ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 03:56

Zëvendësim i taksës 100% të Serbisë, Mustafa: Jemi për reciprocitet, por në përputhje me SHBA

Zëvendësim i taksës 100% të Serbisë, Mustafa: Jemi për reciprocitet, por në përputhje me SHBA
KOSOVË Kreu i LDK, Isa Mustafa mbështet idenë e Kurtit për të zëvendësuar taksën 100% me reciprocitet ekonomik por ka një kusht shtesë. Mustafa kërkon që reciprociteti të vendoset në përputhje dhe një ‘ok’ nga SHBA. Por ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 20:57
KOSOVË Kreu i LDK, Isa Mustafa mbështet idenë e Kurtit për të zëvendësuar taksën 100% me reciprocitet ekonomik por ka një kusht shtesë. Mustafa kërkon që reciprociteti të vendoset në përputhje dhe një ‘ok’ nga SHBA. Por ...

Përkundër Kurtit, Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit të koordinohet me SHBA-në
Albin Kurti insiston se duhet të ndodh reciprociteti me shtetin serb, pavarësisht paralajmërimit të SHBA-së që kjo të mos ndodh. Në anën tjetër partneri i tij qeverisës, Isa Mustafa, thotë se krejt ky proces duhet të ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 19:42
Albin Kurti insiston se duhet të ndodh reciprociteti me shtetin serb, pavarësisht paralajmërimit të SHBA-së që kjo të mos ndodh. Në anën tjetër partneri i tij qeverisës, Isa Mustafa, thotë se krejt ky proces duhet të ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë dhënë ...
Medial | 21-Feb-2020 23:41
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë dhënë ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...
Arbresh | 21-Feb-2020 23:41
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë dhënë ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 23:31
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë dhënë ...

AAK organizon tryezë për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, do të organizojë tryezë për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinës. Në njoftimin e bërë për media nga AAK thuhet se tryeza do të organizohet ditën e ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 17:16
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, do të organizojë tryezë për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinës. Në njoftimin e bërë për media nga AAK thuhet se tryeza do të organizohet ditën e ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Ai ka thënë për “Epoka e Re” se deri më tani kanë arritur t’i mbledhin mbi 30 nënshkrime të deputetëve opozitarë për këtë çështje. Berisha ka vlerësuar se duhet të ketë konsensus të të gjitha partive politike për ...
Lajminet | 21-Feb-2020 23:27
Ai ka thënë për “Epoka e Re” se deri më tani kanë arritur t’i mbledhin mbi 30 nënshkrime të deputetëve opozitarë për këtë çështje. Berisha ka vlerësuar se duhet të ketë konsensus të të gjitha partive politike për ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...
InFokusi | 21-Feb-2020 23:26
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...

Qeveria krijon ekip për heqjen e tarifës
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...
InFokusi | 21-Feb-2020 23:06
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...

Berisha: Taksën 100 për qind do ta mbrojmë me të gjitha format demokratike
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 22:58
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, beson se brenda këtij muaji do të thirret seanca e jashtëzakonshme parlamentare për ta kundërshtuar heqjen e taksës ndaj ...

Qeveria krijon ekip për heqjen e tarifës
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...
Zeri | 21-Feb-2020 22:51
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...

Qeveria krijon ekip për heqjen e tarifës
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 22:51
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...

Qeveria krijon ekip për heqjen e tarifës
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 22:48
Derisa presionet për largimin e taksës po rriten, Qeveria Kurti ka krijuar ekipin që do të merret me heqjen e taksës. E, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për largimin e taksës pa reciprocitet, Kurti nuk po heq ...

Zëvendësim i taksës 100% të Serbisë, Mustafa: Jemi për reciprocitet, por në përputhje me SHBA
Kreu i LDK, Isa Mustafa mbështet idenë e Kurtit për të zëvendësuar taksën 100% me reciprocitet ekonomik por ka një kusht shtesë. Mustafa kërkon që reciprociteti të vendoset në përputhje dhe një ‘ok’ nga SHBA. Por deri ...
Lexo | 21-Feb-2020 21:45
Kreu i LDK, Isa Mustafa mbështet idenë e Kurtit për të zëvendësuar taksën 100% me reciprocitet ekonomik por ka një kusht shtesë. Mustafa kërkon që reciprociteti të vendoset në përputhje dhe një ‘ok’ nga SHBA. Por deri ...

Hiqe, Albin
Albin Kurti ka premtuar heqjen e taksës dhe ashtu duhet të veprojë. Ata që e kundërshtojnë, përgjigjen e kanë marrë në zgjedhjet e 6 tetorit. E rëndësishme është të lëvizet përpara. Imer Mushkolaj Albin Kurti dhe ...
Medial | 21-Feb-2020 20:45
Albin Kurti ka premtuar heqjen e taksës dhe ashtu duhet të veprojë. Ata që e kundërshtojnë, përgjigjen e kanë marrë në zgjedhjet e 6 tetorit. E rëndësishme është të lëvizet përpara. Imer Mushkolaj Albin Kurti dhe ...

Mustafa: Masa e reciprocitetit te koordinohet me SHBA-në
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:21
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...

Mustafa: Masa e reciprocitetit të koordinohet me SHBA-në
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se sa i takon reciprocitetit me Serbinë thelbësore është bashkërenditja me SHBA-në. Të tjera ai i quan modalitete. Ai është pyetur nga Express nëse mbron idenë e vendosjes së ...
Portalb | 21-Feb-2020 19:52
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se sa i takon reciprocitetit me Serbinë thelbësore është bashkërenditja me SHBA-në. Të tjera ai i quan modalitete. Ai është pyetur nga Express nëse mbron idenë e vendosjes së ...

Isa Mustafa mesazh të fortë Kurtit: Reciprociteti të koordinohet me SHBA-të
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 19:30
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...

Isa Mustafa mesazh të fortë Kurtit: Reciprocitetit të koordinohet me SHBA-të
Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se vendos shpejt e prerazi aty ku ndërmjetëson. Ai do që tarifa të hiqet dhe këtu të përfundoj gjithçka rreth ideve të ...
Lajminet | 21-Feb-2020 19:25
Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se vendos shpejt e prerazi aty ku ndërmjetëson. Ai do që tarifa të hiqet dhe këtu të përfundoj gjithçka rreth ideve të ...

Isa Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit te koordinohet me SHBA-në
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...
Zeri | 21-Feb-2020 19:15
Që nga sekretari amerikan i Shtetit e deri te ambasadori amerikan në Kosovë, janë përsëritur thirrjet për heqje të tarifës. Këtu përfshihen edhe kërkesat e emisarit të Trumpit, Richard Grenell, i cili ka dëshmuar se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved