ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 02:16

Të dhënat e fundit/ Koronavirusi një alarm botëror, vijon të rritet frikshëm numri i viktimave, në listën “e zezë” edhe Italia

Të dhënat e fundit/ Koronavirusi një alarm botëror, vijon të rritet frikshëm numri i viktimave, në listën “e zezë” edhe Italia
Vijon të rritet frikshëm numri i të vdekurve nga koronavirusi, duke shkuar në 2619 viktima në të gjithë botën. Ndërkohë që numri i të infektuarve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 79 mijë. Virusi shpërtheu në ...
BalkanWeb | 24-Feb-2020 07:51
Vijon të rritet frikshëm numri i të vdekurve nga koronavirusi, duke shkuar në 2619 viktima në të gjithë botën. Ndërkohë që numri i të infektuarve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 79 mijë. Virusi shpërtheu në ...

Itali, regjistrohet viktima e katërt nga koronavirusi. Në Kinë ulet numri i të prekurve
Një tjetër person ka humbur jetën në Itali si pasojë e virusit vdekjeprurës me origjinë nga Kina duke e çuar në katër bilancin e viktimave në pak ditë në vendin fqinjë. Viktima është një 84-vjeçar që jeton në Bergamo. ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 09:19
Një tjetër person ka humbur jetën në Itali si pasojë e virusit vdekjeprurës me origjinë nga Kina duke e çuar në katër bilancin e viktimave në pak ditë në vendin fqinjë. Viktima është një 84-vjeçar që jeton në Bergamo. ...

FOTO/ Milano ”kyçet” prej koronavirusit, boshatisen lokalet, supermarketet … dhe Duomo
ITALI Krahina e Lombardisë është kyçur për 7 ditë pasi në ditët e fundit koronavirusi në veri të Italisë shpërtheu papritur. Nga shkollat ??te teatrot, te muzetë, kinematë, baret dhe klubet e natës, të mbyllura ku ...
BalkanWeb | 24-Feb-2020 07:36
ITALI Krahina e Lombardisë është kyçur për 7 ditë pasi në ditët e fundit koronavirusi në veri të Italisë shpërtheu papritur. Nga shkollat ??te teatrot, te muzetë, kinematë, baret dhe klubet e natës, të mbyllura ku ...

Nën “ethet” e koronavirusit, Milano kyç lokalet dhe supermarketet. Boshatiset “Duomo”
Krahina e Lombardisë është kyçur për 7 ditë pasi në ditët e fundit koronavirusi në veri të Italisë shpërtheu papritur. Nga shkollat te teatrot, te muzetë, kinematë, baret dhe klubet e natës, të mbyllura ku parashikohet ...
GazetaTema | 24-Feb-2020 09:13
Krahina e Lombardisë është kyçur për 7 ditë pasi në ditët e fundit koronavirusi në veri të Italisë shpërtheu papritur. Nga shkollat te teatrot, te muzetë, kinematë, baret dhe klubet e natës, të mbyllura ku parashikohet ...

Itali, shkon në katër numri i viktimave nga koronavirusi, mbi 150 të infektuar
Ka shkuar në katër numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mësohet se viktima është një 84-vjeçar në Bergamo, i cili ka ndërruar jetë në spital. Viktima e tretë ishte në Lombardi, që është edhe rajoni me numrin më ...
Telegraf | 24-Feb-2020 09:26
Ka shkuar në katër numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mësohet se viktima është një 84-vjeçar në Bergamo, i cili ka ndërruar jetë në spital. Viktima e tretë ishte në Lombardi, që është edhe rajoni me numrin më ...

Italia tremb Europën, pezullim trenash e karantinë për ata që vijnë nga ky vend
Kush vjen nga Italia duhet të futet në mënyrë të detyruar në karantinë për 14 ditë me radhë. Ky është vendimi i marrë nga Ministri i Shëndetësisë në Rumani. Ky vend është treguar ndër më të rreptit sa I takon masave ...
VizionPlus | 24-Feb-2020 09:26
Kush vjen nga Italia duhet të futet në mënyrë të detyruar në karantinë për 14 ditë me radhë. Ky është vendimi i marrë nga Ministri i Shëndetësisë në Rumani. Ky vend është treguar ndër më të rreptit sa I takon masave ...

Rëndohet bilanci/ Viktima e 4 nga virusi kinez në Itali
Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat italiane raportojnë se ka humbur jetën edhe një person tjetër, duke e çuar kështu në katër numrin e të vdekurve për shkak të virusit kinez. Viktima e katërt ...
VizionPlus | 24-Feb-2020 09:17
Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat italiane raportojnë se ka humbur jetën edhe një person tjetër, duke e çuar kështu në katër numrin e të vdekurve për shkak të virusit kinez. Viktima e katërt ...

Tre të vdekur dhe 150 të infektuar nga koronavirusi në Itali, izolohet veriu
68 vjecarja që gjeti vdekjen mbrëmjen e të dieles në Creme të Lombardisë ishte viktima e trete nga koronavirusi në këtë vend. Deri tani të tre viktimat kanë qënë mbi 65 vjec dhe me semundje të tjera. Megjithatë frika në ...
VizionPlus | 24-Feb-2020 08:34
68 vjecarja që gjeti vdekjen mbrëmjen e të dieles në Creme të Lombardisë ishte viktima e trete nga koronavirusi në këtë vend. Deri tani të tre viktimat kanë qënë mbi 65 vjec dhe me semundje të tjera. Megjithatë frika në ...

Virusi godet ekonominë italiane, qeveria: “Plan Marshall” për bizneset!
Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali: dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha.
Top Channel | 23-Feb-2020 15:42
Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali: dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha.

Rasti i fundit, një 17-vjeçar/ 132 të infektuar me koronavirus në Itali, ja 5 rajonet e prekura!
Ndërkohë që bilanci total i viktimave nga koronavirusi në botë kapërceu 2400, numri i të prekurve në Itali ka mbërritur në 130 e 89 prej këtyre rasteve janë në Lombardi.
Top Channel | 23-Feb-2020 15:42
Ndërkohë që bilanci total i viktimave nga koronavirusi në botë kapërceu 2400, numri i të prekurve në Itali ka mbërritur në 130 e 89 prej këtyre rasteve janë në Lombardi.

Koronavirusi godet ekonominë italiane, qeveria: “Plan Marshall” për bizneset!
Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali: dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha. Nga e hëna, thonë mediat vendase, me zyrat qeveritare, dyqanet e fabrikat e mbyllura në vatrat e ...
GazetaTema | 23-Feb-2020 15:58
Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali: dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha. Nga e hëna, thonë mediat vendase, me zyrat qeveritare, dyqanet e fabrikat e mbyllura në vatrat e ...

Koronavirusi/ 132 të infektuar në 5 rajone në Itali, mbyllen shkollat e universitetet. Conte: Nuk do të ketë pezullim të Shengenit
Vazhdon të rritet numri i rasteve të infektuara nga koronavirusi, në Itali. Janë 132 persona që kanë rezultuar deri tani pozitiv nga koronavirusi, mes të cilëve 89 në Lombardi dhe 24 në Veneto, ka thënë shefi i ...
BalkanWeb | 23-Feb-2020 14:10
Vazhdon të rritet numri i rasteve të infektuara nga koronavirusi, në Itali. Janë 132 persona që kanë rezultuar deri tani pozitiv nga koronavirusi, mes të cilëve 89 në Lombardi dhe 24 në Veneto, ka thënë shefi i ...

Juventus-Inter në dyshim, Kryeministri nuk përjashton një tjetër “stop”
Koronavirusi ka zbarkuar në Itali dhe vendi fqinj po merr masa të forta për ta luftuar. Shkollat dhe shumë biznese janë mbyllur dhe situata në veriun e vendit është kritike. Katër ndeshje të Serie A u anuluan ditën e ...
ABCNews | 24-Feb-2020 09:35
Koronavirusi ka zbarkuar në Itali dhe vendi fqinj po merr masa të forta për ta luftuar. Shkollat dhe shumë biznese janë mbyllur dhe situata në veriun e vendit është kritike. Katër ndeshje të Serie A u anuluan ditën e ...

Pse koronavirusi po përhapet me shpejtësi në Itali
Në vetëm pak ditë, numri i të prekurve me koronavirus në Itali ka arritur në 152 raste (sipas përditësimeve të orëve fundit), më shumë se 90 në Lombardi, 25 në Veneto, por të dhënat pritet të rriten në orët e ardhshme. ...
ABCNews | 24-Feb-2020 09:29
Në vetëm pak ditë, numri i të prekurve me koronavirus në Itali ka arritur në 152 raste (sipas përditësimeve të orëve fundit), më shumë se 90 në Lombardi, 25 në Veneto, por të dhënat pritet të rriten në orët e ardhshme. ...

Shkon në tre numri i viktimave nga koronavirusi në Itali
Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër personi në Itali, duke e çuar në 3 numrin e viktimave nga kjo sëmundje në vendin fqinj. Dyshohet se një grua nga Ceremona, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur për ...
VizionPlus | 23-Feb-2020 18:26
Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër personi në Itali, duke e çuar në 3 numrin e viktimave nga kjo sëmundje në vendin fqinj. Dyshohet se një grua nga Ceremona, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur për ...

Asnjë i dyshuar me koronavirus/ Masa të shtuara në kufi, sidomos në Rinas dhe portet që lidhin vendin me Italinë
Koronavirusi ka ardhur furishëm në Itali ku deri më tani janë shënuar 2 viktima dhe numri i të infektuarve është mbi 100 teksa ritmi i përhapjes duket shumë i lartë.
Top Channel | 23-Feb-2020 13:10
Koronavirusi ka ardhur furishëm në Itali ku deri më tani janë shënuar 2 viktima dhe numri i të infektuarve është mbi 100 teksa ritmi i përhapjes duket shumë i lartë.

Ja këshillat se si të mbrohemi nga koronavirusi
Me mbërritjen në Itali, koronavirusi është sot më pranë Shqipërisë se çdo herë tjetër. Ashtu si dhe shumë koronaviruse të tjerë, Covid 19-ta duket se vjen nga kafshët. Rastet e tij po përhapen në mbarë botën, edhe pse ...
Top Channel | 23-Feb-2020 13:07
Me mbërritjen në Itali, koronavirusi është sot më pranë Shqipërisë se çdo herë tjetër. Ashtu si dhe shumë koronaviruse të tjerë, Covid 19-ta duket se vjen nga kafshët. Rastet e tij po përhapen në mbarë botën, edhe pse ...

Shkon në 132 numri i të infektuarve në Itali/ 50 mijë persona në karantinë, izolohen 11 komuna
132 persona rezultojnë aktualisht të infektuar me koronavirus në Italinë fqinje, ku vetëm në Lombardi regjistrohen 89 raste.
Top Channel | 23-Feb-2020 13:07
132 persona rezultojnë aktualisht të infektuar me koronavirus në Italinë fqinje, ku vetëm në Lombardi regjistrohen 89 raste.

Mjekët dhe infermierët e spitalit italian, katër turne pa masa mbrojtëse: Në fund, futen në karantinë
Stafi i spitaleve janë të parët që përballen me krizën e koronavirusit duke bërë që disa prej tyre në Kinë të ndërrojnë jetë madje. Stafi i spitalit Codogno pranë Piacenzas kanë ndejtur në punë deri sot në mëngjes pasi ...
ABCNews | 24-Feb-2020 08:59
Stafi i spitaleve janë të parët që përballen me krizën e koronavirusit duke bërë që disa prej tyre në Kinë të ndërrojnë jetë madje. Stafi i spitalit Codogno pranë Piacenzas kanë ndejtur në punë deri sot në mëngjes pasi ...

Koronavirusi, shënohet viktima e katërt në Itali
Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Itali. Mediet italiane raportojnë se ai është një 84-vjeçar. Në Itali janë shënuar katër viktimat e parë nga virusi kinez. Viktimat janë një 78-vjeçar i cili po trajtohej në ...
ABCNews | 24-Feb-2020 08:56
Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Itali. Mediet italiane raportojnë se ai është një 84-vjeçar. Në Itali janë shënuar katër viktimat e parë nga virusi kinez. Viktimat janë një 78-vjeçar i cili po trajtohej në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved