ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:52

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...

Tha se do të luante për Kosovën, pushohen nga puna prindërit e futbollistit serb
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:09
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...

Babai i futbollistit serb nuk flet për përjashtimin nga puna, insiston se i biri do të luajë për Kosovën
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 22:56
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...
Koha.net | 21-Feb-2020 22:04
Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe ...

Futbollisti serb pranoi të luajë për Kombëtaren U19 të Kosovës, hakmerret Serbia, i largon prindërit nga puna
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 18:47
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...

Ruiz me golin e mbrëmjes, Napoli ‘përmbys’ Brescian në 5 minuta lojë
Ka qenë goxha temë diskutimit, sidomos ditën e sotme. Fjala është për situatën e krijuar rreth lojtarit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq, të cilit i janë suspenduar nga puna të dy prindërit, punëtorë në institucione ...
GazetaBlic | 21-Feb-2020 22:04
Ka qenë goxha temë diskutimit, sidomos ditën e sotme. Fjala është për situatën e krijuar rreth lojtarit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq, të cilit i janë suspenduar nga puna të dy prindërit, punëtorë në institucione ...

MKRS për rastin e futbollistit Ilija Iviq, politika nuk guxon të ndërhyjë në futboll
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
EkonomiaOnline | 21-Feb-2020 21:35
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Gazeta Observer | 21-Feb-2020 21:32
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Reagon Ministria e Sportit për rastin e Ilija Iviq
Futbollisti Ilija Iviq, lindur në Prishtinë, shtetas me dokumentacion të Kosovës, luan që tri vite për klubin e “Flamurtarit” dhe si rezultat i talentit e pasionit që ka për futbollin, së fundi është përzgjedhur në ...
AlbInfo | 21-Feb-2020 21:29
Futbollisti Ilija Iviq, lindur në Prishtinë, shtetas me dokumentacion të Kosovës, luan që tri vite për klubin e “Flamurtarit” dhe si rezultat i talentit e pasionit që ka për futbollin, së fundi është përzgjedhur në ...

Çështja Iviq: Reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Zeri | 21-Feb-2020 21:05
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

20:59 Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi Ministria e Kulturës, Rinisë dhe...
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Kosova Sot | 21-Feb-2020 21:03
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 20:56
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Mediet serbe reagojnë pasi prindërit e futbollistit serbë u dëbuan nga puna
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...
Zeri | 21-Feb-2020 20:51
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...

Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit Iviq, reagon MKRS
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

MKRS reagon për rastin e Iliqit: Talentët që ka vendi ynë, pa dallim, i përkrahim që të avancohen
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:45
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...

MKRS reagon lidhur me situatën e Ilija Iviq, i quan veprime qyqare largimin nga puna të prindërve të tij
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...
Lajminet | 21-Feb-2020 20:40
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...

Reagon Ministria e Sportit, për rastin e Ilija Iviq: Do t’i ndjekim të gjitha rrugët ligjore
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:40
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Reagim i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Iviq
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:39
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Shefat e Srpska-s të dyshuarit për largimin nga puna të prindërve të futbollistit nga Graçanica
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:36
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...

FFK: Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit serb i cili vendosi të luajë për Kosovën
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...
Shenja | 21-Feb-2020 20:13
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved