ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 09:08

Masakra në Hanau të Gjermanisë, motivi racist dhe rreziku nga neonazistët: Çfarë dihet deri më tani

Masakra në Hanau të Gjermanisë, motivi racist dhe rreziku nga neonazistët: Çfarë dihet deri më tani
Nga Enver Robelli 1. Në qytetin Hanau në landin e Hessenit në Gjermani të mërkurën, pas një akti të dhunshëm, kanë humbur jetën 11 njerëz. 2. Në dy sulme në dy shisha-bare u vranë 9 persona. Së paku 4 u plagosën. 3. ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 20:06
Nga Enver Robelli 1. Në qytetin Hanau në landin e Hessenit në Gjermani të mërkurën, pas një akti të dhunshëm, kanë humbur jetën 11 njerëz. 2. Në dy sulme në dy shisha-bare u vranë 9 persona. Së paku 4 u plagosën. 3. ...

Sulmi me 9 të vrarë në Gjermani, flet Merkel: Motivuar nga racizmi
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 17:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...

ANALIZA: Urrejtje në zemër të Gjermanisë
Nga Ines Pohl Dhe tani Hanau. Për herë të tretë brenda pak muajsh urrejtja dhe marrëzia kanë shpërthyer në Gjermani. Pasi politikani konservator Walter Lübcke u vra qershorin e kaluar para shtëpisë së tij për shkak të ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 17:10
Nga Ines Pohl Dhe tani Hanau. Për herë të tretë brenda pak muajsh urrejtja dhe marrëzia kanë shpërthyer në Gjermani. Pasi politikani konservator Walter Lübcke u vra qershorin e kaluar para shtëpisë së tij për shkak të ...

Një grua shtatëzënë mes viktimave të masakrës në Gjermani
Mes viktimave të masakrës së Hanaut në Gjermani ka qënë edhe një grua shtatëzënë. Autoritetet gjermanë bënë të ditur se autori, një ekstremist I djathtë ekzekutoi 9 persona, mes të cilave 6 turq, një shtetas boshnjak ...
VizionPlus | 20-Feb-2020 15:31
Mes viktimave të masakrës së Hanaut në Gjermani ka qënë edhe një grua shtatëzënë. Autoritetet gjermanë bënë të ditur se autori, një ekstremist I djathtë ekzekutoi 9 persona, mes të cilave 6 turq, një shtetas boshnjak ...

Angela Merkel: Sulmi që la pas vetes 9 të vrarë i motivuar nga racizmi
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 14:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...

Masakra me 11 viktima në Gjermani, reagon Angela Merkel: Sulmi, i motivuar nga racizmi!
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 13:22
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...

Në mesin e viktimave në Gjermani, një grua shtatzënë, një kamarier dhe një boshnjak
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...
Arbresh | 21-Feb-2020 01:21
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...

Në mesin e viktimave në Gjermani, një grua shtatzënë, një kamarier dhe një boshnjak
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...
Medial | 21-Feb-2020 00:28
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...

A ka vepruar i vetëm autori i sulmit në Gjermani?
Sulmi me armë mbrëmjen e djeshme në gjermani ku mbetën të vrarë 9 persona ka ngritur shumë pikëpyetje dhe pista hetimi që po ndiqen nga autoritetet vendase. I dyshuari qëlloi mbi 9 persona të cilët rezultuan të jenë ...
Medial | 20-Feb-2020 22:13
Sulmi me armë mbrëmjen e djeshme në gjermani ku mbetën të vrarë 9 persona ka ngritur shumë pikëpyetje dhe pista hetimi që po ndiqen nga autoritetet vendase. I dyshuari qëlloi mbi 9 persona të cilët rezultuan të jenë ...

Në mesin e viktimave në Hanau, një grua shtatzënë, një kamarier dhe një boshnjak
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...
Koha.net | 20-Feb-2020 21:16
Nëntë personat e qëlluar për vdekje në dy shisha bare në qytetin gjerman Hanau besohet të kenë qenë të moshave nga 21 në 44-vjeçare. Të gjithë ishin imigrantë e disa ta kishin edhe shtetësi gjermane. Ambasadori turk në ...

Prokurori gjerman: Të vrarët përfshinin shtetas të huaj dhe gjermanë
Nëntë persona janë qëlluar për vdekje dhe gjashtë të tjerë janë në gjendje të rëndë, në qytetin gjerman Hanau. Vrasjet masive që ndodhën në qytetin gjerman Hanau i ka kryer shtetasi gjerman Tobias R. i cili kishte lënë ...
Medial | 20-Feb-2020 21:13
Nëntë persona janë qëlluar për vdekje dhe gjashtë të tjerë janë në gjendje të rëndë, në qytetin gjerman Hanau. Vrasjet masive që ndodhën në qytetin gjerman Hanau i ka kryer shtetasi gjerman Tobias R. i cili kishte lënë ...

Sulm racist në Gjermani, 9 të vdekur, reagon kancelarja Merkel
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...
PortaliOnline | 20-Feb-2020 19:54
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...

Merkel: Racizmi është helm që gjendet në shoqërinë tonë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se racizmi është një helm dhe ky helm gjendet në shoqërinë tonë. Deklarata e sipërcituar bëhet pas incidentit tragjik në qytetin gjerman, Hanau, ku një ekstrmist i djathtë ...
TetovaSot | 20-Feb-2020 19:18
Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se racizmi është një helm dhe ky helm gjendet në shoqërinë tonë. Deklarata e sipërcituar bëhet pas incidentit tragjik në qytetin gjerman, Hanau, ku një ekstrmist i djathtë ...

Macron: Pranë kancelares Merkel në mbrojtjen e vlerave dhe demokracisë
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...
TetovaSot | 20-Feb-2020 19:14
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...

Sulme të armatosura në Gjermani, vriten 10 persona (VIDEO)
Gjithsej dhjetë persona humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën nga një sulm në Hanau të Gjermanisë. Raportohet se autor i krimit hapi zjarr rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të mërkurës, në dy lokacione të ndryshme. Në ...
TetovaSot | 20-Feb-2020 19:05
Gjithsej dhjetë persona humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën nga një sulm në Hanau të Gjermanisë. Raportohet se autor i krimit hapi zjarr rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të mërkurës, në dy lokacione të ndryshme. Në ...

Macron: Pranë kancelares Merkel në mbrojtjen e vlerave dhe demokracisë
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...
Shprehja | 20-Feb-2020 18:39
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...

Urrejtje në zemër të Gjermanisë
Dhe tani Hanau. Për herë të tretë brenda pak muajsh urrejtja dhe marrëzia kanë shpërthyer në Gjermani. Pasi politikani konservator Walter Lübcke u vra qershorin e kaluar para shtëpisë së tij për shkak të angazhimit të ...
Lajminet | 20-Feb-2020 17:56
Dhe tani Hanau. Për herë të tretë brenda pak muajsh urrejtja dhe marrëzia kanë shpërthyer në Gjermani. Pasi politikani konservator Walter Lübcke u vra qershorin e kaluar para shtëpisë së tij për shkak të angazhimit të ...

Ky është autori i sulmit në Gjermani, mbyti 11 persona dhe la një letër dhe video-incizim
Sulmuesi Tobias R, 43-vjeç, që vrau 11 persona në dy kafiteri në Gjermani, besohet se ka motive ksenofobe, ka njoftuar ministri gjerman i Punëve të Brendshme. Policia në Hanau të Gjermanisë, ka gjetur 43-vjeçarin të ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 14:07
Sulmuesi Tobias R, 43-vjeç, që vrau 11 persona në dy kafiteri në Gjermani, besohet se ka motive ksenofobe, ka njoftuar ministri gjerman i Punëve të Brendshme. Policia në Hanau të Gjermanisë, ka gjetur 43-vjeçarin të ...

Vrasja në Gjermani, 9 viktimat ishin emigrantë
Nga të dhënat e fundit lidhur me masakrën e sotme të ndodhur në Gjermani, autoritetet thanë se të 9 viktimat ishin emigrantë të moshave 21-44 vjeç. Këtë fakt e deklaroi Prokurori Federal Dr. Peter Frank, në një ...
Aktuale.MK | 20-Feb-2020 17:34
Nga të dhënat e fundit lidhur me masakrën e sotme të ndodhur në Gjermani, autoritetet thanë se të 9 viktimat ishin emigrantë të moshave 21-44 vjeç. Këtë fakt e deklaroi Prokurori Federal Dr. Peter Frank, në një ...

Macron: Pranë kancelares Merkel në mbrojtjen e vlerave dhe demokracisë
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...
Alsat-M | 20-Feb-2020 17:22
Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një ekstremist i majtë dje në Hanau, ku mbetën të vdekur 11 persona. “Mendimet tona shkojnë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved