ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/04/2020 02:12

Mosnjohja nga Xhamajka, Konjufca: Do të ndërmarrim veprime

Mosnjohja nga Xhamajka, Konjufca: Do të ndërmarrim veprime
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas skandalit në lidhje me mosnjohjen nga ana e Xhamajkës.
Top Channel | 21-Feb-2020 13:31
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas skandalit në lidhje me mosnjohjen nga ana e Xhamajkës.

(Mos)njohja nga Xhamajka, Osmani thotë se të gjithë duhet të kenë kujdes me deklarata
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se janë duke pritur një vlerësim zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, lidhur me lajmin se shteti i Xhamajkës e ka njohur pavarësinë e Kosovës. ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 15:55
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se janë duke pritur një vlerësim zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, lidhur me lajmin se shteti i Xhamajkës e ka njohur pavarësinë e Kosovës. ...

(Mos)njohja nga Xhamajka, Presidenca: Zyrtarisht për njohje u informuam nga ambasadorja Çitaku
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.
Top Channel | 21-Feb-2020 11:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Xhamajka përgënjeshtroi njohjen e Kosovës. Pacolli: Sidoqoftë faleminderit Xhamajka, mbetemi miq
Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës.
Top Channel | 21-Feb-2020 11:50
Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Skandali me “njohjen” e Pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka
Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka. Ishte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje, ndërsa meritat kreu i shtetit ia autribuoi ambasadores së Kosovës ...
ABCNews | 21-Feb-2020 15:08
Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka. Ishte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje, ndërsa meritat kreu i shtetit ia autribuoi ambasadores së Kosovës ...

Dha lajmin se Xhamajka njohu pavarësinë e Kosovës, Thaçi ia ngarkon përgjegjësinë ambasadores Çitaku
Ndonëse lajmi se Xhamajka kishte njohur pavarësinë e Kosovës doli nga presidenti Hashim Thaçi, institucioni i Presidencës ka mohuar këtë fakt. Në një përgjigje për Express, zyra e Thaçit ka deklaruar se përgjigje për ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 11:02
Ndonëse lajmi se Xhamajka kishte njohur pavarësinë e Kosovës doli nga presidenti Hashim Thaçi, institucioni i Presidencës ka mohuar këtë fakt. Në një përgjigje për Express, zyra e Thaçit ka deklaruar se përgjigje për ...

Skandali me Xhamajkën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Thotë se në një situatë të ngjashme, por para ardhjes në pushtet, VV-ja e LDK-ja do të thoshin “Çfarë kuptimi ka shkarkimi i ambasadores, nëse fillimisht nuk jep dorëheqje Ministri i Jashtëm”. “Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Lajminet | 21-Feb-2020 21:25
Thotë se në një situatë të ngjashme, por para ardhjes në pushtet, VV-ja e LDK-ja do të thoshin “Çfarë kuptimi ka shkarkimi i ambasadores, nëse fillimisht nuk jep dorëheqje Ministri i Jashtëm”. “Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Skandali me Xhamjakën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 21:11
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Skandali me Xhamjakën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 21:05
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Kadaj-Bujupi: VV-LDK me rrahagjokësi për merita e fshehje pas të tjerëve për dështime
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:53
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti ...

Vlora Çitaku e heshtur për Xhamajkën (VIDEO)
Iu gëzuan të gjithë, si ata që janë në pozitë, ashtu edhe ata që nuk janë më. Por doli se lajmi për njohje nga Xhamajka ishte i pavërtetë – ose të paktën gjërat ndryshuan në ndërkohë. Kështu, tani të gjithë po kërkojnë ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 20:12
Iu gëzuan të gjithë, si ata që janë në pozitë, ashtu edhe ata që nuk janë më. Por doli se lajmi për njohje nga Xhamajka ishte i pavërtetë – ose të paktën gjërat ndryshuan në ndërkohë. Kështu, tani të gjithë po kërkojnë ...

A u ngutën liderët kur njoftuan për ”njohjen” nga Xhamajka
Avni Spahiu, për vite të tëra ka shërbyer si diplomat i Kosovës. Ai ishte ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës por edhe në Turqi. E lajmi se Xhamajka ka njohur Kosovën fillimisht e gëzoi atë, por shpejt ky lajm ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 20:10
Avni Spahiu, për vite të tëra ka shërbyer si diplomat i Kosovës. Ai ishte ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës por edhe në Turqi. E lajmi se Xhamajka ka njohur Kosovën fillimisht e gëzoi atë, por shpejt ky lajm ...

A u ngutën liderët kur njoftuan për ‘njohjen’ nga Xhamajka?
Avni Spahiu, për vite të tëra ka shërbyer si diplomat i Kosovës. Ai ishte ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës por edhe në Turqi. E lajmi se Xhamajka ka njohur Kosovën fillimisht e gëzoi atë, por shpejt ky lajm ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 20:07
Avni Spahiu, për vite të tëra ka shërbyer si diplomat i Kosovës. Ai ishte ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës por edhe në Turqi. E lajmi se Xhamajka ka njohur Kosovën fillimisht e gëzoi atë, por shpejt ky lajm ...

Kosovo to coordinate with the US on reciprocity with Serbia, says Isa Mustafa
Chairman of the Democratic league of Kosovo (LDK) Isa Mustafa, told Gazeta Express that it is essential for Kosovo to coordinate its policies with the United States on Government’s plan to introduce reciprocity with ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 19:45
Chairman of the Democratic league of Kosovo (LDK) Isa Mustafa, told Gazeta Express that it is essential for Kosovo to coordinate its policies with the United States on Government’s plan to introduce reciprocity with ...

Lajmi i pavërtetë për njohjen nga Xhamajka, Thaçi lan duart: E ka fajin MPJ
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kanë reaguar nga presidenca, pas lajmit se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës. Në një përgjigje për Gazetën Express, zyra e Hashim Thaçit ka deklaruar se përgjigje për këtë temë, ...
Mapo | 21-Feb-2020 11:05
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kanë reaguar nga presidenca, pas lajmit se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës. Në një përgjigje për Gazetën Express, zyra e Hashim Thaçit ka deklaruar se përgjigje për këtë temë, ...

“Skandali i Xhamajkës”, Mushkolaj: Nëse vërtetohet se është ‘fake news’, Çitaku të dorëhiqet (VIDEO)
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...
Medial | 21-Feb-2020 19:39
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...

Skandal diplomatik: Presidenti e dha lajmin e rrejshëm për njohjen nga Xhamajka
Më 31 korrik të vitit 2019, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaronte: “Fake news, fake, fake, fake”. E një të tillë siç duket e ka shpërndarë vetë Thaçi, të enjten mbrëma. Presidenti i vendit publikoi në Twitter ...
Koha.net | 21-Feb-2020 19:09
Më 31 korrik të vitit 2019, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaronte: “Fake news, fake, fake, fake”. E një të tillë siç duket e ka shpërndarë vetë Thaçi, të enjten mbrëma. Presidenti i vendit publikoi në Twitter ...

“Skandali i Xhamajkës”, Mushkolaj: Nëse vërtetohet se është ‘fake news’, Çitaku të dorëhiqet
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...
Zeri | 21-Feb-2020 19:01
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...

Kosovo PM Kurti appoints Luan Dalipi as his chief advisor
Kosovo Prime Minister Albin Kurti appointed Luan Dalipi as Chief of Staff for the Office of the Prime Minister. Kurti in a press release said that Dalipi is educated and professionally ready to help the Government of ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 19:01
Kosovo Prime Minister Albin Kurti appointed Luan Dalipi as Chief of Staff for the Office of the Prime Minister. Kurti in a press release said that Dalipi is educated and professionally ready to help the Government of ...

“Skandali i Xhamajkës”, Mushkolaj: Nëse vërtetohet se është ‘fake news’, Çitaku të dorëhiqet
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...
Medial | 21-Feb-2020 18:55
Analisti politik Imer Mushkolaj e ka komentuar çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka. “Natyrisht ishte lajm i gëzueshëm, sepse kishim të bënim me një njohje të shtetit të Kosovës pas një kohe jashtëzakonisht të gjatë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved