ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 03:17

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Reagimi i ashpër i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Ivic
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar për rastin e futbollistit të talentuar të Flamurtarit Ilija Ivic. Futbollisti i talentuar ka pranuar të luaj për Përfaqësuesen e Kosovës U19 dhe pas këtij lajmi ka ...

Tha se do të luante për Kosovën, pushohen nga puna prindërit e futbollistit serb
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...
GazetaTema | 21-Feb-2020 19:09
Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas rastit të futbollistit Ilija Ivic. Lojtari ditë më parë kishte deklaruar për Telegrafin se do të luante për Kosovën, ndërsa tani atij i janë larguar prindërit nga ...

Futbollisti serb pranoi të luajë për Kombëtaren U19 të Kosovës, hakmerret Serbia, i largon prindërit nga puna
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 18:47
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...

20:59 Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi Ministria e Kulturës, Rinisë dhe...
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Kosova Sot | 21-Feb-2020 21:03
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Çështja Iviq, reagon edhe Ministrja e MRKS-së, Vlora Dumoshi
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 20:56
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Mediet serbe reagojnë pasi prindërit e futbollistit serbë u dëbuan nga puna
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...
Zeri | 21-Feb-2020 20:51
Sot Komuna e Graçanicës ka sjell një vendim skandaloz duke përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit Ilija Iviq i cili kishte pranuar ftesën e Përfaqësueses së Kosovës. Iviq kishte thënë se me ...

Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit Iviq, reagon MKRS
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Klan Kosova | 21-Feb-2020 20:48
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

MKRS reagon për rastin e Iliqit: Talentët që ka vendi ynë, pa dallim, i përkrahim që të avancohen
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...
Koha.net | 21-Feb-2020 20:45
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një komunikate për media ka thënë se do të përkrahë të gjithë talentët, pa dallim etnie, që të avancohen e gjithashtu edhe futbollistin serb Ilija Iliq. Ditë më parë Iliq ...

MKRS reagon lidhur me situatën e Ilija Iviq, i quan veprime qyqare largimin nga puna të prindërve të tij
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...
Lajminet | 21-Feb-2020 20:40
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi i ka dënuar ashpër veprimet e komunës së Graçanicës për ta larguar nga puna nënën e Ilija Iviq dhe kërcënimet ndaj babait të tij me largim nga puna, shkruan . Më ...

Reagon Ministria e Sportit, për rastin e Ilija Iviq: Do t’i ndjekim të gjitha rrugët ligjore
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:40
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Reagim i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Iviq
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...
Arbresh | 21-Feb-2020 20:39
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të ...

Shefat e Srpska-s të dyshuarit për largimin nga puna të prindërve të futbollistit nga Graçanica
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 20:36
Klani mafioz i Listës Srpska dhe një linjë e politikanëve të Beogradit zyrtar po vazhdojnë të tregojnë trysninë ndaj serbëve të cilët e dëshirojnë integrimin nëpër institucione të ndryshme të Republikës së Kosovës. ...

FFK: Përjashtohen nga puna prindërit e futbollistit serb i cili vendosi të luajë për Kosovën
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...
Shenja | 21-Feb-2020 20:13
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit të ...

Futbollisti serb pranoi të luajë për Kombëtaren U19 të Kosovës, hakmerret Serbia, i largon prindërit nga puna
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...
E Dua Sportin | 21-Feb-2020 20:01
Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar nga drejtuesit e Klubit Futbollistik ‘Flamurtari’, se prindërit e futbollistit të ...

Flamurtari e vlerëson shqetësuese situatën e futbollistit serb, Iviq
Zyrtarë të klubit të futbollit Flamurtari, e kanë vlerësuar shqetësuese situatën nëpër të cilën po kalon futbollisti serb, Ilija Iviq. Futbollistit serb, të premten, i janë përjashtuar prindërit nga puna, nëna nga ...
Koha.net | 21-Feb-2020 19:48
Zyrtarë të klubit të futbollit Flamurtari, e kanë vlerësuar shqetësuese situatën nëpër të cilën po kalon futbollisti serb, Ilija Iviq. Futbollistit serb, të premten, i janë përjashtuar prindërit nga puna, nëna nga ...

Federata kosovare e Futbollit: ndëshkim në familje për serbin e Flamurtarit Ilija Iviç
Prindërit e futbollistit serb që ka pranuar të luajë për Under-19 të Kosovës, Ilija Iviç, thuhet se janë përjashtuar nga puna. Djaloshi serb është pjesë e ekpit të Flamurtarit të Prishtinës, e një ditë më parë, nga ky ...
Tesheshi | 21-Feb-2020 19:19
Prindërit e futbollistit serb që ka pranuar të luajë për Under-19 të Kosovës, Ilija Iviç, thuhet se janë përjashtuar nga puna. Djaloshi serb është pjesë e ekpit të Flamurtarit të Prishtinës, e një ditë më parë, nga ky ...

19:17 Reagon edhe Flamurtari, i shqetësuar me situatën e futbollistit serb Komuna e Graçanisë ka bërë...
Komuna e Graçanisë ka bërë një veprim që mund të cilësohet sa skandaloz aq edhe racist kur mori vendim për t’i përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq pasi ky vendosi ta pranojë ...
Kosova Sot | 21-Feb-2020 19:19
Komuna e Graçanisë ka bërë një veprim që mund të cilësohet sa skandaloz aq edhe racist kur mori vendim për t’i përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq pasi ky vendosi ta pranojë ...

Reagon edhe Flamurtari për rastin e lojtarit, Ilja Iviq
Vendimi për të luajtur për Kosovën i ka kushtuar shumë të riut serb nga Komuna e Graqanicës, Ilija Iviq. Pikërisht Komuna e Graçanicës i ka larguar dy prindërit e tij nga puna, nënën e tij e cila punonte si shërbyese ...
Indeks Online | 21-Feb-2020 19:15
Vendimi për të luajtur për Kosovën i ka kushtuar shumë të riut serb nga Komuna e Graqanicës, Ilija Iviq. Pikërisht Komuna e Graçanicës i ka larguar dy prindërit e tij nga puna, nënën e tij e cila punonte si shërbyese ...

Drejtori sportiv i Flamurtarit tregon si u njoftuan për rastin nga Ivic: Erdhi i mërzitur në stërvitje dhe na tregoi për presionet që po i bëhen, ne do ta mbështesim atë
Ilija Ivic është një futbollist serb, por që ka lind dhe është rritur në Kosovë. Futbollisti i talentuar prej tri vitesh është pjesë e klubit kryeqytetas KF Flamurtari, ku këtë vit është angazhuar në juniorët dhe ka ...
Telegrafi | 21-Feb-2020 18:22
Ilija Ivic është një futbollist serb, por që ka lind dhe është rritur në Kosovë. Futbollisti i talentuar prej tri vitesh është pjesë e klubit kryeqytetas KF Flamurtari, ku këtë vit është angazhuar në juniorët dhe ka ...

Reagon edhe Flamurtari, i shqetësuar me situatën e futbollistit serb
Komuna e Graçanisë ka bërë një veprim që mund të cilësohet sa skandaloz aq edhe racist kur mori vendim për t’i përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq pasi ky vendosi ta pranojë ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 19:06
Komuna e Graçanisë ka bërë një veprim që mund të cilësohet sa skandaloz aq edhe racist kur mori vendim për t’i përjashtuar nga puna prindërit e futbollistit serb të Flamurtarit, Ilija Iviq pasi ky vendosi ta pranojë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved