ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:31

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...

Tha se do të luante për Kosovën, pushohen nga puna prindërit e futbollistit serb
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:09
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...

Futbollisti serb pranoi të luajë për Kombëtaren U19 të Kosovës, hakmerret Serbia, i largon prindërit nga puna
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 18:47
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...
Koha.net | 21-Feb-2020 22:04
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...

Ruiz me golin e mbrëmjes, Napoli ‘përmbys’ Brescian në 5 minuta lojë
Ka qenë goxha temë diskutimit, sidomos ditën e sotme. Fjala është për situatën e krijuar rreth lojtarit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq, të cilit i janë suspenduar nga puna të dy prindërit, punëtorë në institucione ...
GazetaBlic | 21-Feb-2020 22:04
Ka qenë goxha temë diskutimit, sidomos ditën e sotme. Fjala është për situatën e krijuar rreth lojtarit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq, të cilit i janë suspenduar nga puna të dy prindërit, punëtorë në institucione ...

MKRS për rastin e futbollistit Ilija Iviq, politika nuk guxon të ndërhyjë në futboll
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 21:35
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 21:32
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Reagon Ministria e Sportit për rastin e Ilija Iviq
Futbollisti Ilija Iviq, lindur në Prishtinë, shtetas me dokumentacion të Kosovës, luan që tri vite për klubin e “Flamurtarit” dhe si rezultat i talentit e pasionit që ka për futbollin, së fundi është përzgjedhur në ...
AlbInfo | 21-Feb-2020 21:29
Futbollisti Ilija Iviq, lindur në Prishtinë, shtetas me dokumentacion të Kosovës, luan që tri vite për klubin e “Flamurtarit” dhe si rezultat i talentit e pasionit që ka për futbollin, së fundi është përzgjedhur në ...

20:59 Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi Ministria e Kulturës, Rinisë dhe...
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Kosova Sot | 21-Feb-2020 21:03
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 20:56
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Mediet serbe reagojnë pasi prindërit e futbollistit serbë u dëbuan nga puna
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...
Zeri | 21-Feb-2020 20:51
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...

Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit Iviq, reagon MKRS
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

MKRS reagon për rastin e Iliqit: Talentët që ka vendi ynë, pa dallim, i përkrahim që të avancohen
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:45
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...

MKRS reagon lidhur me situatën e Ilija Iviq, i quan veprime qyqare largimin nga puna të prindërve të tij
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...
Lajminet | 21-Feb-2020 20:40
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...

Reagon Ministria e Sportit, për rastin e Ilija Iviq: Do t’i ndjekim të gjitha rrugët ligjore
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:40
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Reagim i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Iviq
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:39
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Shefat e Srpska-s të dyshuarit për largimin nga puna të prindërve të futbollistit nga Graçanica
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:36
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...

FFK: Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit serb i cili vendosi të luajë për Kosovën
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...
Shenja | 21-Feb-2020 20:13
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...

Futbollisti serb pranoi të luajë për Kombëtaren U19 të Kosovës, hakmerret Serbia, i largon prindërit nga puna
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...
E Dua Sportin | 21-Feb-2020 20:01
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...

Flamurtari e vlerëson shqetësuese situatën e futbollistit serb, Iviq
Zyrtarë të klubit të futbollit Flamurtari, e kanë vlerësuar shqetësuese situatën nëpër të cilën po kalon futbollisti serb, Ilija Iviq. Futbollistit serb, të premten, i janë përjashtuar prindërit nga puna, nëna nga ...
Koha.net | 21-Feb-2020 19:48
Zyrtarë të klubit të futbollit Flamurtari, e kanë vlerësuar shqetësuese situatën nëpër të cilën po kalon futbollisti serb, Ilija Iviq. Futbollistit serb, të premten, i janë përjashtuar prindërit nga puna, nëna nga ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved