ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 04:40

Hashim Thaçi për BBC-në serbe: Pse Donald Trump është “dhuratë nga Zoti” për Kosovën

Hashim Thaçi për BBC-në serbe: Pse Donald Trump është “dhuratë nga Zoti” për Kosovën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ka frikë që dekada do të humbasin nëse diçka “nuk ndodh” në dialog me Serbinë këtë vit, njëherësh duke e vlerësuar situatën aktuale si “kurrë më afër” dhe “kurrë më tej” sesa ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:33
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ka frikë që dekada do të humbasin nëse diçka “nuk ndodh” në dialog me Serbinë këtë vit, njëherësh duke e vlerësuar situatën aktuale si “kurrë më afër” dhe “kurrë më tej” sesa ...

BE pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 18:01
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

Borell zhvillon bisedë telefonike me Thaçin, Kurtin dhe Vuçiç
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...
Top Channel | 21-Feb-2020 17:04
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...

Borell bisedë telefonike me Thaçin, Kurtin dhe Vuçiçin, ja cila ishte tema
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:02
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...

Thaçi: Para Serbisë duhet të jemi të bashkuar
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po i afrohet vitit të fundit të mandatit të tij në krye të shtetit dhe për BBC-në në gjuhën serbe flet për të gjitha gjërat që mund të ndryshohen gjatë këtij viti. Teoria politike ...
Shprehja | 22-Feb-2020 01:24
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po i afrohet vitit të fundit të mandatit të tij në krye të shtetit dhe për BBC-në në gjuhën serbe flet për të gjitha gjërat që mund të ndryshohen gjatë këtij viti. Teoria politike ...

Kush do të emërohet emisar i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi?
Frank Shkreli Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se Përfaqësuesi i Lartë për Politikën e Jashtme të BE-së, Josep Borrell, të premten ka folur me telefon veçmas me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me Presidentin e ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 23:46
Frank Shkreli Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se Përfaqësuesi i Lartë për Politikën e Jashtme të BE-së, Josep Borrell, të premten ka folur me telefon veçmas me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me Presidentin e ...

Brukseli “në garë” me Uashingtonin, Borrell: gati i “dërguari europian” për Ballkanin Perëndimor
Kreu i diplomacisë europiane Josep Borrell, bisedoi me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç për emërimin e një të dërguari special për dialogun Beograd-Prishtinë dhe Ballkanin Perëndimor, por përsëriti përkushtimin e tij ...
Tesheshi | 21-Feb-2020 21:19
Kreu i diplomacisë europiane Josep Borrell, bisedoi me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç për emërimin e një të dërguari special për dialogun Beograd-Prishtinë dhe Ballkanin Perëndimor, por përsëriti përkushtimin e tij ...

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
Shprehja | 21-Feb-2020 20:10
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

Borrell telefonon Thaçin dhe Kurtin, flet për emërimin e përfaqësuesit për dialogun – përmendet Mirloslav Lajcak
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell ka telefonuar sot presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai kishte ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 16:32
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell ka telefonuar sot presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai kishte ...

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 19:30
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

BE emëron të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi
Bashkimi Europian ka emëruar si të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak. Ka qenë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, që ka njoftuar edhe ...
Dritare | 21-Feb-2020 18:13
Bashkimi Europian ka emëruar si të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak. Ka qenë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, që ka njoftuar edhe ...

Miroslav Lajcak emërohet emisar i BE-së në dialogun Kosovë–Serbi?
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për Gazetën ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 18:01
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për Gazetën ...

Borell pas Vuçiç, bisedë telefonike me Thaçin dhe Kurtin
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, pas bisedës telefonike me Vuçiç ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të ...
ABCNews | 21-Feb-2020 16:43
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, pas bisedës telefonike me Vuçiç ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të ...

Mirloslav Lajcak e merr detyrën emisarit special të BE’së në dialogun Kosovë -Serbi?
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...
Gazeta Monitor | 21-Feb-2020 17:46
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...

Borell flet me Thaçin, Kurtin e Vuçiqin për emërimin e emisarit të BE-së për dialogun
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 17:43
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues ...

Miroslav Lajcak e merr detyrën emisarit special të BE’së në dialogun Kosovë – Serbi?
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...
InFokusi | 21-Feb-2020 17:37
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...

Serwer: Lajcak s’e ndihmon dialogun, nuk e mbajti premtimin për njohjen e Kosovës nga Sllovakia
Prishtinë, 21 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pas kthimit në Beograd nga Konferenca e Sigurisë së Mynihut, kishte thënë se nga bisedat që kishte pasur në Gjermani kishte zbuluar se një shtet i ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 17:37
Prishtinë, 21 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pas kthimit në Beograd nga Konferenca e Sigurisë së Mynihut, kishte thënë se nga bisedat që kishte pasur në Gjermani kishte zbuluar se një shtet i ...

Thaçi del kundër reciprocitetit: Nuk guxojmë të marrim vendime që na largojnë nga SHBA dhe BE
Presidenti i Kosovës po i afrohet vitit të fundit të mandatit të tij si President dhe për BBC-në në gjuhën serbe flet për të gjitha gjërat që mund të ndryshohen gjatë këtij viti. Teoria politike thotë se çdo pushtet ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 17:25
Presidenti i Kosovës po i afrohet vitit të fundit të mandatit të tij si President dhe për BBC-në në gjuhën serbe flet për të gjitha gjërat që mund të ndryshohen gjatë këtij viti. Teoria politike thotë se çdo pushtet ...

Mirloslav Lajcak e merr detyrën emisarit special të BE’së në dialogun Kosovë -Serbi?
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 17:19
Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar burime brenda ...

Borrelli njofton Kosovën e Serbinë se do të emërojë një përfaqësues për bisedime
Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell ka biseduar të premten ndaras me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin Albin Kurti dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai ...
Gazeta Monitor | 21-Feb-2020 16:46
Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell ka biseduar të premten ndaras me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin Albin Kurti dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved