ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:06

Zgjerohen hetimet për tragetin me mbetje toksike në Vlorë, 10 fuçi me amiant, si do deklaroheshin në Shqipëri

Zgjerohen hetimet për tragetin me mbetje toksike në Vlorë, 10 fuçi me amiant, si do deklaroheshin në Shqipëri
Bllokimi i një sasie të dyshuar lëndësh toksike që do të shkarkoheshin në Vlorë pasi ishin ngarkuar në traget në Brindizi të Italisë ka ngritur alarm te ekspertët e mjedisit, të cilët e shohin kalimin e tij përmes ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 22:21
Bllokimi i një sasie të dyshuar lëndësh toksike që do të shkarkoheshin në Vlorë pasi ishin ngarkuar në traget në Brindizi të Italisë ka ngritur alarm te ekspertët e mjedisit, të cilët e shohin kalimin e tij përmes ...

“Janë kryer të paktën 15 udhëtime të tjera”, mediat italiane shkruajnë për mbetjet kancerogjene në Vlorë
Në skandalin e transportit të mbetjeve toksike nga Brindizi në Vlorë, mediat italiane kanë publikuar të dhëna të reja në lidhje me trafikun, ku deri tani kanë përfunduar në pranga 6 persona. Corriere del Mezzogiorno ka ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:03
Në skandalin e transportit të mbetjeve toksike nga Brindizi në Vlorë, mediat italiane kanë publikuar të dhëna të reja në lidhje me trafikun, ku deri tani kanë përfunduar në pranga 6 persona. Corriere del Mezzogiorno ka ...

”Kishin kryer të paktën 15 importime”, mediat italiane: Përmbajtja e mbetjeve të kapura në Vlorë duhet të qartësohet, kompania deklaroi se….
Mediat italiane kanë komentuar kapjen e mbetjeve të rrezikshme të kapura në Vlorë të cilat ishin importuar nga Italia. Ato shkruajnë se dy kompanitë ”Delfini 1” e cila ishte dhe urdhëruesja si dhe ”Kormuzi” kishin kryer ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 18:22
Mediat italiane kanë komentuar kapjen e mbetjeve të rrezikshme të kapura në Vlorë të cilat ishin importuar nga Italia. Ato shkruajnë se dy kompanitë ”Delfini 1” e cila ishte dhe urdhëruesja si dhe ”Kormuzi” kishin kryer ...

Zgjerohen hetimet për tragetin me mbetje toksike në Vlorë
Policia e Vlorës është duke hetuar nëse transporti i mbetjeve të ndaluara që u bllokuan në tragetin e linjës Brindisi-Vlorë ka ndodhur më herët. Ekspertiza pritet të përcaktojë përmbajtjen e lëndës së dyshuar si të ...
Telegraf | 21-Feb-2020 20:24
Policia e Vlorës është duke hetuar nëse transporti i mbetjeve të ndaluara që u bllokuan në tragetin e linjës Brindisi-Vlorë ka ndodhur më herët. Ekspertiza pritet të përcaktojë përmbajtjen e lëndës së dyshuar si të ...

Mbetje të rrezikshme do hynin në Shqipëri, reagon PD: Edhe kjo i mungonte Vlorës – Trafik i mbetjeve të rrezikshme toksike
Pas lajmit për kapjen e mbetjeve të rrezikshme në portin e Vlorës, që tronditi mbarë opinionin publik, kanë reaguar mediat lokale dhe ato të huaja. Sipas tyre, ngarkesa e mbeturinave të rrezikshme u zbulua në bordin e ...
Telegraf | 21-Feb-2020 19:30
Pas lajmit për kapjen e mbetjeve të rrezikshme në portin e Vlorës, që tronditi mbarë opinionin publik, kanë reaguar mediat lokale dhe ato të huaja. Sipas tyre, ngarkesa e mbeturinave të rrezikshme u zbulua në bordin e ...

“Do shkojnë në laborator”, Klosi flet pas bllokimit të tragetit me mbetje të rrezikshme në Vlorë: Hetimi do shkojë thellësisht në aktivitetin kriminal
Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ka reaguar për mbetjet e rrezikshme të cilat u kapën në Vlorë në një traget, duke thënë se operacioni verifikoi se sa problem i madh është për Shqipërinë. Ndër të tjera nga ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:59
Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ka reaguar për mbetjet e rrezikshme të cilat u kapën në Vlorë në një traget, duke thënë se operacioni verifikoi se sa problem i madh është për Shqipërinë. Ndër të tjera nga ...

Trageti me mbetje toksike në Vlorë, Klosi: Po hetohet nëse ka pasur edhe raste të tjera kriminale
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka reaguar pas kapjes së tragetit i cili do importonte në Shqipëri lëndën kancerogjence “Amiant”. Në një deklaratë nga Vlora, ministri është shprehur se operacioni ka qenë ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 17:10
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka reaguar pas kapjes së tragetit i cili do importonte në Shqipëri lëndën kancerogjence “Amiant”. Në një deklaratë nga Vlora, ministri është shprehur se operacioni ka qenë ...

”Kishin kryer të paktën 15 importime”, mediat italiane: Përmbajtja e mbetjeve të kapura të qartësohet, kompania deklaroi se….
Mediat italiane kanë komentuar kapjen e mbetjeve të rrezikshme të kapura në Vlorë të cilat ishin importuar nga Italia. Ato shkruajnë se dy kompanitë ”Delfini 1”, e cila ishte dhe urdhëruesja, si dhe ”Kormuzi” kishin ...
Telegraf | 21-Feb-2020 18:49
Mediat italiane kanë komentuar kapjen e mbetjeve të rrezikshme të kapura në Vlorë të cilat ishin importuar nga Italia. Ato shkruajnë se dy kompanitë ”Delfini 1”, e cila ishte dhe urdhëruesja, si dhe ”Kormuzi” kishin ...

Mediat italiane: Trageti me mbetje toksike kishte bërë 15 rrugë të tjera
Mediat italiane i kanë bërë jehonë asaj që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në portin e Vlorës ku u sekuestrua trageti i linjës së Brindisit për shkak se në brendësi të tij u gjetën mbetje të rrezikshme. mediat lokale e kane ...
Lapsi | 21-Feb-2020 21:29
Mediat italiane i kanë bërë jehonë asaj që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në portin e Vlorës ku u sekuestrua trageti i linjës së Brindisit për shkak se në brendësi të tij u gjetën mbetje të rrezikshme. mediat lokale e kane ...

Amianti kancerogjen/ Klosi: Do e dërgojmë në laborator, po hetojmë për raste të tjera
Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi reagoi për operacionin policor të enjten mbrëma, ku u arrestuan gjashtë persona sepse do të fusnin amiant në Shqipëri. Nga Prespa, Klosi deklaroi se mbetjet e rrezikshme janë dërguar në ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 17:19
Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi reagoi për operacionin policor të enjten mbrëma, ku u arrestuan gjashtë persona sepse do të fusnin amiant në Shqipëri. Nga Prespa, Klosi deklaroi se mbetjet e rrezikshme janë dërguar në ...

“Dyshohet se mbetjet kanë një lëndë kancerogjene të fuqishme”! Panariti: Të bëhen sa më shpejt analizat, edhe Italia përgjegjësi!
Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, foli në rubrikën “Opinion”, në News24 , për mbetjet e bllokuara mbrëmjen e kaluar në Portin e Vlorës, pasi dyshohet të përmbajnë lëndë kancerogjene. Ish-ministri Panariti tha ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 14:32
Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, foli në rubrikën “Opinion”, në News24 , për mbetjet e bllokuara mbrëmjen e kaluar në Portin e Vlorës, pasi dyshohet të përmbajnë lëndë kancerogjene. Ish-ministri Panariti tha ...

Anija me lëndë kimike në Vlorë, Kadilli flet me emra: Një krim i rëndë për Vlorën, që nuk ndodh pa bashkëpunimin me shtetin
Anëtari i Kryesisë të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka reaguar lidhur me sektron e anijes me lëndë kimike të rrezikshme në Vlorë. Ndërsa e konsideron një ngjarje të rëndë, e një krim që po i bëhet Vlorës, ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 14:30
Anëtari i Kryesisë të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka reaguar lidhur me sektron e anijes me lëndë kimike të rrezikshme në Vlorë. Ndërsa e konsideron një ngjarje të rëndë, e një krim që po i bëhet Vlorës, ...

Lënda kancerogjene në Vlorë, eksperti i mjedisit sqaron pse është e pamundur të evidentohen personat e ekspozuar
Prof. Romeo Hanxhari, i cili është profesor dhe ekspert i poltikave të mjedisit, ka folur në lidhje me rrezikshmërinë e madhe, që kanë lëndët e tilla si asbesti apo amianti. Prof. Hanxhari thotë se, nëse ngarkesa e ...
ABCNews | 21-Feb-2020 19:21
Prof. Romeo Hanxhari, i cili është profesor dhe ekspert i poltikave të mjedisit, ka folur në lidhje me rrezikshmërinë e madhe, që kanë lëndët e tilla si asbesti apo amianti. Prof. Hanxhari thotë se, nëse ngarkesa e ...

Mediat italiane “jehonë” bllokimit të mbetjeve të rrezikshme: Janë realizuar të paktën 15 porosi të ngjashme
Kapja e sasive të mëdha të amiantit e dhjetëra fuçive me substance të rrezikshme në bordin e një trageti të linjës Brindizi-Vlorë, është pasqyruar shpejt në mediat e vendit fqinj.
Top Channel | 21-Feb-2020 14:20
Kapja e sasive të mëdha të amiantit e dhjetëra fuçive me substance të rrezikshme në bordin e një trageti të linjës Brindizi-Vlorë, është pasqyruar shpejt në mediat e vendit fqinj.

“Janë kryer të paktën 15 udhëtime të tjera”, mediat italiane shkruajnë për mbetjet kancerogjene në Vlorë
Në skandalin e transportit të mbetjeve toksike nga Brindizi në Vlorë, mediat italiane kanë publikuar të dhëna të reja në lidhje me trafikun, ku deri tani kanë përfunduar në pranga 6 persona. Corriere del Mezzogiorno ka ...
ABCNews | 21-Feb-2020 18:52
Në skandalin e transportit të mbetjeve toksike nga Brindizi në Vlorë, mediat italiane kanë publikuar të dhëna të reja në lidhje me trafikun, ku deri tani kanë përfunduar në pranga 6 persona. Corriere del Mezzogiorno ka ...

Amiant në Vlorë, eksperti: Duket si trafik mafioz, ato lëndë sjellin kancer
Ditën e djeshme në portin e Vlorës, policia arriti të kapë një sasi të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme që po vinin nga Italia përmes tragetit. Mbi rastin në fjalë u arrestuan 6 persona, teksa dyshimet janë se kjo ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 21:26
Ditën e djeshme në portin e Vlorës, policia arriti të kapë një sasi të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme që po vinin nga Italia përmes tragetit. Mbi rastin në fjalë u arrestuan 6 persona, teksa dyshimet janë se kjo ...

Biznesmeni që sillte mbetjet e rrezikshme në Vlorë, mik i Edi Ramës
Një sasi lënde e rrezikshme është sekuestruar ditën e djeshme në Vlorë, në një traget që vinte nga Italia. Disa persona janë vënë në pranga, ndërsa nuk ka ende informacione në lidhje me aktivitetin e tyre. ...
Telegraf | 21-Feb-2020 15:14
Një sasi lënde e rrezikshme është sekuestruar ditën e djeshme në Vlorë, në një traget që vinte nga Italia. Disa persona janë vënë në pranga, ndërsa nuk ka ende informacione në lidhje me aktivitetin e tyre. ...

Drejtoria Detare reagon për tragetin me mbetje në Vlorë, Paulin Ndreu: Kryem bllokimin, shkeli konventat ndërkombëtare, nuk deklaroi mallrat që kishte në bord
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bllokuar anijen, e cila u ndalua një ditë më parë në Portin e Vlorës pasi rezultoi se transportonte mbetje të rrezikshme. Lajmi është konfirmuar nga Paulin Ndreu, Drejtori i Drejtorisë ...
Lexo | 21-Feb-2020 21:26
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bllokuar anijen, e cila u ndalua një ditë më parë në Portin e Vlorës pasi rezultoi se transportonte mbetje të rrezikshme. Lajmi është konfirmuar nga Paulin Ndreu, Drejtori i Drejtorisë ...

Vlorë/ Flet bashkëshortja e të arrestuarit për mbetjet e rrezikshme: Ja çfarë kishte brenda qeseve
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga bllokimi i tragetit në portin e Vlorës ku në të kishte mbetje të rrezikshme për njerëzit.
Top Channel | 21-Feb-2020 13:19
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga bllokimi i tragetit në portin e Vlorës ku në të kishte mbetje të rrezikshme për njerëzit.

Aksioni ne Vlore/ Klosi: Grup i strukturuar kriminal, i kapem ne flagrance!
TIRANË- Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi tha për Report Tv se të arrestuarit në Vlorë janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që kishin si qëllim të depozitonin në vendin tonë mbetje të rrezikshme. ...
Lajmi i Fundit | 21-Feb-2020 21:05
TIRANË- Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi tha për Report Tv se të arrestuarit në Vlorë janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që kishin si qëllim të depozitonin në vendin tonë mbetje të rrezikshme. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved