ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 15:29

Përhapja e koronavirusit, shqetësimi i OBSH: Rastet në botë s’kanë lidhje me Kinën

Përhapja e koronavirusit, shqetësimi i OBSH: Rastet në botë s’kanë lidhje me Kinën
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 21:47
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehet me shqetësim të madh për numrin e rasteve me koronavirus që nuk kanë lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom theksoi gjithashtu se beson që epidemia mund të ...

Koronavirusi hyn në një fazë të re: Shumëfishohen rastet jashtë Kinës, Korea e Jugut dhe Japonia, në alarm
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 14:44
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Korenë e Jugut u rrit sipër 200, në Singapor dhe Japoni kanë kaluar 85 dhe janë mbi 600 persona të tjera nga anija turistike që ankoroi në portin e Tokjos. Ndërkohë që rastet e ...

Përhapja e Koronavirusit/ Pas Kinës shqetëson Koreja e Jugut
Koreja e Jugut duket se është vatra më e fundit e koronavirusit dhe vendi ka intensifikuar përpjekjet për të vënë nën kontroll përhapjen e virusit vdekjeprurës në një kohë kur rastet e konfirmuara janë rritur ndjeshëm ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 22:18
Koreja e Jugut duket se është vatra më e fundit e koronavirusit dhe vendi ka intensifikuar përpjekjet për të vënë nën kontroll përhapjen e virusit vdekjeprurës në një kohë kur rastet e konfirmuara janë rritur ndjeshëm ...

Alarmante! 14 raste koronaviruesi në shtetin fqinj me Shqipërinë
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
TetovaSot | 21-Feb-2020 22:15
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Koronavirusi, vazhdon ulja e numrit të të infektuarve
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...
Medial | 21-Feb-2020 21:26
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...

Izrael, konfirmohet rasti i parë me koronavirus
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...
Shenja | 21-Feb-2020 21:12
Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se për herë të parë në vend u përcaktua koronavirusi i ri (Covid-19) tek një person, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga ministria njoftohet se në ...

Ukrainë, evakuimi i qytetarëve nga Kina shkakton protestë
Evakuimi i qytetarëve ukrainas nga qyteti kinez Wuhan, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit (COVID-19), shkaktoi protesta në Ukrainë, raporton Anadolu Agency (AA). Autobusët, që transportonin shtetas ukrainas dhe të ...
Shenja | 21-Feb-2020 21:06
Evakuimi i qytetarëve ukrainas nga qyteti kinez Wuhan, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit (COVID-19), shkaktoi protesta në Ukrainë, raporton Anadolu Agency (AA). Autobusët, që transportonin shtetas ukrainas dhe të ...

Rritet frikshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Korenë e Jugut
Koreja e Jugut i rriti masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, pasi numri i rasteve të prekura u rrit ndjeshëm për të dytën ditë me radhë. Kryeministri Chung Sye-kyun e cilësoi situatën si ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 11:08
Koreja e Jugut i rriti masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, pasi numri i rasteve të prekura u rrit ndjeshëm për të dytën ditë me radhë. Kryeministri Chung Sye-kyun e cilësoi situatën si ...

Koronavirusi, OBSH e shqetësuar: Rastet në botë nuk kanë lidhje me Kinën
Organizata Botërore e Shëndetësisë shpreh me shqetësim se shtimi i rasteve të prekur nga koronavirusi nuk ka lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom tregoi rastet e fundit të të prekurve, për Iranin dhe ...
Politiko | 21-Feb-2020 21:05
Organizata Botërore e Shëndetësisë shpreh me shqetësim se shtimi i rasteve të prekur nga koronavirusi nuk ka lidhje me Kinën. Drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom tregoi rastet e fundit të të prekurve, për Iranin dhe ...

Itali, raportohen raste me koronavirus
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:59
Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftuan për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa dy raste u raportuan në rajonin e Venetos aty pranë. ...

Koronavirusi, vazhdon ulja e numrit të të infektuarve
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:59
Kina njoftoi sërish një rënie të numrit të personave të diagnostikuar rishtazi si bartës të COVID 19. Të premten zyrtarët kinezë që menaxhojnë shëndetin publik u shprehën optimistë se po vazhdojnë ta kenë situatën nën ...

Mundësia për të përmbajtur përhapjen e koronavirusit po zvogëlohet
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve pa lidhje të qartë me Kinën ose me raste të tjera të konfirmuara. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:45
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve pa lidhje të qartë me Kinën ose me raste të tjera të konfirmuara. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ...

Korea e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
ABCNews | 21-Feb-2020 16:52
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Një shtetas i Malit të Zi është infektuar nga koronavirusi
Një shtetas i Mali të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Ministria thotë ...
Portalb | 21-Feb-2020 20:45
Një shtetas i Mali të Zi, i cili ndodhet në anijen “Diamond Princess” në portin japonez Jokahoma, është prekur nga koronavirusi, njoftoi Ministria e Jashtme e Malit të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Ministria thotë ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Koha.mk | 21-Feb-2020 20:33
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Shprehja | 21-Feb-2020 20:30
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

Infektohet nga koronavirusi një shtetas i Malit të Zi
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...
AlbInfo | 21-Feb-2020 20:27
Ministria thotë se presin që shtetasi malazez të bartet nga anija në një spital në Japoni, raporton Anadolu Agency (AA). “Shtetasi malazez që ndodhet në anijen ‘Diamond Princess’ në portin japonez Jokahoma ka rezultuar ...

Koreja e Jugut në alarm, koronavirusi po përhapet me shpejtësi
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 20:15
Koreja e Jugut është në alarm ditët e fundit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit. Mediat ndërkombëtare raportojnë se qyteti Daegu me 2.5 milion banorë në Korenë e Jugut prej ditës së djeshme, gjithnjë e ...

OBSH: Po bëhet më i vështirë frenimi i përhapjes së koronavirusit
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...
Shprehja | 21-Feb-2020 19:51
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...

Pas katër vdekjeve në Iran, OBSH: Po bëhet më e vështirë frenimi i përhapjes së coronavirusit
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 19:36
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka shprehur shqetësimin për numrin e rasteve të koronavirusëve që po konfirmohen jashtë Kinës. Komentet e Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus vijnë pas njoftimit të Iranit për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved