ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 00:11

Trump ia besoi, Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm

Trump ia besoi, Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 22:40
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 22:28
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Grenell mbetet i dërguari i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 20:30
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...

Politologu: Grenell nuk do të merret më me dialogun Kosovë-Serbi, pretendimi i tij i ri, ngritja në karrierë
“I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka marrë besimin e presidentit amerikan për të udhëhequr në Inteligjencën Kombëtare. E pas kësaj, ai siç ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 15:38
“I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka marrë besimin e presidentit amerikan për të udhëhequr në Inteligjencën Kombëtare. E pas kësaj, ai siç ...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 23:22
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Grenell mbetet i dërguari i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...
VizionPlus | 20-Feb-2020 17:19
Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasadorin e SHBA-së në Gjermani dhe të dërguarin e posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell në pozitën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të ...

A po largohet CDU-ja nga qendra?
Fundi i epokës Angela Merkel po afrohet dhe në radhët e partisë së saj po shihet nervozizmi. Djathtas, majtas, në qendër – nga do të orientohet partia e madhe gjermane në të ardhmen? Një “koalicion i madh” si aleancë ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 15:04
Fundi i epokës Angela Merkel po afrohet dhe në radhët e partisë së saj po shihet nervozizmi. Djathtas, majtas, në qendër – nga do të orientohet partia e madhe gjermane në të ardhmen? Një “koalicion i madh” si aleancë ...

Haxhiu, udhëheqësve kosovarë: Mos u bëni kryeneçë, tani Grenell merr vendimin për marrëveshjen me Serbinë
Gazetari Baton Haxhiu tha se Emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i është dhënë fuqi e madhe me emërimin Drejtor në detyrë i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së. Ai tha se Kosova dhe ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 20:30
Gazetari Baton Haxhiu tha se Emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i është dhënë fuqi e madhe me emërimin Drejtor në detyrë i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së. Ai tha se Kosova dhe ...

A po largohet CDU-ja nga qendra?
Na ndiqni në Facebook mapo.al Fundi i epokës Angela Merkel po afrohet dhe në radhët e partisë së saj po shihet nervozizmi. Djathtas, majtas, në qendër – nga do të orientohet partia e madhe gjermane në të ardhmen? Një ...
Mapo | 20-Feb-2020 13:58
Na ndiqni në Facebook mapo.al Fundi i epokës Angela Merkel po afrohet dhe në radhët e partisë së saj po shihet nervozizmi. Djathtas, majtas, në qendër – nga do të orientohet partia e madhe gjermane në të ardhmen? Një ...

Kurti për shkëmbimin e territoreve/ Kryeministri: Projekti dështoi, por ideja nuk ka vdekur
Në një intervistë dhënë për “Süddeutsche Zeitung”, e para herë që flet si kryeministër për një gazetë prestigjioze gjermane, Albin Kurti u shpreh se nuk është kundër dialogut me Serbinë, por i qëndron idesë se ai duhet ...
Top Channel | 20-Feb-2020 12:28
Në një intervistë dhënë për “Süddeutsche Zeitung”, e para herë që flet si kryeministër për një gazetë prestigjioze gjermane, Albin Kurti u shpreh se nuk është kundër dialogut me Serbinë, por i qëndron idesë se ai duhet ...

Richard Grenell emërohet nga Trump drejtor i Zbulimit Kombëtar
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti amerikan Donald Trump emëron ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, si drejtorin në detyrë të Zbulimit Kombëtar. Një zyrtar Shtëpisë së Bardhë i tha Zërit të Amerikës ...
Mapo | 20-Feb-2020 13:04
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti amerikan Donald Trump emëron ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, si drejtorin në detyrë të Zbulimit Kombëtar. Një zyrtar Shtëpisë së Bardhë i tha Zërit të Amerikës ...

Grenell mbetet i dërguari i Trumpit për dialogun Kosovë-Serbi, i përkushtuar për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë të merret me këtë proces, edhe pas emërimit të tij si ushtrues detyre i Inteligjencës ...
Telegrafi | 20-Feb-2020 16:30
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë të merret me këtë proces, edhe pas emërimit të tij si ushtrues detyre i Inteligjencës ...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...
Shprehja | 21-Feb-2020 01:39
Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do të jetë për një kohë të gjatë në atë post. Në një mesazh në ...

Për një aparat dëgjimi shpirtëror
Na ndiqni në Facebook Gent Çela …tek e fundit me kalimin e viteve çdo njeri ka fytyrën që meriton, ngaqë është bërë jo vetëm me mishin por edhe shpirtin e tij, me guximin, dhe frikërat e tij, me madhështinë dhe mjerimin ...
Mapo | 20-Feb-2020 11:55
Na ndiqni në Facebook Gent Çela …tek e fundit me kalimin e viteve çdo njeri ka fytyrën që meriton, ngaqë është bërë jo vetëm me mishin por edhe shpirtin e tij, me guximin, dhe frikërat e tij, me madhështinë dhe mjerimin ...

Mediat serbe: Palmer dhe Grenell kanë qasje të ndryshme karshi dialogut Kosovë – Serbi
Mediat serbe po pretendojnë se i Përfaqësuesi Special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer dhe i Dërguari i Posaçëm i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, Richard Grenell nuk kanë qëndrime të njëjta për ...
Shprehja | 21-Feb-2020 00:09
Mediat serbe po pretendojnë se i Përfaqësuesi Special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer dhe i Dërguari i Posaçëm i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, Richard Grenell nuk kanë qëndrime të njëjta për ...

Pelosi kundërshton vendimin e Trumpit për emërimin e Grenellit
Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja Nancy Pelosi, ka kritikuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, për emërimin e Richard Grenellit në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...
Koha.mk | 20-Feb-2020 23:55
Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja Nancy Pelosi, ka kritikuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, për emërimin e Richard Grenellit në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...

Trump po ndihmohet nga Putin që të rizgjidhet president i SHBA-së
Zyrtarët e inteligjencës paralajmëruan ligjvënësit e Dhomës së Përfaqësuesve javën e kaluar se Rusia po ndërhynte në fushatën e vitit 2020 për të provuar të ri-zgjidhte presidentin Donald Trump, thanë pesë njerëz të ...
Arbresh | 20-Feb-2020 23:49
Zyrtarët e inteligjencës paralajmëruan ligjvënësit e Dhomës së Përfaqësuesve javën e kaluar se Rusia po ndërhynte në fushatën e vitit 2020 për të provuar të ri-zgjidhte presidentin Donald Trump, thanë pesë njerëz të ...

Pelosi e pakënaqur me emërimin e Grenellit si shef i inteligjencës amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, sot ka bërë të ditur se e ka emëruar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell, në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...
Klan Kosova | 20-Feb-2020 23:46
Presidenti amerikan, Donald Trump, sot ka bërë të ditur se e ka emëruar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell, në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...

Grenelli do vazhdojë të jetë emisar special për dialogun Kosovë – Serbi
Ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë të jetë emisar special për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Mediat kosovare raportojnë se lajmi është konfirmau nga zësënësi i Grenellit, Dick Custin. “Mund të konfirmojmë ...
ABCNews | 20-Feb-2020 17:46
Ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë të jetë emisar special për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Mediat kosovare raportojnë se lajmi është konfirmau nga zësënësi i Grenellit, Dick Custin. “Mund të konfirmojmë ...

Pelosi kundërshton vendimin e Trumpit për emërimin e Grenellit
Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja Nancy Pelosi, ka kritikuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, për emërimin e Richard Grenellit në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...
Medial | 20-Feb-2020 23:43
Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja Nancy Pelosi, ka kritikuar vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, për emërimin e Richard Grenellit në postin e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Inteligjencës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved