ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:16

Lajmi i rremë për njohjen nga Xhamajka, deputetja e AAK: Të japë dorëheqjen Glauk Konjufca

Lajmi i rremë për njohjen nga Xhamajka, deputetja e AAK: Të japë dorëheqjen Glauk Konjufca
KOSOVË Pas lajmit të rremë se Xhamajka ka njohur Kosovën si shtet të pavarur deputetja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi kërkon dorëheqjen e ministrit të jashtëm. Kadaj- Bujupi thotë se qeveria kosovare u soll si amatore në ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 22:05
KOSOVË Pas lajmit të rremë se Xhamajka ka njohur Kosovën si shtet të pavarur deputetja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi kërkon dorëheqjen e ministrit të jashtëm. Kadaj- Bujupi thotë se qeveria kosovare u soll si amatore në ...

Lajmi i rremë për njohjen nga Xhamajka, Vjosa Osmani: Situatat ndonjëherë ndryshojnë prej shteteve që janë kundër Kosovës
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në një deklaratë për shtyp ka sqaruar lajmin e rremë për njohjen e Xhamajkës duke shtuar edhe opsionin se ajo mund ta ketë njohur Kosovën por më pas mund të ketë ndërhyrë një shtet që ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:43
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në një deklaratë për shtyp ka sqaruar lajmin e rremë për njohjen e Xhamajkës duke shtuar edhe opsionin se ajo mund ta ketë njohur Kosovën por më pas mund të ketë ndërhyrë një shtet që ...

Mosnjohja nga Xhamajka, Konjufca: Do të ndërmarrim veprime
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas skandalit në lidhje me mosnjohjen nga ana e Xhamajkës.
Top Channel | 21-Feb-2020 13:31
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas skandalit në lidhje me mosnjohjen nga ana e Xhamajkës.

(Mos)njohja nga Xhamajka, Osmani thotë se të gjithë duhet të kenë kujdes me deklarata
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se janë duke pritur një vlerësim zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, lidhur me lajmin se shteti i Xhamajkës e ka njohur pavarësinë e Kosovës. ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 15:55
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se janë duke pritur një vlerësim zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, lidhur me lajmin se shteti i Xhamajkës e ka njohur pavarësinë e Kosovës. ...

(Mos)njohja nga Xhamajka, Presidenca: Zyrtarisht për njohje u informuam nga ambasadorja Çitaku
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.
Top Channel | 21-Feb-2020 11:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje përmes një postimi në Twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Xhamajka përgënjeshtroi njohjen e Kosovës. Pacolli: Sidoqoftë faleminderit Xhamajka, mbetemi miq
Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës.
Top Channel | 21-Feb-2020 11:50
Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Gafa me Xhamajkën, Bujupi kërkon dorëheqjen e Konjufcës
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...
Aktuale.MK | 21-Feb-2020 22:27
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...

Gafa me Xhamajkën, Bujupi kërkon dorëheqjen e Konjufcës
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...
Medial | 21-Feb-2020 22:24
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...

Gafa me Xhamajkën, Bujupi kërkon dorëheqjen e Konjufcës
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 22:21
Pas demantimit të lajmit se shteti i Xhamajkës e njohu Pavarësinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufcës. Kjo për arsye se ...

Kadaj-Bujupi pas skandalit me Xhamajkën, kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Arbresh | 21-Feb-2020 21:53
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Skandali me Xhamajkën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
InFokusi | 21-Feb-2020 21:26
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Skandali me Xhamajkën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Thotë se në një situatë të ngjashme, por para ardhjes në pushtet, VV-ja e LDK-ja do të thoshin “Çfarë kuptimi ka shkarkimi i ambasadores, nëse fillimisht nuk jep dorëheqje Ministri i Jashtëm”. “Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Lajminet | 21-Feb-2020 21:25
Thotë se në një situatë të ngjashme, por para ardhjes në pushtet, VV-ja e LDK-ja do të thoshin “Çfarë kuptimi ka shkarkimi i ambasadores, nëse fillimisht nuk jep dorëheqje Ministri i Jashtëm”. “Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Skandali me Xhamjakën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Zeri | 21-Feb-2020 21:11
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Skandali me Xhamjakën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 21:11
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Skandali me Xhamjakën, Kadaj-Bujupi kërkon shkarkimin e Konjufcës
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 21:05
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e mosnjohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti po ...

Kadaj-Bujupi: VV-LDK me rrahagjokësi për merita e fshehje pas të tjerëve për dështime
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:53
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me çështjen e (mos) njohjes nga Xhamajka, duke thënë se këto dy parti ...

Mungesë bashkërendimi instititucionesh në Kosovë
Në Prishtinë autoritetet njoftuan të ejten se Xhamajka njohu pavarësinë e Kosovës, gjë që u mohua pas disa orësh nga shefja e diplomacisë së Xhamajkës. Ministri i Jashtëm i Kosovës tha se do të marrë veprime në pajtim ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:42
Në Prishtinë autoritetet njoftuan të ejten se Xhamajka njohu pavarësinë e Kosovës, gjë që u mohua pas disa orësh nga shefja e diplomacisë së Xhamajkës. Ministri i Jashtëm i Kosovës tha se do të marrë veprime në pajtim ...

Intervistë me Dr. Haxhi Gashin, dekan i Fakultetit Juridik të UP-së
Prof. Asoc. Dr. Haxhi Gashi tha për Zërin e Amerikës se ka biseduar me një numër universitetesh amerikane mbi zgjerimin e bashkëpunimit të tyre me Universitetin e Prishtinës. Dr. Gashi ishte pjesë e një delegacioni nga ...
Zeri Amerikes | 21-Feb-2020 20:21
Prof. Asoc. Dr. Haxhi Gashi tha për Zërin e Amerikës se ka biseduar me një numër universitetesh amerikane mbi zgjerimin e bashkëpunimit të tyre me Universitetin e Prishtinës. Dr. Gashi ishte pjesë e një delegacioni nga ...

Vlora Çitaku e heshtur për Xhamajkën (VIDEO)
Iu gëzuan të gjithë, si ata që janë në pozitë, ashtu edhe ata që nuk janë më. Por doli se lajmi për njohje nga Xhamajka ishte i pavërtetë – ose të paktën gjërat ndryshuan në ndërkohë. Kështu, tani të gjithë po kërkojnë ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 20:12
Iu gëzuan të gjithë, si ata që janë në pozitë, ashtu edhe ata që nuk janë më. Por doli se lajmi për njohje nga Xhamajka ishte i pavërtetë – ose të paktën gjërat ndryshuan në ndërkohë. Kështu, tani të gjithë po kërkojnë ...

Skandali me “njohjen” e Pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka
Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka. Ishte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje, ndërsa meritat kreu i shtetit ia autribuoi ambasadores së Kosovës ...
ABCNews | 21-Feb-2020 15:08
Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka. Ishte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje, ndërsa meritat kreu i shtetit ia autribuoi ambasadores së Kosovës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved