ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:06

I dërguari i dialogut Richard Grenell pritet të emërohet në krye të inteligjencës së SHBA

I dërguari i dialogut Richard Grenell pritet të emërohet në krye të inteligjencës së SHBA
Mediat amerikane raportonin sot se ambasadori amerikan në Gjermani që vepron dhe si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, mund të rikthehet në Uashington së shpejti për t’u emëruar në krye të inteligjencës së SHBA
Top Channel | 21-Feb-2020 19:48
Mediat amerikane raportonin sot se ambasadori amerikan në Gjermani që vepron dhe si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, mund të rikthehet në Uashington së shpejti për t’u emëruar në krye të inteligjencës së SHBA

Zëri i Amerikës: Pas paralajmërimeve për Rusinë, Presidenti Trump shkarkoi kreun e Zbulimit Kombëtar
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 15:37
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...

Pas paralajmërimeve për Rusinë, Presidenti Trump shkarkoi kreun e Zbulimit Kombëtar
Na ndiqni në Facebook mapo.al Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ...
Mapo | 21-Feb-2020 19:19
Na ndiqni në Facebook mapo.al Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ...

Trump: Katër kandidatë për postin e drejtorit të Inteligjencës Kombëtare. Ja kur do merret vendimi
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se katër kandidatë janë duke u shqyrtuar për pozitën e Drejtor të Inteligjencës Kombëtare. “Vendimi do të merret brenda disa javësh” ka shkruar presidenti Trump në ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 17:25
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se katër kandidatë janë duke u shqyrtuar për pozitën e Drejtor të Inteligjencës Kombëtare. “Vendimi do të merret brenda disa javësh” ka shkruar presidenti Trump në ...

Rusia “po përpiqet ta ndihmojë Trumpin” për rizgjedhje
Agjencitë amerikane të inteligjencës kanë paralajmëruar se Rusia po përpiqet ta ndihmojë presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të rizgjidhet në zgjedhjet e nëntorit, raportojnë mediat amerikane. New York ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 15:43
Agjencitë amerikane të inteligjencës kanë paralajmëruar se Rusia po përpiqet ta ndihmojë presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të rizgjidhet në zgjedhjet e nëntorit, raportojnë mediat amerikane. New York ...

Pas paralajmërimeve për Rusinë, Presidenti Trump shkarkoi kreun e Zbulimit Kombëtar
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 14:56
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...

Trump ia besoi, Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 22:40
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 22:28
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Grenell qëndron në krye të dialogut Kosovë-Serbi
Ndonëse Presidenti Donald Trump caktoi Richard Grenell në krye të Inteligjencës Amerikane, ky i fundit do të vijojë të kryesojë dialogun Kosovë – Serbi. Lajmin e bëri të ditur për mediat zëdhënësi i tij Dick Custin. ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 11:53
Ndonëse Presidenti Donald Trump caktoi Richard Grenell në krye të Inteligjencës Amerikane, ky i fundit do të vijojë të kryesojë dialogun Kosovë – Serbi. Lajmin e bëri të ditur për mediat zëdhënësi i tij Dick Custin. ...

Grenell mbetet i dërguari i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 20:30
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 23:22
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Pse Putin do që Trump t’i fitojë sërish zgjedhjet në SHBA?!
Është një linjë e njohur e komplotit – zyrtarët e lartë të inteligjencës japin një paralajmërim për ligjvënësit se Rusia dëshiron të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale – dhe se rezultati i preferuar i ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 22:18
Është një linjë e njohur e komplotit – zyrtarët e lartë të inteligjencës japin një paralajmërim për ligjvënësit se Rusia dëshiron të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale – dhe se rezultati i preferuar i ...

Pas paralajmërimeve për Rusinë, Presidenti Trump shkarkoi kreun e Zbulimit Kombëtar
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...
Portalb | 21-Feb-2020 22:01
Mediat amerikane njoftojnë se Presidenti amerikan Donald Trump mori vendimin për të larguar zyrtarin e tij më të lartë të shërbimeve të zbulimit, pas një seance të klasifikuar informimi të ligjvënësve për sigurinë e ...

Rusia mohon pretendimet se po ndërhyn në zgjedhjet presidenciale për të ndihmuar Donald Trump
Rusia sot ka hedhur poshtë pretendimet se po ndërhyn në garën presidenciale të vitit 2020, pasi ligjvënësit amerikanë u thanë që Moska po përpiqej të ndihmojë Donald Trump të fitojë një mandat të dytë. Zëdhënësi i ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 19:24
Rusia sot ka hedhur poshtë pretendimet se po ndërhyn në garën presidenciale të vitit 2020, pasi ligjvënësit amerikanë u thanë që Moska po përpiqej të ndihmojë Donald Trump të fitojë një mandat të dytë. Zëdhënësi i ...

Pse Putin do që Trump t’i fitojë sërish zgjedhjet në SHBA
Është një linjë e njohur e komplotit – zyrtarët e lartë të inteligjencës japin një paralajmërim për ligjvënësit se Rusia dëshiron të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale – dhe se rezultati i preferuar i ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 19:21
Është një linjë e njohur e komplotit – zyrtarët e lartë të inteligjencës japin një paralajmërim për ligjvënësit se Rusia dëshiron të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale – dhe se rezultati i preferuar i ...

Isa Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit te koordinohet me SHBA-në
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...
Zeri | 21-Feb-2020 19:15
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...

Isa Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit te kordinohet me SHBA-në
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 19:09
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...

Veliu uron Grenellin për postin e ri: Kam besim se angazhimi i tij për paqen në rajon do të jetë më i madh
Richard Grenell i cili është njëkohësisht edhe ambasador i SHBA-ve në Gjermani dhe I Dërguari i Posaçëm i Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi është emëruar edhe si udhëheqës i përkohshëm i ...
Lajminet | 21-Feb-2020 18:56
Richard Grenell i cili është njëkohësisht edhe ambasador i SHBA-ve në Gjermani dhe I Dërguari i Posaçëm i Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi është emëruar edhe si udhëheqës i përkohshëm i ...

Godfrey: Grenell i entuziazmuar për postin e ri në administratë pasi do të ketë më shumë ndikim në dialog
Ambasadori i SHBA’së në Beograd, Anthony Godfrey, thotë se ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë punën e tij si emisar për negociatat e paqes Kosovë-Serbi edhe përkundër faktit se është emëruar Ushtrues Detyre i ...
Gazeta Monitor | 21-Feb-2020 17:46
Ambasadori i SHBA’së në Beograd, Anthony Godfrey, thotë se ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë punën e tij si emisar për negociatat e paqes Kosovë-Serbi edhe përkundër faktit se është emëruar Ushtrues Detyre i ...

Grenell e ka të përkohshme detyrën e re në SHBA, katër kandidatë në garë për pozitën e tij
“Vendimi do të merret brenda disa javësh” ka shkruar presidenti Trump në Twitter. Më 20 shtator, presidenti amerikan e emëroi ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe ...
Lajminet | 21-Feb-2020 17:41
“Vendimi do të merret brenda disa javësh” ka shkruar presidenti Trump në Twitter. Më 20 shtator, presidenti amerikan e emëroi ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved