ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 09:52

Hashim Thaçi për BBC-në serbe: Pse Donald Trump është “dhuratë nga Zoti” për Kosovën

Hashim Thaçi për BBC-në serbe: Pse Donald Trump është “dhuratë nga Zoti” për Kosovën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ka frikë që dekada do të humbasin nëse diçka “nuk ndodh” në dialog me Serbinë këtë vit, njëherësh duke e vlerësuar situatën aktuale si “kurrë më afër” dhe “kurrë më tej” sesa ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:33
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se ka frikë që dekada do të humbasin nëse diçka “nuk ndodh” në dialog me Serbinë këtë vit, njëherësh duke e vlerësuar situatën aktuale si “kurrë më afër” dhe “kurrë më tej” sesa ...

Thaçi: Nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë këtë vit, humbim dekada të tëra
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e sheh Kosovën shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Serbinë. Sipas tij, janë bërë shumë hapa përpara dhe duhet shfrytëzuar diçka e tillë. Thaçi tha për “BBC” se nëse çështjet nuk ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 22:18
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e sheh Kosovën shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Serbinë. Sipas tij, janë bërë shumë hapa përpara dhe duhet shfrytëzuar diçka e tillë. Thaçi tha për “BBC” se nëse çështjet nuk ...

BE pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 18:01
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

Borell zhvillon bisedë telefonike me Thaçin, Kurtin dhe Vuçiç
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...
Top Channel | 21-Feb-2020 17:04
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...

Borell bisedë telefonike me Thaçin, Kurtin dhe Vuçiçin, ja cila ishte tema
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:02
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për ...

Brukseli “në garë” me Uashingtonin, Borrell: gati i “dërguari europian” për Ballkanin Perëndimor
Kreu i diplomacisë europiane Josep Borrell, bisedoi me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç për emërimin e një të dërguari special për dialogun Beograd-Prishtinë dhe Ballkanin Perëndimor, por përsëriti përkushtimin e tij ...
Tesheshi | 21-Feb-2020 21:19
Kreu i diplomacisë europiane Josep Borrell, bisedoi me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç për emërimin e një të dërguari special për dialogun Beograd-Prishtinë dhe Ballkanin Perëndimor, por përsëriti përkushtimin e tij ...

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
Shprehja | 21-Feb-2020 20:10
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 19:30
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ...

Avdullah Hoti mbron letrat e nënshkruara në Mynih, thotë se janë në interes të Kosovës
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...
InFokusi | 21-Feb-2020 19:01
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...

Borrell telefonon Thaçin dhe Kurtin, flet për emërimin e përfaqësuesit për dialogun – përmendet Mirloslav Lajcak
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell ka telefonuar sot presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai kishte ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 16:32
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell ka telefonuar sot presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si vazhdimësi e bisedave që ai kishte ...

Hoti: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 18:37
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...

Avdullah Hoti mbron letrat e nënshkruara në Mynih, thotë se janë në interes të Kosovës
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 18:34
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...

Hoti: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 18:31
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...

Avdullah Hoti mbron letrat e nënshkruara në Mynih, thotë se janë në interes të Kosovës
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...
Zeri | 21-Feb-2020 18:28
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...

Avdullah Hoti mbron letrat e nënshkruara në Mynih, thotë se janë në interes të Kosovës
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 18:25
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth dy marrëveshjeve të nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Avdullahu në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka thënë ...

Hoti del kundër shefit të tij në Qeveri: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...
Shprehja | 21-Feb-2020 18:22
Marrëveshjet e nënshkruara për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë në Mynih të Gjermanisë, janë në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit dhe në funksion të lëvizjes së lirë dhe rrugës integruese drejt ...

Borell pas Vuçiç, bisedë telefonike me Thaçin dhe Kurtin
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, pas bisedës telefonike me Vuçiç ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të ...
ABCNews | 21-Feb-2020 16:43
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, pas bisedës telefonike me Vuçiç ka diskutuar me udhëheqësit e Kosovës lidhur me vendimin për të emëruar një Përfaqësues të ...

BE emëron të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi
Bashkimi Europian ka emëruar si të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak. Ka qenë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, që ka njoftuar edhe ...
Dritare | 21-Feb-2020 18:13
Bashkimi Europian ka emëruar si të dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak. Ka qenë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, që ka njoftuar edhe ...

Miroslav Lajcak emërohet emisar i BE-së në dialogun Kosovë–Serbi?
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për Gazetën ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 18:01
Bruksel, 21 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, është emëruar sot Përfaqësues Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për Gazetën ...

Hoti: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës dhe gjithë rajonit
Prishtinë, 21 shkurt 2020 – Qeveria e Kosovës ka sqaruar pozicionin e saj në raport me narrëveshjet e nënshkruara në Mynih të Gjermanisë për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Albin Kurti ...
Illyriapress | 21-Feb-2020 17:49
Prishtinë, 21 shkurt 2020 – Qeveria e Kosovës ka sqaruar pozicionin e saj në raport me narrëveshjet e nënshkruara në Mynih të Gjermanisë për hekurudha dhe autostrada në mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Albin Kurti ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved