ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 05:49

Skenar paqeje, ambasadorja Yuri Kim takim me Grenell dhe Riker: Mesazh për Ballkanin Perëndimor

Skenar paqeje, ambasadorja Yuri Kim takim me Grenell dhe Riker: Mesazh për Ballkanin Perëndimor
SHBA-ja po angazhohet së tepërmi në këto muajt të fundit që të mund të gjendet një marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë. Kjo bëhet në mënyrë që në Ballkanin Perëndimor të mund të arrihet paqja e shumëpritur. ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 19:13
SHBA-ja po angazhohet së tepërmi në këto muajt të fundit që të mund të gjendet një marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë. Kjo bëhet në mënyrë që në Ballkanin Perëndimor të mund të arrihet paqja e shumëpritur. ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 19:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë ...

Yuri Kim mesazh nga Uashingtoni: Mbledhim fuqitë për zgjidhje në Ballkan
Ata janë njerëzit më të rëndësishëm të SHBA-ve për Shqipërinë dhe Kosovën. Përkatësisht i dërguari special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe ...
ABCNews | 25-Feb-2020 19:51
Ata janë njerëzit më të rëndësishëm të SHBA-ve për Shqipërinë dhe Kosovën. Përkatësisht i dërguari special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe ...

Mesazhi i ambasadores amerikane në Tiranë: Po koordinohemi për Ballkanin
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një fotografi ku duket së bashku me zv.ndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Philip Reeker dhe me Përfaqësuesin Special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 18:41
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një fotografi ku duket së bashku me zv.ndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Philip Reeker dhe me Përfaqësuesin Special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard ...

Ambasadorja Yuri Kim: Mbledhim fuqitë për zgjidhje në Ballkan
Ata janë njerëzit më të rëndësishëm të SHBA-ve për Shqipërinë dhe Kosovën. Përkatësisht i dërguari special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe ...
Portalb | 25-Feb-2020 20:00
Ata janë njerëzit më të rëndësishëm të SHBA-ve për Shqipërinë dhe Kosovën. Përkatësisht i dërguari special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe ...

Thaçi në Uashington: Kosova ka nevojë për kapitullin e fundit – marrëveshjen me Serbinë dhe integrimin në NATO e BE
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilat ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në ...
Koha.net | 25-Feb-2020 19:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilat ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në ...

?Thaçi fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Në takimin e parë me James Carafano, nënkryetar i “The Heritage Foundation”, Presidenti Thaçi u shpreh se Kosova aspiron anëtarësimin në NATO dhe në BE. “Anëtarësimi i Kosovës në NATO dhe në BE do të thotë më pak ...
Lajminet | 25-Feb-2020 19:37
Në takimin e parë me James Carafano, nënkryetar i “The Heritage Foundation”, Presidenti Thaçi u shpreh se Kosova aspiron anëtarësimin në NATO dhe në BE. “Anëtarësimi i Kosovës në NATO dhe në BE do të thotë më pak ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë ...
Arbresh | 25-Feb-2020 19:36
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...
EkonomiaOnline | 25-Feb-2020 19:30
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...
Klan Kosova | 25-Feb-2020 19:24
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...
Medial | 25-Feb-2020 19:24
Presidenti, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e ...

Mesazhi i fortë nga Uashingtoni: Po koordinohemi për zgjidhje në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...
Gazeta Monitor | 25-Feb-2020 19:24
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, takim me Grenell dhe Riker: Mesazh për Ballkanin Perëndimor
SHBA-ja po angazhohet së tepërmi në këto muajt të fundit që të mund të gjendet një marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë. Kjo bëhet në mënyrë që në Ballkanin Perëndimor të mund të arrihet paqja e shumëpritur. ...
RTSH | 25-Feb-2020 19:21
SHBA-ja po angazhohet së tepërmi në këto muajt të fundit që të mund të gjendet një marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë. Kjo bëhet në mënyrë që në Ballkanin Perëndimor të mund të arrihet paqja e shumëpritur. ...

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës......
Zeri | 25-Feb-2020 19:21
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës......

Presidenti Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në ...
Indeks Online | 25-Feb-2020 19:10
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA-ja të mbajë rol udhëheqës në proceset në ...

Mesazhi i fortë nga Uashingtoni: Po koordinohemi për zgjidhje në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...
Zeri | 25-Feb-2020 18:58
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë: Po koordinohemi për Ballkanin
Uashington, 25 shkurt – Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një fotografi ku duket së bashku me zv.ndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Filip Riker, dhe me Përfaqësuesin Special Presidencial të ...
Koha.mk | 25-Feb-2020 18:41
Uashington, 25 shkurt – Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një fotografi ku duket së bashku me zv.ndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Filip Riker, dhe me Përfaqësuesin Special Presidencial të ...

Mesazhi i fortë nga Uashingtoni: Po koordinohemi për zgjidhje në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...
Indeks Online | 25-Feb-2020 18:23
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...

Thaçi flet për rolin e SHBA në Ballkan dhe në procesin e dialogut me Serbinë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të ketë një bashkëbisedim me ekspertë të Brookings Institute, një nga “think-tanket” më prestigjioze në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Top Channel | 24-Feb-2020 18:06
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të ketë një bashkëbisedim me ekspertë të Brookings Institute, një nga “think-tanket” më prestigjioze në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mesazhi i fortë nga Uashingtoni: Po koordinohemi për zgjidhje në Ballkan
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...
EkonomiaOnline | 25-Feb-2020 18:23
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke kërkuar me ngulm arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi një gjë e tillë do të vendoste paqen afatgjate në rajonin e Ballkanit Perëndimor. E një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved