 2040 modernizim i plotë dhe transformim i sektorit energjetik
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në Samitin e Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim (BERZH) në Londër, e prezantoi strategjinë për energjetikë të Maqedonisë së ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 21:05
Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në Samitin e Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim (BERZH) në Londër, e prezantoi strategjinë për energjetikë të Maqedonisë së ...

Kurti: Punësimi e drejtësia, integrimi evropian dhe anëtarësimi në NATO, prioritetet tona
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Samitin e Investimeve për Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Londër nën organizimin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), ka zhvilluar ...
Telegrafi | 24-Feb-2020 20:17
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Samitin e Investimeve për Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Londër nën organizimin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), ka zhvilluar ...

Kurti planifikon mbledhje të përbashkëta me Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndodhet në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it dhe ...
ABCNews | 24-Feb-2020 21:14
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndodhet në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it dhe ...

Përshëndetje si gjithë të tjerët, Rama i jep vetëm dorën Albin Kurtit në Londër
LONDËR Në tryezën e përbashkët në Londër me rastin e Samitit të BERZH për investimet e 2020 në Ballkanin Perëndimor Rama dhe Kurti vetëm janë përshëndetur. Kryeministri Rama ishte i fundit që i bashkohet tryzës së ...
BalkanWeb | 24-Feb-2020 15:05
LONDËR Në tryezën e përbashkët në Londër me rastin e Samitit të BERZH për investimet e 2020 në Ballkanin Perëndimor Rama dhe Kurti vetëm janë përshëndetur. Kryeministri Rama ishte i fundit që i bashkohet tryzës së ...

Rama në Samitin e Londrës: “Minishengeni ynë sjell zhvillim”
Samiti i BERZH-it bën në të njëjtën tryezë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Të mbledhur për të diskutuar për investimet e mundshme të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në vendet e rajonit, kryeministri ...
VizionPlus | 24-Feb-2020 15:50
Samiti i BERZH-it bën në të njëjtën tryezë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Të mbledhur për të diskutuar për investimet e mundshme të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në vendet e rajonit, kryeministri ...

Bërnabiç në BERZH: Iniciativa e mini-shengenit primare për Serbinë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, nga Samiti i Investimeve të Ballkanit Perëndimor në Londër është shprehur se rajoni ka mundësi të mëdha që duhet të shfrytëzohen më mirë. Në fjalën e saj në Samit, kryeministra e ...
ABCNews | 24-Feb-2020 19:23
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, nga Samiti i Investimeve të Ballkanit Perëndimor në Londër është shprehur se rajoni ka mundësi të mëdha që duhet të shfrytëzohen më mirë. Në fjalën e saj në Samit, kryeministra e ...

Edhe në samitin e Londrës, Kosova në pozicion shumë më të dobët sesa Serbia
Pozicioni ndërkombëtar i Kosovës është i dobët, gjë që ka ndikim edhe në qëndrimin e mbajtur në takimin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt sot në Londër. Tjetër mesele ...
Medial | 25-Feb-2020 00:52
Pozicioni ndërkombëtar i Kosovës është i dobët, gjë që ka ndikim edhe në qëndrimin e mbajtur në takimin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt sot në Londër. Tjetër mesele ...

Kryeministri kroat kërkon investime në Ballkan
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, u bëri thirrje investitorëve në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) që të investojnë në Ballkanin Perëndimor. “Kroacia do të bëjë gjithçka të mundur ...
Arbresh | 24-Feb-2020 23:59
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, u bëri thirrje investitorëve në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) që të investojnë në Ballkanin Perëndimor. “Kroacia do të bëjë gjithçka të mundur ...

Flet kryeministri Kurti, zbulon gjithçka çfarë ndodhi në Londër nga ballafaqimi me Bernabiç, ka një lajm të mirë për qytetarët e Kosovës
Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor janë bërë bashkë në Londër, në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...
Ina-Online | 24-Feb-2020 23:54
Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor janë bërë bashkë në Londër, në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...

Së shpejti mbledhje e përbashkët mes qeverive të Shkupit dhe Prishtinës, konfirmon Kurti
Prishtinë, 24 shkurt – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar ...
Koha.mk | 24-Feb-2020 23:04
Prishtinë, 24 shkurt – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar ...

Kurti synon mbledhje të përbashkëta qeveritare me Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...
Shenja | 24-Feb-2020 22:50
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...

Kurti publikon dy fotografi me Ana Brnabiq, kjo e pren Kurtin në foto
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sotb është takuar me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiq gjatë Samitit për Investime në Ballkanin Perëndimor, shkruan . E përderisa Kurti publikoi disa fotografi nga takimi ku shihen ...
Arbresh | 24-Feb-2020 22:49
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sotb është takuar me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiq gjatë Samitit për Investime në Ballkanin Perëndimor, shkruan . E përderisa Kurti publikoi disa fotografi nga takimi ku shihen ...

Gjest primitiv i kryeministres serbe, preu foton me kryeministrin e Kosovës
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre shefja e ekzekutivit serb e kishte prerë ...
Shenja | 24-Feb-2020 22:38
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre shefja e ekzekutivit serb e kishte prerë ...

Kurti po planifikon mbledhje të përbashkëta me Malin e Zi dhe Maqedoninë Veriore
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...
Aktuale.MK | 24-Feb-2020 22:31
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...

Gjest primitiv i kryeministres serbe, preu foton me kryeministrin e Kosovës
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre ishte se shefja e ekzekutivit serb e ...
Zeri | 24-Feb-2020 22:31
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë disa postime në Twitter nga Londra, ku u mbajt Samiti për Investime në Ballkanin Perëndimor. Por ajo që ra në sy në njërin prej tyre ishte se shefja e ekzekutivit serb e ...

Kurti po planifikon mbledhje të përbashkëta me Malin e Zi dhe Maqedoninë Veriore
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...
Ina-Online | 24-Feb-2020 22:17
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh). Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it ...

Bërnabiq: Kosova ta heqë taksën, ta lehtësojë tregtinë
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë në Samitin e Londrës ku po marrin pjesë vendet e Ballkanit Perëndimor se Kosova duhet ta heqë tarifën 100 përqind të vendosur ndaj mallrave të tyre. “Fatkeqësisht, ne kemi ...
Zeri | 24-Feb-2020 21:58
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë në Samitin e Londrës ku po marrin pjesë vendet e Ballkanit Perëndimor se Kosova duhet ta heqë tarifën 100 përqind të vendosur ndaj mallrave të tyre. “Fatkeqësisht, ne kemi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved