ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/04/2020 01:11

Bushati në Top Talk: Ministrja Gjonaj e ka detyrim të sqarojë publikun për disa akuza që i janë adresuar publikisht

Bushati në Top Talk: Ministrja Gjonaj e ka detyrim të sqarojë publikun për disa akuza që i janë adresuar publikisht
Në studion e emisionit “Top Talk” të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja ishte i ftuar analisti Andi Bushati. Biseda u orientua në sulmet mediatike midis Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe Ministres së Drejtësisë ...
Top Channel | 21-Feb-2020 18:43
Në studion e emisionit “Top Talk” të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja ishte i ftuar analisti Andi Bushati. Biseda u orientua në sulmet mediatike midis Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe Ministres së Drejtësisë ...

Elisa Spiropali: Ndjesë për vulgaritetin e këtyre komenteve, në vend të çdo reagimi ato flasin vetë
Elisa Spiropali ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” duke publikuar disa komente të Petrit Vasilit, Gazmend Bardhit, Lefter Maliqit, Elona Guri, Ylli Dylgjeri.
Top Channel | 21-Feb-2020 17:34
Elisa Spiropali ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” duke publikuar disa komente të Petrit Vasilit, Gazmend Bardhit, Lefter Maliqit, Elona Guri, Ylli Dylgjeri.

Shpërdorimi i detyrës dhe falsifikimi i ministres Gjonaj, një njollë e rëndë për drejtësinë shqiptare
Të nderuar gazetarë, faleminderit për pjesëmarrjen tuaj! Shqiptarët, por edhe miqtë dhe partnerët ndërkombëtarë u njohën dje publikisht me veprat e rënda penale të shpërdorimit të detyrës, të ushtrimit të ndikimit të ...
Telegraf | 21-Feb-2020 21:32
Të nderuar gazetarë, faleminderit për pjesëmarrjen tuaj! Shqiptarët, por edhe miqtë dhe partnerët ndërkombëtarë u njohën dje publikisht me veprat e rënda penale të shpërdorimit të detyrës, të ushtrimit të ndikimit të ...

Skandali/ VOA: Minstrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj nuk jep shpjegim kundrejt akuzave për kryerjen e veprave penale
Zëri i Amerikës Në Shqipëri Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se do të depozitojë kallzim penal ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj për botimin në fletoren zyrtare të një vendimi të Këshillit të Emërimeve në ...
Telegraf | 21-Feb-2020 19:54
Zëri i Amerikës Në Shqipëri Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se do të depozitojë kallzim penal ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj për botimin në fletoren zyrtare të një vendimi të Këshillit të Emërimeve në ...

Vasili ministres Gjonaj: Mbathja zonjë, mos e përdor stilolapsin vetëm për…falsifikim
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklaratave të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila nuk pranoi asnjë përgjegjësi për shkeljet ligjore dhe falsifikimet e dokumenteve nga institucioni që ...
Telegraf | 21-Feb-2020 18:34
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklaratave të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila nuk pranoi asnjë përgjegjësi për shkeljet ligjore dhe falsifikimet e dokumenteve nga institucioni që ...

Kallëzimi i Presidentit, reagon Bardhi: S’ka asnjë detyrë më të rëndësishme për SPAK se sa hetimi i krimit kushtetues. Gjonaj të thotë pse…
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas akuzave të reja nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Bardhi deklaron se nuk ka asnjë detyrë ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:14
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas akuzave të reja nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Bardhi deklaron se nuk ka asnjë detyrë ...

“Një marrëzi e radhës”/ Tha se pret dorëheqjen e saj, ministrja Gjonaj i kundërpërgjigjet Metës
Pas deklaratës për shtyp të presidentit Ilir Meta, ku ndër të tjera kreu i shtetit tha se pret prej saj, deri të hënën, dhënien e dorëheqjes si pasojë e shkeljes së ligjit, ka reaguar vetë ministrja e Drejtësisë, Etilda ...
Top Channel | 21-Feb-2020 16:01
Pas deklaratës për shtyp të presidentit Ilir Meta, ku ndër të tjera kreu i shtetit tha se pret prej saj, deri të hënën, dhënien e dorëheqjes si pasojë e shkeljes së ligjit, ka reaguar vetë ministrja e Drejtësisë, Etilda ...

”I përkas Frontit të Reformës në Drejtësi”, Maliqi- Gjonajt: Nuk drejton dot Drejtorin e Burgjeve me të shkuar të errët, boshti jot i karrierës Rilindja e Djallëzuar
Deputeti i opozitës parlamentare Lefter Maliqi ka komentuar përplasjen mes Presidentit Meta dhe Etilda Gjonajt, ku i thotë ministres së Drejtësisë se boshti i saj i ekuilibrit është Rilindja e Djallëzuar. Gjonaj në ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 15:58
Deputeti i opozitës parlamentare Lefter Maliqi ka komentuar përplasjen mes Presidentit Meta dhe Etilda Gjonajt, ku i thotë ministres së Drejtësisë se boshti i saj i ekuilibrit është Rilindja e Djallëzuar. Gjonaj në ...

Maliqi akuza Gjonajt: Nuk drejton dot Drejtorin e Burgjeve, s’keni parë gjë akoma
Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi sulmoi ashpër ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes një postimi në “Facebook”, Maliqi deklaroi se Gjonaj ka bërë karrierë politike falë Fatmir Xhafajt, Edi Ramës Luigi Sorecës. ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 16:49
Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi sulmoi ashpër ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes një postimi në “Facebook”, Maliqi deklaroi se Gjonaj ka bërë karrierë politike falë Fatmir Xhafajt, Edi Ramës Luigi Sorecës. ...

E dhj*rë, po krenare ama! Vjen reagimi ironizues i gazetarit pas përgjigjes së ministres Gjonaj
Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar reagimin e Ministres së Drejtësisë ,Etilda Gjonaj pas akuzave për falsifikimet e dokumenteve lidhur me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në faqen e tij të Facebook, ...
Telegraf | 21-Feb-2020 16:35
Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar reagimin e Ministres së Drejtësisë ,Etilda Gjonaj pas akuzave për falsifikimet e dokumenteve lidhur me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në faqen e tij të Facebook, ...

Meta kallëzon Gjonajn në SPAK/ PD: Të mos fshihet pas sms-ve të shefit
Partia Demokratike doli sërish në mbështetje të presidentit Ilir Meta. Pas takimit që ky i fundit pati me mediat këtë të premte, Gazment Bardhi ishte në sinkron me kreun e shtetit për t’u hetuar ministrja e Drejtësisë, ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 16:20
Partia Demokratike doli sërish në mbështetje të presidentit Ilir Meta. Pas takimit që ky i fundit pati me mediat këtë të premte, Gazment Bardhi ishte në sinkron me kreun e shtetit për t’u hetuar ministrja e Drejtësisë, ...

Akuzat ndaj Etilda Gjonajt/ Bardhi: Mos u fshih pas sms-ve të shefit, por jep llogari
Pas akuzave të presidentit Ilir Meta në adresë të ministres së drejtësisë Etilda Gjonaj, reagon edhe sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi. Përmes një postimi në Facebook, numri dy i selisë blu i kërkon Gjonajt ...
Telegraf | 21-Feb-2020 16:17
Pas akuzave të presidentit Ilir Meta në adresë të ministres së drejtësisë Etilda Gjonaj, reagon edhe sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi. Përmes një postimi në Facebook, numri dy i selisë blu i kërkon Gjonajt ...

Meta kallëzim në SPAK për Gjonajn, Ministrja: Ke në dorë vetëm dorëheqjen tënde
Presidenti është duke përgatitur dosjen e dytë për në prokurorinë e Posaçme anti-korrupsion. Pas Ardian Dvoranit të KED-së, në SPAK prej Presidentit do të shkojë ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, që Meta thotë se ...
ABCNews | 21-Feb-2020 18:31
Presidenti është duke përgatitur dosjen e dytë për në prokurorinë e Posaçme anti-korrupsion. Pas Ardian Dvoranit të KED-së, në SPAK prej Presidentit do të shkojë ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, që Meta thotë se ...

Maliqi: Gjonaj pa nivel …nuk drejton dot as drejtorin e Burgjeve, akuzon Presidentin…
Deputeti i opozitës parlamentare Lefter Maliqi i njohur për qëndrimet e tij të forta kundër qeverisë “Rama”, ka reaguar lidhur me replikat në distancë mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe ministres së Drejtësisë, ...
Telegraf | 21-Feb-2020 16:08
Deputeti i opozitës parlamentare Lefter Maliqi i njohur për qëndrimet e tij të forta kundër qeverisë “Rama”, ka reaguar lidhur me replikat në distancë mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe ministres së Drejtësisë, ...

Elona Guri: Etildë ty kush të “shtrëngoi” të falsifikosh?
Anëtarja e Kryesisë së LSI-së Elona Guri ka bërë një reagim ironik dhe të ashpër ndaj Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, për falsifikimet e dokumenteve lidhur me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. “ ...
Telegraf | 21-Feb-2020 15:46
Anëtarja e Kryesisë së LSI-së Elona Guri ka bërë një reagim ironik dhe të ashpër ndaj Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, për falsifikimet e dokumenteve lidhur me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. “ ...

Pas kërkesës për dorëheqje nga Meta/ Gjonaj: Jam e gatshme t’i përgjigjem ligjërisht
Pas kërkesës që presidentit Ilir Meta i bëri për dorëhqeje, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i cilësoi akuzat në drejtim të saj “një marrëzi të radhës”. Përmes një postimi në “Twitter”, Gjonaj tregohet e gatshme ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 15:44
Pas kërkesës që presidentit Ilir Meta i bëri për dorëhqeje, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i cilësoi akuzat në drejtim të saj “një marrëzi të radhës”. Përmes një postimi në “Twitter”, Gjonaj tregohet e gatshme ...

Meta i kërkoi dorëheqjen dhe paralajmëroi kallëzim në SPAK, reagon Ministrja e Drejtësisë: Jam e gatshme t’i përgjigjem ligjërisht
TIRANE Pas akuzave në adresë të saj, bërë nga presidenti i Republikës, Ministrja Etilda Gjonaj, thyen heshtjen përmes rrjeteve sociale. Ndërsa i konsideron paralajmërin e Presidentit, si marrëzinë e radhës, Gjonaj ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 15:18
TIRANE Pas akuzave në adresë të saj, bërë nga presidenti i Republikës, Ministrja Etilda Gjonaj, thyen heshtjen përmes rrjeteve sociale. Ndërsa i konsideron paralajmërin e Presidentit, si marrëzinë e radhës, Gjonaj ...

Meta: Po përgatis padinë për ministren e Drejtësisë
“Ministrja e Drejtësisë duke urdhëruar Sekretarin e Përgjithshëm të dërgonte për botim në Fletoren Zyrtare, një vendim të KED-së ka shkelur në mënyrë flagrante Ligjin “Për organizmin dhe funksionimin e Qendrës së ...
Lajminet | 21-Feb-2020 19:04
“Ministrja e Drejtësisë duke urdhëruar Sekretarin e Përgjithshëm të dërgonte për botim në Fletoren Zyrtare, një vendim të KED-së ka shkelur në mënyrë flagrante Ligjin “Për organizmin dhe funksionimin e Qendrës së ...

Kallëzimi për Etilda Gjonajn, PD i bashkohet Metës: Të japë llogari në SPAK
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi reagoi pas denoncimit të Presidentit Ilir Meta se Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka shkelur Kushtetutën. Bardhi del në krah të Kreut të Shtetit, dhe i ...
Lapsi | 21-Feb-2020 16:23
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi reagoi pas denoncimit të Presidentit Ilir Meta se Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka shkelur Kushtetutën. Bardhi del në krah të Kreut të Shtetit, dhe i ...

PD krah Metës, Bardhi: Etilda Gjonaj të japë llogari te SPAK
Partia Demokratike mbështet akuzat e kreut të shtetit Ilir Meta ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi është shprehur se ministrja e Gjonaj duhet të ...
ABCNews | 21-Feb-2020 16:20
Partia Demokratike mbështet akuzat e kreut të shtetit Ilir Meta ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi është shprehur se ministrja e Gjonaj duhet të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved