ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/03/2020 22:15

Petrovska: Deklarata e Çulevit është e pamenduar

Petrovska: Deklarata e Çulevit është e pamenduar
Mosmarrëveshjet midis ministrit teknik Naqe Çulev dhe zëvendëses së tij Slavjanka Petrovska nuk pushojnë. Petrovska iu drejtua qytetarëve përmes një statusi në Facebook: “Në interesin e informimit të vërtetë të ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 17:37
Mosmarrëveshjet midis ministrit teknik Naqe Çulev dhe zëvendëses së tij Slavjanka Petrovska nuk pushojnë. Petrovska iu drejtua qytetarëve përmes një statusi në Facebook: “Në interesin e informimit të vërtetë të ...

Çulev formon komision që do të jep pëlqimin për pasaportat urgjente, ju bën thirrje qytetarëve të aplikojnë
Qytetarët që kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë bashkërisht me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria për Punë të brendshme do t’i shqyrtojë kërkesat dhe do t’u ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 14:45
Qytetarët që kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë bashkërisht me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria për Punë të brendshme do t’i shqyrtojë kërkesat dhe do t’u ...

Procedura për furnizim me dokumente është në vijim, theksoi Petrovska
Shkup, 19 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zëvendësministrja plotësuese e Punëve të Brendshme, Slavjanka Petrovska në lidhje me kërkesën e dokumenteve personale me emrin e ri kushtetues, theksoi se sipas marrëveshjes Kornizë për ...
Medial | 19-Feb-2020 17:40
Shkup, 19 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zëvendësministrja plotësuese e Punëve të Brendshme, Slavjanka Petrovska në lidhje me kërkesën e dokumenteve personale me emrin e ri kushtetues, theksoi se sipas marrëveshjes Kornizë për ...

(VIDEO) Komisioni i Çulevit vendos për pasaportat, Këshilli i Helsinkit këshillon të paditet shteti
Qytetarët të cilët kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë së bashku me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria e Punëve të Brendshme do të shqyrtojë kërkesat dhe do të ...
Shenja | 19-Feb-2020 16:36
Qytetarët të cilët kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë së bashku me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria e Punëve të Brendshme do të shqyrtojë kërkesat dhe do të ...

S’ka zgjidhje për pasaportat, ideja për vulat apostile është e vonuar
Radhë të gjata të pritjes nëpër sportelet administrative të policisë në Shkup. Disa mbushin formularët për pasaporta, paguajnë me procedurë të shpejtë, të tjerët presin të fotografohen. Por, asnjëri prej këtyre nuk e di ...
Shprehja | 19-Feb-2020 16:19
Radhë të gjata të pritjes nëpër sportelet administrative të policisë në Shkup. Disa mbushin formularët për pasaporta, paguajnë me procedurë të shpejtë, të tjerët presin të fotografohen. Por, asnjëri prej këtyre nuk e di ...

S’ka zgjidhje për pasaportat, ideja për vulat apostile është e vonuar
Radhë të gjata të pritjes nëpër sportelet administrative të policisë në Shkup. Disa mbushin formularët për pasaporta, paguajnë me procedurë të shpejtë, të tjerët presin të fotografohen. Por, asnjëri prej këtyre nuk e di ...
Alsat-M | 19-Feb-2020 16:16
Radhë të gjata të pritjes nëpër sportelet administrative të policisë në Shkup. Disa mbushin formularët për pasaporta, paguajnë me procedurë të shpejtë, të tjerët presin të fotografohen. Por, asnjëri prej këtyre nuk e di ...

Përgënjeshtrohet informacioni për dorëheqjen e Çulevit
Ministri i Brendshëm Naqe Çulev e konsideron si presion psikologjik informimim e rrejshëm mediatik mbi dorëheqjen e tij. Ai thotë se për këtë lajm të rremë do të ankohet në trupat rregullator të mediave. Bëhet fjalë për ...
Alsat-M | 19-Feb-2020 15:59
Ministri i Brendshëm Naqe Çulev e konsideron si presion psikologjik informimim e rrejshëm mediatik mbi dorëheqjen e tij. Ai thotë se për këtë lajm të rremë do të ankohet në trupat rregullator të mediave. Bëhet fjalë për ...

Jo vetëm pasaportat, në MPB mungojnë edhe lejet për vozitje
Mungesa e pasaportave në vend nuk është i vetmi problem, pasi qytetarët ankohen edhe për mungesa të lejeve për vozitje. Qytetarët të cilët kanë pasur probleme me sigurimin e dokumenteve, për Faktor thonë se është e ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 10:11
Mungesa e pasaportave në vend nuk është i vetmi problem, pasi qytetarët ankohen edhe për mungesa të lejeve për vozitje. Qytetarët të cilët kanë pasur probleme me sigurimin e dokumenteve, për Faktor thonë se është e ...

Çulev: Qeveria të mos përzihet në ingerencat dhe pavarësinë e MPB-së
Shkup, 19 shkurt 2020 (MEDIAL) – Dua ta informoj opinionin vendor dhe ndërkombëtar se kryeministri teknik Oliver Spasovski vazhdon ta pengojë funksionimin e Qeverisë teknike, ndërsa me ngjarjet e fundit në bashkëpunim ...
Medial | 19-Feb-2020 15:26
Shkup, 19 shkurt 2020 (MEDIAL) – Dua ta informoj opinionin vendor dhe ndërkombëtar se kryeministri teknik Oliver Spasovski vazhdon ta pengojë funksionimin e Qeverisë teknike, ndërsa me ngjarjet e fundit në bashkëpunim ...

Çulev: Spasovski pengon punën e qeverisë teknike
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...
TetovaSot | 19-Feb-2020 15:14
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...

Komiteti Helsinkit këshillon të paditet shteti për pasaportat, do të jep këshilla falas
Nga Komiteti i Helsinkit kanë njoftuar se qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund ta padisin shtetin nëse ata nuk u japin pasaportë. Ata kanë vendosur të ofrojnë këshillë falas për të gjithë qytetarët që do të vendosin të ...
Shenja | 19-Feb-2020 15:04
Nga Komiteti i Helsinkit kanë njoftuar se qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund ta padisin shtetin nëse ata nuk u japin pasaportë. Ata kanë vendosur të ofrojnë këshillë falas për të gjithë qytetarët që do të vendosin të ...

Çulev formon komision që do të jep pëlqimin për pasaportat urgjente, ju bën thirrje qytetarëve të aplikojnë
Qytetarët që kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë bashkërisht me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria për Punë të brendshme do t’i shqyrtojë kërkesat dhe do t’u ...
Arbresh | 19-Feb-2020 15:03
Qytetarët që kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë bashkërisht me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria për Punë të brendshme do t’i shqyrtojë kërkesat dhe do t’u ...

Çulev: Spasovski pengon punën e qeverisë teknike
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...
Aktuale.MK | 19-Feb-2020 15:03
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...

Çulev me akuza të rënda për Spasovskin, fton Prokurorinë ta hetojë rastin
Ministri i Brendshëm teknik, Naqe Çulev e akuzon kryeministrin Oliver Spasovski se ka falsifikuar dokument zyrtar dhe e ka keqpërdorur detyrën dhe autorizimin zyrtare, përcjell Gazeta Express. “Dëshiroj që ta informoj ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 14:57
Ministri i Brendshëm teknik, Naqe Çulev e akuzon kryeministrin Oliver Spasovski se ka falsifikuar dokument zyrtar dhe e ka keqpërdorur detyrën dhe autorizimin zyrtare, përcjell Gazeta Express. “Dëshiroj që ta informoj ...

Komisioni i MPB-së do të caktojë kush do të marrë pasaportë
Qytetarët të cilët kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë së bashku me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria e Punëve të Brendshme do të shqyrtojë kërkesat dhe do të ...
Shenja | 19-Feb-2020 14:37
Qytetarët të cilët kanë nevojë urgjente për pasaportë duhet të parashtrojnë kërkesë për urgjencë së bashku me kërkesën për pasaportë. Komisioni nga Ministria e Punëve të Brendshme do të shqyrtojë kërkesat dhe do të ...

Çulev: Spasovski ka falsifikuar dokument zyrtar të Qeverisë, ftoj Prokurorinë të hetojë sa s’janë fshirë provat
Ministri i Brendshëm teknik, Naqe Çulev e akuzon kryeministrin Oliver Spasovski se ka falsifikuar dokument zyrtar dhe e ka keqpërdorur detyrën dhe autorizimin zyrtare, njofton Portalb.mk. “Dëshiroj që ta informoj ...
Televizioni Koha | 19-Feb-2020 14:36
Ministri i Brendshëm teknik, Naqe Çulev e akuzon kryeministrin Oliver Spasovski se ka falsifikuar dokument zyrtar dhe e ka keqpërdorur detyrën dhe autorizimin zyrtare, njofton Portalb.mk. “Dëshiroj që ta informoj ...

Çulev: Spasovski pengon punën e qeverisë teknike
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...
Koha.mk | 19-Feb-2020 14:24
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...

Naqe Çulev: Aspak nuk mendoj për dorëheqje
Ministri teknik për Punë të Brendshme Naqe Çulev, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për informacionet që u publikuan sot nëpër disa media, që aludonin në dorëheqjen e tij. Çulev thotë se aspak nuk mendon për të ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 21:42
Ministri teknik për Punë të Brendshme Naqe Çulev, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për informacionet që u publikuan sot nëpër disa media, që aludonin në dorëheqjen e tij. Çulev thotë se aspak nuk mendon për të ...

Çulev: Spasovski pengon punën e qeverisë teknike
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...
Alsat-M | 19-Feb-2020 14:12
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...

Çulev: Spasovski pengon punën e qeverisë teknike
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...
Shprehja | 19-Feb-2020 14:12
Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencen e sotme për shtyp para godinës së Prokurorisë Publike tha se kryeministri teknik Oliver Spasovski po pengon funksionimin e qeverisë teknike. Çulev akuzoi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved