ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 02:37

Koronavirusi: Disa përgjigje për pyetjet që mund t’ju shqetësojnë

Koronavirusi: Disa përgjigje për pyetjet që mund t’ju shqetësojnë
Koronavirus ka mbërritur në Itali dhe shqetësimi për ne shqiptarët është i justifikueshëm. Aty jetojnë rreth 600 mijë shqiptarë që kanë familjet në Shqipëri. Marrëdhëniet tregtare, lëvizjet me këtë vend janë të larta ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 09:26
Koronavirus ka mbërritur në Itali dhe shqetësimi për ne shqiptarët është i justifikueshëm. Aty jetojnë rreth 600 mijë shqiptarë që kanë familjet në Shqipëri. Marrëdhëniet tregtare, lëvizjet me këtë vend janë të larta ...

Harta e koronavirusit në botë: Ballkani, Shqipëria e Kosova, “gëzojnë shendet”
Disa banorë të shëndetshëm gradualisht do të lejohen të largohen nga qyteti kinez Wuhan, nga ku ka origjinën epidemia e koronavirusit (COVID-19), thanë zyrtarët. Banorët e Wuhan-it, të cilët janë “burgosur” në qytet që ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 09:24
Disa banorë të shëndetshëm gradualisht do të lejohen të largohen nga qyteti kinez Wuhan, nga ku ka origjinën epidemia e koronavirusit (COVID-19), thanë zyrtarët. Banorët e Wuhan-it, të cilët janë “burgosur” në qytet që ...

Tetë viktima nga koronavirusi në Iran, mbyllen shkollat dhe disa vende tjera publike
Autoritetet iraniane kanë raportuar edhe për dy viktima të reja nga koronavirusi, që çon shifrën e viktimave në 8, më e larta nga të gjitha vendet e prekura jashtë Kinës. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush ...
VizionPlus | 24-Feb-2020 08:21
Autoritetet iraniane kanë raportuar edhe për dy viktima të reja nga koronavirusi, që çon shifrën e viktimave në 8, më e larta nga të gjitha vendet e prekura jashtë Kinës. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush ...

Si u përhap koronavirusi nëpër botë, nga një konferencë në Singapor
Muajin e kaluar, 109 njerëz u mblodhën në një hotel në Singapor për një konferencë të shitjeve ndërkombëtare, që u mbajt nga një kompani me qendër në SHBA. Kur të pranishmit u kthyen në shtëpi, disa pa dëshirën e tyre ...
GazetaTema | 23-Feb-2020 20:47
Muajin e kaluar, 109 njerëz u mblodhën në një hotel në Singapor për një konferencë të shitjeve ndërkombëtare, që u mbajt nga një kompani me qendër në SHBA. Kur të pranishmit u kthyen në shtëpi, disa pa dëshirën e tyre ...

Coronavirus, në botë bilanci shkon në 2461 viktima, 78.000 të infektuar, 23.133 të shëruar
Bilanci botëror i koronavirusit shkon në 2461 viktima, sipas hartës online të amerikanes Johns Hopkins University. Sipas të dhënave publike, rastet e konfirmuara të të infektuarve janë 78.766, mes të cilëve 76 italiane. ...
BalkanWeb | 23-Feb-2020 15:37
Bilanci botëror i koronavirusit shkon në 2461 viktima, sipas hartës online të amerikanes Johns Hopkins University. Sipas të dhënave publike, rastet e konfirmuara të të infektuarve janë 78.766, mes të cilëve 76 italiane. ...

HARTA/ Koronavirusi prek edhe tre shtete të tjera
Tre vende të tjera kanë konfirmuar sëfundmi rastet e para me koronavirus duke zgjeruar kështu hartën e të prekurve. Siç raporton Reuters, sëfundmi kanë konfirmuar një të sëmurë me koronavirus Afganistani, Kuvajti dhe ...
ABCNews | 24-Feb-2020 09:16
Tre vende të tjera kanë konfirmuar sëfundmi rastet e para me koronavirus duke zgjeruar kështu hartën e të prekurve. Siç raporton Reuters, sëfundmi kanë konfirmuar një të sëmurë me koronavirus Afganistani, Kuvajti dhe ...

Mbi 2000 persona kanë humbur jetën nga karonavirusi
Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit të Kinës 150 njerëz të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 2.582. Të gjitha vdekjet, përveç një rasti, ishin në epiqendrën e ...
ABCNews | 24-Feb-2020 07:43
Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit të Kinës 150 njerëz të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 2.582. Të gjitha vdekjet, përveç një rasti, ishin në epiqendrën e ...

CNN: Nuk regjistrohet asnjë rast i vetëm me koronavirus nga kontrollet e temperaturës në aeroporte
Një nga imazhet më të përhapura në të gjithë botën, pas shpërthimit të koronavirusit është një termometër që u vihet pasagjerëve të avionëve, shkruan rrjeti i njohur informativ amerikan, CNN. Njëmbëdhjetë aeroporte në ...
BalkanWeb | 23-Feb-2020 11:43
Një nga imazhet më të përhapura në të gjithë botën, pas shpërthimit të koronavirusit është një termometër që u vihet pasagjerëve të avionëve, shkruan rrjeti i njohur informativ amerikan, CNN. Njëmbëdhjetë aeroporte në ...

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...
Aktuale.MK | 24-Feb-2020 09:29
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...

Koronavirusi/ Koreja e Veriut karantinon të huajt
Koreja e Veriut ka karantinuar 380 të huaj, në një përpjekje për të ndaluar shpërthimin e koronavirusit, informon dritare.net. Të huajt janë kryesisht diplomatë që ndodhen në kryeqytetin Pyongyang, tha agjencia e ...
Dritare | 24-Feb-2020 09:26
Koreja e Veriut ka karantinuar 380 të huaj, në një përpjekje për të ndaluar shpërthimin e koronavirusit, informon dritare.net. Të huajt janë kryesisht diplomatë që ndodhen në kryeqytetin Pyongyang, tha agjencia e ...

Koronavirusi: Irani alarmon fqinjët në rajon, në BE “ruhet qetësia” nga Italia
Turqia, Pakistani dhe Armenia kanë mbyllur kufijtë me Iranin pas raportimeve për vdekje të shumëfishta nw kwtw vend për shkak të kuronavirusit. “Në Iran, sipas informacioneve të fundit, ne kemi 43 raste infeksioni dhe ...
Tesheshi | 24-Feb-2020 09:19
Turqia, Pakistani dhe Armenia kanë mbyllur kufijtë me Iranin pas raportimeve për vdekje të shumëfishta nw kwtw vend për shkak të kuronavirusit. “Në Iran, sipas informacioneve të fundit, ne kemi 43 raste infeksioni dhe ...

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...
Alsat-M | 24-Feb-2020 09:07
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...
Shprehja | 24-Feb-2020 09:07
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...

Nga koronavirusi kanë humur jetën 2.619 persona, më shumë se 79.000 të infektuar
Pekin, 24 shkurt – Nga koronavirusi i ri, sipas të dhënave të fundit, deri më tani kanë humbur jetën 2.619 persona, ndërsa janë infektuar më shumë se 79.000. Jashtë kufijve të Kinës, janë konfirmuar 27 raste të ...
Koha.mk | 24-Feb-2020 09:05
Pekin, 24 shkurt – Nga koronavirusi i ri, sipas të dhënave të fundit, deri më tani kanë humbur jetën 2.619 persona, ndërsa janë infektuar më shumë se 79.000. Jashtë kufijve të Kinës, janë konfirmuar 27 raste të ...

Koronavirusi në Korenë e Jugut, 763 raste të konfirmuara
Përhapja e epidemisë së koronavirusit në Korenë e Jugut vazhdon të përkeqësohet, e cila dje ngriti nivelin e alarmit të kuq, maksimumin e pritur. Autoritetet shëndetësore njoftuan të hënën në mëngjes se kishin zbuluar ...
RTSH | 24-Feb-2020 08:53
Përhapja e epidemisë së koronavirusit në Korenë e Jugut vazhdon të përkeqësohet, e cila dje ngriti nivelin e alarmit të kuq, maksimumin e pritur. Autoritetet shëndetësore njoftuan të hënën në mëngjes se kishin zbuluar ...

Koreja e Jugut raporton dyfishim të rasteve me koronavirus
Koreja e Jugut ka njoftuar se numri i rasteve të reja të personave të prekur nga koronavirusi është dyfishuar brenda ditës. Zyrtarët thanë se 229 raste të reja ishin konfirmuar që nga e premtja, duke e rritur totalin në ...
Klan Kosova | 24-Feb-2020 08:38
Koreja e Jugut ka njoftuar se numri i rasteve të reja të personave të prekur nga koronavirusi është dyfishuar brenda ditës. Zyrtarët thanë se 229 raste të reja ishin konfirmuar që nga e premtja, duke e rritur totalin në ...

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...
Shenja | 24-Feb-2020 08:28
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi shkon mbi 2.600
Koronavirusi po vazhdon të përhapet nëpër botë, e me këtë edhe të rritet numri i të vdekurve. Sipas të dhënave të fundit, janë shënuar 2609 vdekje si pasojë e virusit dhe 79.356 të infektuar. Në Kinë, që është vatra e ...
Koha.net | 24-Feb-2020 08:21
Koronavirusi po vazhdon të përhapet nëpër botë, e me këtë edhe të rritet numri i të vdekurve. Sipas të dhënave të fundit, janë shënuar 2609 vdekje si pasojë e virusit dhe 79.356 të infektuar. Në Kinë, që është vatra e ...

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...
Medial | 24-Feb-2020 08:12
Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë kanë ndërruar jetë ndërsa Komisioni ...

Koronavirusi nuk ndalet, shkon në 2.444 numri i të vdekurve në Kinë
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) bëri të ditur se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.444 ndërsa numri i të prekurve në 76.936 nga të cilët 10.968 në gjendje të ...
GazetaTema | 23-Feb-2020 09:54
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) bëri të ditur se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.444 ndërsa numri i të prekurve në 76.936 nga të cilët 10.968 në gjendje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved