ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 00:21

Koronavirusi, numri i njerëzve të shëruar në Kinë tejkalon për herë të parë atë të të infektuarve

Koronavirusi, numri i njerëzve të shëruar në Kinë tejkalon për herë të parë atë të të infektuarve
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në azhurnimet ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 11:55
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në azhurnimet ...

Më në fund! Kina jep të dhëna të detajuara në lidhje me virusin që tronditi botën
Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të ndihmojnë për të vlerësuar saktë, se sa i rrezikshëm është ...
Telegraf | 19-Feb-2020 18:31
Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të ndihmojnë për të vlerësuar saktë, se sa i rrezikshëm është ...

(Foto) Të frikësuar nga koronavirus, pasagjerët udhëtojnë të veshur me qese plastike
Dy pasagjerë kanë marrë masa për tu mbrojtur nga koronavirusi duke u veshur me qese plastike. Ata u filmuan teksa po udhëtonin nga Sidnej për në Hamilton të Australisë. Vajza që realizoi pamjet i shpërndau në rrjete ...
Telegraf | 19-Feb-2020 15:32
Dy pasagjerë kanë marrë masa për tu mbrojtur nga koronavirusi duke u veshur me qese plastike. Ata u filmuan teksa po udhëtonin nga Sidnej për në Hamilton të Australisë. Vajza që realizoi pamjet i shpërndau në rrjete ...

Kinë, mbi 2 mijë persona të vdekur nga koronavirusi
Është rritur në 2.005 numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit të ri në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 10:43
Është rritur në 2.005 numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit të ri në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, ...

Numri i të shëruarve në Kinë për herë të parë tejkalon atë të të infektuarve nga koronavirusi
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...
Telegraf | 19-Feb-2020 12:34
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...

Koronavirusi: Më në fund të dhëna të detajuara nga Kina
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 09:46
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...

Rritet në 2.005 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...
Shenja | 19-Feb-2020 22:53
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...

Mbi 2 mijë viktima nga koronavirusi në Kinë
Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga virusi është rritur 74 185, prej të cilëve 11 977 ndodhen në gjendje të rëndë. Numri i viktimave në Kinë dhe Hong Kong ...
Lajminet | 19-Feb-2020 22:42
Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga virusi është rritur 74 185, prej të cilëve 11 977 ndodhen në gjendje të rëndë. Numri i viktimave në Kinë dhe Hong Kong ...

Rritet në 2.005 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...
TetovaSot | 19-Feb-2020 22:41
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...

Arrin në 2.005 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 22:32
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...

Shkon në 2005 numri i viktimave nga koronavirusi
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...
Medial | 19-Feb-2020 21:56
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...

Shkon në 2005 numri i viktimave nga koronavirusi
Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga virusi është rritur 74185, prej të cilëve 11977 ndodhen në gjendje të rëndë. Numri i viktimave në Kinë dhe Hong Kong ...
Lajminet | 19-Feb-2020 21:07
Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga virusi është rritur 74185, prej të cilëve 11977 ndodhen në gjendje të rëndë. Numri i viktimave në Kinë dhe Hong Kong ...

?Shkon në 2005 numri i viktimave nga koronavirusi
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 21:06
Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, thuhet se numri i të prekurve nga ...

Bilanc tragjik në Kinë/ Koronavirusi vret 2,009 persona, mbi 75 mijë të prekur
Ka kaluar mbi dy mijë numri i viktimave në Kinë nga Koronavirusi, ndërsa mbi 75 mijë persona janë infektuar në rang global. Sipas të dhënave nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) rreth 137 persona kanë gjetur ...
Telegraf | 19-Feb-2020 09:19
Ka kaluar mbi dy mijë numri i viktimave në Kinë nga Koronavirusi, ndërsa mbi 75 mijë persona janë infektuar në rang global. Sipas të dhënave nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) rreth 137 persona kanë gjetur ...

Koronavirusi, më në fund të dhëna të detajuara nga Kina
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...
Shprehja | 19-Feb-2020 20:52
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...

Të infektuarve në Wuhan u festohet ditëlindja (VIDEO)
Në botë po vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi. Ndërkaq, pacientëve të infektuar në Wuhan personeli mjekësor ua kremtoi ditëlindjet. Kronikë nga gazetarja Iliri Pireva.
Klan Kosova | 19-Feb-2020 20:40
Në botë po vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi. Ndërkaq, pacientëve të infektuar në Wuhan personeli mjekësor ua kremtoi ditëlindjet. Kronikë nga gazetarja Iliri Pireva.

Koronavirusi, më në fund të dhëna të detajuara nga Kina
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...
Alsat-M | 19-Feb-2020 20:31
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...

Koronavirusi/ Numri i të shëruarve në Kinë për herë të parë tejkalon atë të të infektuarve
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...
Lapsi | 19-Feb-2020 12:19
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...

Drejtoresha e spitalit në Wuhan po ‘lufton për jetën e saj pas kontraktimit me coronavirus’
Një tjetër shef spitalor në qendër të shpërthimit të coronavirusit raportohet se është shtruar në spital pas kontaktit me virusin vdekjeprurës. Dr Wang Ping, drejtuese e spitalit nr.8 të Wuhan, ishte duke u trajtuar në ...
Arbresh | 19-Feb-2020 20:16
Një tjetër shef spitalor në qendër të shpërthimit të coronavirusit raportohet se është shtruar në spital pas kontaktit me virusin vdekjeprurës. Dr Wang Ping, drejtuese e spitalit nr.8 të Wuhan, ishte duke u trajtuar në ...

Mbi 2 mijë të vdekur nga koronavirusi, viktima i dytë në Hong Kong
2 mijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikimen e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 08:42
2 mijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikimen e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved