ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 22:27

Lutfi Haziri i kërkon Kurtit ta heq taksën: Vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider

Lutfi Haziri i kërkon Kurtit ta heq taksën: Vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti heqjen e taksës dhe vazhdimin me reciprocitet duke thënë se është koha për vendim të vështira po të nevojshme
Top Channel | 20-Feb-2020 18:22
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti heqjen e taksës dhe vazhdimin me reciprocitet duke thënë se është koha për vendim të vështira po të nevojshme

SHBA paralajmëron Albin Kurtin se po shqyrton edhe mundësinë e heqjes së trupave të saj nga Kosova
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar një hap përpara në presionin ndaj Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Gazeta Express, përmes burimeve të saj amerikane, ka mësuar se ambasadori i ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 18:05
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar një hap përpara në presionin ndaj Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Gazeta Express, përmes burimeve të saj amerikane, ka mësuar se ambasadori i ...

Haradinaj pret ambasadorin amerikan në Kosovë: Mos na barazoni në dialog me Serbinë, ata janë arma kryesore e Rusisë në Europë
KOSOVË Ish- kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur sot në zyrë ambasadorin amerikan Philip Kosnett ku i ka thënë mos barazojnë në dialog Kosovën me Serbinë. Haradinaj thotë se në politikë të jashtme Kosova ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 14:02
KOSOVË Ish- kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur sot në zyrë ambasadorin amerikan Philip Kosnett ku i ka thënë mos barazojnë në dialog Kosovën me Serbinë. Haradinaj thotë se në politikë të jashtme Kosova ...

Haradinaj: Nuk mund ta heqim taksën dhe të kalojmë në etapën tjetër pa na u dhënë kontrata për njohje
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 23:31
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...

“Arma kryesore e Rusisë”/ Haradinaj-ambasadorit të SHBA: Mos na barazoni me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve, Philip Kosnett, me të cilin diskutoi ku diskutuam për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Haradinaj ...
VizionPlus | 20-Feb-2020 14:55
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve, Philip Kosnett, me të cilin diskutoi ku diskutuam për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Haradinaj ...

Haziri, Kurtit: Hiqe taksën – vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider
Edhe nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur pro heqjes së taksës 100 për qind për mallrat serbe. Përmes një shkrimi në Twitter, Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 16:48
Edhe nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur pro heqjes së taksës 100 për qind për mallrat serbe. Përmes një shkrimi në Twitter, Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin ...

Tasholli: Mos heqja e taksës është një marrëzi politike
Ai ka thënë se Qeveria Kurti po mundohet që me probleme të vogla të eklipsojë probleme e mëdha siç është dialogu me Serbinë. “Kjo është marrëzia, kur vendimet e vogla mundohesh mi eklipsu me probleme të mëdha, e kur e ...
Lajminet | 20-Feb-2020 23:59
Ai ka thënë se Qeveria Kurti po mundohet që me probleme të vogla të eklipsojë probleme e mëdha siç është dialogu me Serbinë. “Kjo është marrëzia, kur vendimet e vogla mundohesh mi eklipsu me probleme të mëdha, e kur e ...

Taksa, SHBA shton presionin ndaj Albin Kurtit: Po shqyrtojmë mundësinë e heqjes së trupave ushtarake nga Kosova
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar një hap përpara në presionin ndaj Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Gazeta Express, përmes burimeve të saj amerikane, ka mësuar se Ambasadori i ...
Lapsi | 20-Feb-2020 17:58
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar një hap përpara në presionin ndaj Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Gazeta Express, përmes burimeve të saj amerikane, ka mësuar se Ambasadori i ...

Haradinaj: Nëse hiqet taksa, do të ketë qytetarë që do t’ua nxijnë jetën (VIDEO)
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...
AlbInfo | 20-Feb-2020 23:28
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...

Haradinaj paralajmëron Kurtin: Sot nëntë muaj shkojmë në zgjedhje të reja
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj sonte në Zona B në Klan Kosova i ka quajtur ‘tinejxhera’ VV’në e LDK’në, duke i paralajmëruar se nëse hiqet taksa, sot nëntë muaj vendi shkon në zgjedhje, transmeton Periskopi. ...
Ina-Online | 20-Feb-2020 23:16
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj sonte në Zona B në Klan Kosova i ka quajtur ‘tinejxhera’ VV’në e LDK’në, duke i paralajmëruar se nëse hiqet taksa, sot nëntë muaj vendi shkon në zgjedhje, transmeton Periskopi. ...

Haradinaj: Albin Kurtit nuk do t’i zgjasë qeverisja më shumë se një vit
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...
Indeks Online | 20-Feb-2020 23:13
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...

“Formula” e Lutfi Hazirit për heqjen e taksës 100 % ndaj mallrave serbe
Numri dy i LDK-së Lutfi Haziri, ka thënë se tani është momenti që Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti, të heq taksën doganore ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake. Sipas Hazirit, me heqjen e taksës pastaj duhet të ...
Gazeta Observer | 20-Feb-2020 23:13
Numri dy i LDK-së Lutfi Haziri, ka thënë se tani është momenti që Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti, të heq taksën doganore ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake. Sipas Hazirit, me heqjen e taksës pastaj duhet të ...

Haradinaj: Shteti sot është kapur nga Albini dhe Vjosa
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...
InFokusi | 20-Feb-2020 22:31
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...

Haradinaj: Shteti sot është kapur nga Albini dhe Vjosa
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...
Arbresh | 20-Feb-2020 22:25
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...

Haradinaj: Shteti sot është kapur nga Albini dhe Vjosa
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...
Medial | 20-Feb-2020 22:25
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...

Ramush Haradinaj: Albin Kurtit nuk do t’i zgjasë qeverisja më shumë se një vit
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...
TetovaSot | 20-Feb-2020 22:22
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...

Ramush Haradinaj: Albin Kurtit nuk do t’i zgjasë qeverisja më shumë se një vit
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...
Gazeta Express | 20-Feb-2020 22:16
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimet e Qeverisë Kurti duke thënë se puna më e lehtë është të shkarkosh disa borde dhe se nuk i konsideron veprime me peshë. Qeveria e Kurtit ka marrë disa ...

Haradinaj: Shteti sot është kapur nga Albini dhe Vjosa
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 22:13
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të ...

Haradinaj: Nëse hiqet taksa, do të ketë qytetarë që do t’ua nxijnë jetën
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 22:08
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se beson se është çështje muajsh kur Kosova dhe Serbia mund të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke. Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova ka ...

Abazi: Askush nuk ka thënë se taksa nuk do të hiqet
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka thënë se askush nga anëtarët e qeverisë nuk ka thënë se taksa me Serbinë nuk do të hiqet, por se ajo do të hiqet në kohën e duhur. Qeveria Kurti ka premtuar se taksa do të ...
Lajminet | 20-Feb-2020 22:00
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka thënë se askush nga anëtarët e qeverisë nuk ka thënë se taksa me Serbinë nuk do të hiqet, por se ajo do të hiqet në kohën e duhur. Qeveria Kurti ka premtuar se taksa do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved