ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 09:18

Përhapja e koronavirusit, shqetësimi i OBSH: Rastet në botë s’kanë lidhje me Kinën

Përhapja e koronavirusit, shqetësimi i OBSH: Rastet në botë s’kanë lidhje me Kinën
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 21:47
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...

Koronavirusi hyn në një fazë të re: Shumëfishohen rastet jashtë Kinës, Korea e Jugut dhe Japonia, në alarm
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 14:44
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...

Koronavirusi në Iran, shkon në 5 numri i viktimave
Pas Kinës, Koresë së Jugut dhe anijes karantinë të izoluar në Japoni, Irani është vendi më i goditur nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë së Iranit përmes një njoftimi për shtyp ka treguar se numri i të vdekurve ...
Medial | 22-Feb-2020 07:42
Pas Kinës, Koresë së Jugut dhe anijes karantinë të izoluar në Japoni, Irani është vendi më i goditur nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë së Iranit përmes një njoftimi për shtyp ka treguar se numri i të vdekurve ...

Përhapja e Koronavirusit/ Pas Kinës shqetëson Koreja e Jugut
Koreja e Jugut duket se është vatra më e fundit e koronavirusit dhe vendi ka intensifikuar përpjekjet për të vënë nën kontroll përhapjen e virusit vdekjeprurës në një kohë kur rastet e konfirmuara janë rritur ndjeshëm ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 22:18
Koreja e Jugut duket se është vatra më e fundit e koronavirusit dhe vendi ka intensifikuar përpjekjet për të vënë nën kontroll përhapjen e virusit vdekjeprurës në një kohë kur rastet e konfirmuara janë rritur ndjeshëm ...

Alarmante! 14 raste koronaviruesi në shtetin fqinj me Shqipërinë
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 22:15
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Koronavirusi, vazhdon ulja e numrit të të infektuarve
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...
Medial | 21-Feb-2020 21:26
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...

Ukrainë, evakuimi i qytetarëve nga Kina shkakton protestë
Evakuimi i qytetarëve ukrainas nga qyteti kinez Wuhan, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit (COVID-19), shkaktoi protesta në Ukrainë, raporton Anadolu Agency (AA). Autobusët, që transportonin shtetas ukrainas dhe të ...
Shenja | 21-Feb-2020 21:06
Evakuimi i qytetarëve ukrainas nga qyteti kinez Wuhan, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit (COVID-19), shkaktoi protesta në Ukrainë, raporton Anadolu Agency (AA). Autobusët, që transportonin shtetas ukrainas dhe të ...

Koronavirusi, OBSH e shqetësuar: Rastet në botë nuk kanë lidhje me Kinën
Organizata Botërore e Shëndetësisë shpreh me shqetësim se shtimi i rasteve të prekur nga koronavirusi nuk ka lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom tregoi rastet e fundit të të prekurve, për Iranin dhe ...
Politiko | 21-Feb-2020 21:05
Organizata Botërore e Shëndetësisë shpreh me shqetësim se shtimi i rasteve të prekur nga koronavirusi nuk ka lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom tregoi rastet e fundit të të prekurve, për Iranin dhe ...

Itali, raportohen raste me koronavirus
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:59
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Koronavirusi, vazhdon ulja e numrit të të infektuarve
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:59
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...

Korea e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
ABCNews | 21-Feb-2020 16:52
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Rritet frikshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Korenë e Jugut
Koreja e Jugut i rriti masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, pasi numri i rasteve të prekura u rrit ndjeshëm për të dytën ditë me radhë. Kryeministri Chung Sye-kyun e cilësoi situatën si ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 11:08
Koreja e Jugut i rriti masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, pasi numri i rasteve të prekura u rrit ndjeshëm për të dytën ditë me radhë. Kryeministri Chung Sye-kyun e cilësoi situatën si ...

Mundësia për të përmbajtur përhapjen e koronavirusit po zvogëlohet
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve pa lidhje të qartë me Kinën ose me raste të tjera të konfirmuara. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:45
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve pa lidhje të qartë me Kinën ose me raste të tjera të konfirmuara. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Koha.mk | 21-Feb-2020 20:33
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Shprehja | 21-Feb-2020 20:30
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 20:15
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

OBSH: Po bëhet më i vështirë frenimi i përhapjes së koronavirusit
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...
Shprehja | 21-Feb-2020 19:51
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...

Pas katër vdekjeve në Iran, OBSH: Po bëhet më e vështirë frenimi i përhapjes së coronavirusit
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 19:36
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...

Koreja Jugore në alarm, 100 të infektuar me koronavirus për dy ditë
Koreja e Jugut i ka ashpërsuar masat për ta frenuar përhapjen e shpejtë të koronavirusit vdekjeprurës, pas raportimit të shifrave alarmuese të të prekurish. Kryeministri Chung Sye-kyun bëri të ditur se vendi është vënë ...
Koha.net | 21-Feb-2020 19:33
Koreja e Jugut i ka ashpërsuar masat për ta frenuar përhapjen e shpejtë të koronavirusit vdekjeprurës, pas raportimit të shifrave alarmuese të të prekurish. Kryeministri Chung Sye-kyun bëri të ditur se vendi është vënë ...

Pas katër vdekjeve në Iran, OBSH: Po bëhet më e vështirë frenimi i përhapjes së koronavirusit
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 19:30
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved