ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 03:17

Koronavirusi, rritet frika rreth përhapjes botërore

Koronavirusi, rritet frika rreth përhapjes botërore
Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë paralajmëruan se është ende shumë herët për të bërë parashikime ...
GazetaTema | 22-Feb-2020 16:02
Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë paralajmëruan se është ende shumë herët për të bërë parashikime ...

Sa kohë nevojitet për gjetjen e vaksinës së koronavirusit?
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...
GazetaTema | 22-Feb-2020 14:22
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...

Përhapja e koronavirusit, shqetësimi i OBSH: Rastet në botë s’kanë lidhje me Kinën
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 21:47
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...

Irani shënon edhe vdekjen e gjashtë nga koronavirusi
Përhapja e koronavirusit është intensifikuar në të gjithë botën, me dyfishimin e rasteve me të prekur në Korenë e Jugut, i cili ka arritur në 433 – numri më i lartë në një vend jashtë Kinës. Por, në Iran numri i të ...
Klan Kosova | 22-Feb-2020 23:30
Përhapja e koronavirusit është intensifikuar në të gjithë botën, me dyfishimin e rasteve me të prekur në Korenë e Jugut, i cili ka arritur në 433 – numri më i lartë në një vend jashtë Kinës. Por, në Iran numri i të ...

Koronavirusi: Arrin në 77,000 numri i të infektuarve në të gjithë botën
Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën. Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste ...
TetovaSot | 22-Feb-2020 22:41
Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën. Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste ...

Raste të reja me koronavirus edhe në SHBA
Te paktën 34 njerëz në Shtetet e Bashkuara janë të infektuar me koronavirusin e ri, thanë të premten zyrtarë amerikanë të shëndetësisë. Trembëdhjetë nga këto raste u diagnostikuan tek udhëtarët që u sëmurën pas kthimit ...
VizionPlus | 22-Feb-2020 08:54
Te paktën 34 njerëz në Shtetet e Bashkuara janë të infektuar me koronavirusin e ri, thanë të premten zyrtarë amerikanë të shëndetësisë. Trembëdhjetë nga këto raste u diagnostikuan tek udhëtarët që u sëmurën pas kthimit ...

Koronavirusi: Arrin në 77,000 numri i të infektuarve në të gjithë botën
Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën. Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste ...
Medial | 22-Feb-2020 22:12
Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën. Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste ...

Më pak raste me koronavirus (VIDEO)
Autoritetet shëndetësore të Kinës thonë se numri i rasteve të reja të prekur nga virusi vdekjeprurës ka filluar të bie. Por të njëjtit kanë bërë të ditur se numri i të infektuarve është i madh. Kronikë e përgatitur nga ...
Klan Kosova | 22-Feb-2020 21:04
Autoritetet shëndetësore të Kinës thonë se numri i rasteve të reja të prekur nga virusi vdekjeprurës ka filluar të bie. Por të njëjtit kanë bërë të ditur se numri i të infektuarve është i madh. Kronikë e përgatitur nga ...

Ministrat afrikanë të Shëndetësisë diskutojnë përgatitjen dhe përgjigjen ndaj koronavirusit
Ministrat afrikanë të Shëndetësisë u takuan sot në Etiopi për të diskutuar një strategji se si kontinenti i tyre mund të përgatitet dhe t’i përgjigjet koronavirusit. Deri tani, Afrika ka patur vetëm një rast të ...
Shprehja | 22-Feb-2020 20:43
Ministrat afrikanë të Shëndetësisë u takuan sot në Etiopi për të diskutuar një strategji se si kontinenti i tyre mund të përgatitet dhe t’i përgjigjet koronavirusit. Deri tani, Afrika ka patur vetëm një rast të ...

Ministrat afrikanë të Shëndetësisë diskutojnë përgatitjen dhe përgjigjen ndaj koronavirusit
Ministrat afrikanë të Shëndetësisë u takuan sot në Etiopi për të diskutuar një strategji se si kontinenti i tyre mund të përgatitet dhe t’i përgjigjet koronavirusit. Deri tani, Afrika ka patur vetëm një rast të ...
Alsat-M | 22-Feb-2020 20:34
Ministrat afrikanë të Shëndetësisë u takuan sot në Etiopi për të diskutuar një strategji se si kontinenti i tyre mund të përgatitet dhe t’i përgjigjet koronavirusit. Deri tani, Afrika ka patur vetëm një rast të ...

OBSH kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar Covid-19
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675 milionë dollarë ndihmë për një luftë më efektive kundër epidemisë ...
Aktuale.MK | 22-Feb-2020 20:02
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675 milionë dollarë ndihmë për një luftë më efektive kundër epidemisë ...

Sa kohë nevojitet për gjetjen e vaksinës së koronavirusit?
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...
TetovaSot | 22-Feb-2020 18:56
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...

Sa kohë nevojitet për gjetjen e vaksinës së koronavirusit?
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...
Shprehja | 22-Feb-2020 18:35
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...

Sa kohë nevojitet për gjetjen e vaksinës së koronavirusit?
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...
Alsat-M | 22-Feb-2020 18:29
Kina publikoi vijimësinë gjenetike të koronavirusit gjatë fillimit të janarit, por Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH), njoftoi se gjetja e vaksinës kërkon të paktën 18 muaj. Aktualisht nuk ka asnjë kurë për ...

Koreja e Jugut konfirmon dyfishimin e rasteve me koronavirus brenda një dite
Në Korenë e Jugut numri i rasteve të reja të koronavirusit në vend është dyfishuar brenda një dite. Autoritetet thanë të shtunën më 22 shkurt, se 229 raste të reja janë konfirmuar që nga dita e premte, duke çuar në 433 ...
Aktuale.MK | 22-Feb-2020 18:11
Në Korenë e Jugut numri i rasteve të reja të koronavirusit në vend është dyfishuar brenda një dite. Autoritetet thanë të shtunën më 22 shkurt, se 229 raste të reja janë konfirmuar që nga dita e premte, duke çuar në 433 ...

E frikshme, numri i të prekurve nga koronavirusi u dyfishua brenda ditës në Korenë e Jugut
Zyrtarë të Koresë së Jugut kanë bërë me dije shifra alarmante të përhapjes së koronavirusit në shtetin e tyre. Sipas raportimeve në vend numri i të infektuarve është dyfishuar brenda ditës. Zyrtarët thanë të Shtunën se ...
Arbresh | 22-Feb-2020 18:11
Zyrtarë të Koresë së Jugut kanë bërë me dije shifra alarmante të përhapjes së koronavirusit në shtetin e tyre. Sipas raportimeve në vend numri i të infektuarve është dyfishuar brenda ditës. Zyrtarët thanë të Shtunën se ...

E frikshme, numri i të prekurve nga koronavirusi u dyfishua brenda ditës në Korenë e Jugut
Zyrtarë të Koresë së Jugut kanë bërë me dije shifra alarmante të përhapjes së koronavirusit në shtetin e tyre. Sipas raportimeve në vend numri i të infektuarve është dyfishuar brenda ditës, shkruan Top Channel. Zyrtarët ...
Portalb | 22-Feb-2020 18:03
Zyrtarë të Koresë së Jugut kanë bërë me dije shifra alarmante të përhapjes së koronavirusit në shtetin e tyre. Sipas raportimeve në vend numri i të infektuarve është dyfishuar brenda ditës, shkruan Top Channel. Zyrtarët ...

Izraeli kërkon largimin e 9 turistëve nga Koreja e Jugut që rezultuan pozitiv me koronavirus
Në një deklaratë të fortë, ministria e shëndetësisë e Izraelit paralajmëroi se nëntë turistë të Koresë së Jugut që vizituan vendin kohët e fundit të cilët kanë dalë pozitive me koronavirus do të duhet të largohen dhe të ...
Medial | 22-Feb-2020 17:56
Në një deklaratë të fortë, ministria e shëndetësisë e Izraelit paralajmëroi se nëntë turistë të Koresë së Jugut që vizituan vendin kohët e fundit të cilët kanë dalë pozitive me koronavirus do të duhet të largohen dhe të ...

Në Korenë e Jugut dyfishohen rastet me koronavirus
Koreja e Jugut thotë se numri i rasteve të reja të koronavirusit në vend është dyfishuar për vetëm një ditë. Zyrtarët thanë të shtunën se 229 raste të reja ishin konfirmuar që nga e premtja, duke e rritur totalin në ...
Medial | 22-Feb-2020 17:41
Koreja e Jugut thotë se numri i rasteve të reja të koronavirusit në vend është dyfishuar për vetëm një ditë. Zyrtarët thanë të shtunën se 229 raste të reja ishin konfirmuar që nga e premtja, duke e rritur totalin në ...

OBSH kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar Coronavirusin
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675 milionë dollarë ndihmë për një luftë më efektive kundër epidemisë ...
Shenja | 22-Feb-2020 17:33
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për 675 milionë dollarë ndihmë për një luftë më efektive kundër epidemisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved