ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 13:46

Paçarizi: Taksa duhet të hiqet, reciprociteti hap i pamatur mirë

Paçarizi: Taksa duhet të hiqet, reciprociteti hap i pamatur mirë
Vendimi i Qeverisë Kurti për heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit është hap i rëndësishëm për raportet e Kosovës me shtetet mike. Por ky vendim është më shumë elektoral sesa qeverisës. Kështu thotë për ...
EkonomiaOnline | 19-Feb-2020 16:41
Vendimi i Qeverisë Kurti për heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit është hap i rëndësishëm për raportet e Kosovës me shtetet mike. Por ky vendim është më shumë elektoral sesa qeverisës. Kështu thotë për ...

Grenell: “Lajm i rremë” që SHBA mbështetë shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Domald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, hodhi poshtë pohimet se “qarqe amerikane, mbështesin një plan për shkëmbim të territoreve” ndërmjet të dyja ...
Zeri Amerikes | 19-Feb-2020 15:48
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Domald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, hodhi poshtë pohimet se “qarqe amerikane, mbështesin një plan për shkëmbim të territoreve” ndërmjet të dyja ...

Kurti: Taksa ndaj Serbisë do të hiqet, do të vendoset reciprocitet
Në Konventën e dytë të Prodhuesve të Kosovës, të organizuar nga Klubi i Prodhuesve, kryeministri Albin Kurti theksoi rëndësinë prodhuesve vendorë. Ai tha se prodhuesit e Kosoves janë shtyllë e shoqërisë dhe ekonomisë. ...
RTSH | 19-Feb-2020 11:54
Në Konventën e dytë të Prodhuesve të Kosovës, të organizuar nga Klubi i Prodhuesve, kryeministri Albin Kurti theksoi rëndësinë prodhuesve vendorë. Ai tha se prodhuesit e Kosoves janë shtyllë e shoqërisë dhe ekonomisë. ...

Ministri serb i Tregtisë thotë se prej taksës 100 përqind kanë humbje afër gjysmë miliardi
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër gjysmë miliardi ...
TetovaSot | 19-Feb-2020 11:51
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër gjysmë miliardi ...

Kurti tregon kur do ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendosë reciprocitetin
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...
TetovaSot | 19-Feb-2020 10:45
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...

Albin Kurti për taksën: Jemi për reciprocitet si masë mbrojtëse ndaj prodhuesve
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...
Portalb | 19-Feb-2020 10:45
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...

Ministri serb i Tregtisë thotë se prej taksës 100 përqind kanë humbje afër gjysmë miliardi
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër gjysmë miliardi ...
Gazeta Observer | 19-Feb-2020 10:43
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër gjysmë miliardi ...

Kurti tregon kur do ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendosë reciprocitetin
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...
Aktuale.MK | 19-Feb-2020 10:29
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...

Kurti ripërsërit edhe sot: Taksa hiqet, vendoset reciprociteti-Serbia humbi 461 milionë euro
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar se së shpejti Kosova do ta heqë taksën ndaj Serbisë. Kurti ka thënë sot se në vend të taksës do të vendoset masa e reciprocitetit. Kurse, ish-kryeministri, Ramush ...
Monitor | 19-Feb-2020 10:20
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar se së shpejti Kosova do ta heqë taksën ndaj Serbisë. Kurti ka thënë sot se në vend të taksës do të vendoset masa e reciprocitetit. Kurse, ish-kryeministri, Ramush ...

Ministri serb i Tregtisë thotë se prej taksës 100 përqind kanë humbje afër gjysmë miliardi
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 10 përqind 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër ...
Klan Kosova | 19-Feb-2020 10:29
Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Ljajiq, ka thënë se Serbia është dëmtuar shumë në aspektin tregtisë prej kur Kosova ka vënë tarifën 10 përqind 14 muaj më parë. Ai ka thënë se humbjet e shkaktuara arrijnë afër ...

Albin Kurti për taksën: Jemi për reciprocitet si masë mbrojtëse ndaj prodhuesve
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...
Medial | 19-Feb-2020 10:23
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...

Albin Kurti për taksën: Jemi për reciprocitet si masë mbrojtëse ndaj prodhuesve
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...
Klan Kosova | 19-Feb-2020 10:23
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot për reciprocitetin, ku më parë ishte përmendur për ta vendosur në vend të taksës 100% ndaj mallrave serbe. Në Konventën e Dytë të Prodhuesve Vendor, Albin Kurti u shpreh ...

Kurti tregon kur do ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendosë reciprocitetin
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...
Shenja | 19-Feb-2020 10:15
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...

Kurti ripërsërit: Taksa ndaj Serbisë do të hiqet, do të vendoset reciprociteti
Kryeministri Albin Kurti këtë të mërkurë ka paralajmëruar se së shpejti Kosova do ta heq taksën ndaj Serbisë, dhe atë do ta zëvendësojë me masa e recipocitetit. Në fjalën e tij në Konventën e Prodhuesve të Kosovës,shefi ...
ABCNews | 19-Feb-2020 10:03
Kryeministri Albin Kurti këtë të mërkurë ka paralajmëruar se së shpejti Kosova do ta heq taksën ndaj Serbisë, dhe atë do ta zëvendësojë me masa e recipocitetit. Në fjalën e tij në Konventën e Prodhuesve të Kosovës,shefi ...

Sipas ministrit Lajiq, Serbia deri tash nga taksa e Kosovës ka humbur 461 milionë euro
Ministri serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq i deklaroi RTS-së se humbjet, që pësoi Serbia që nga vendosja e taksës ndaj produkteve serbe 14 muaj më parë, kapin 461 milionë euro, përkatësisht ...
Koha.net | 19-Feb-2020 10:14
Ministri serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq i deklaroi RTS-së se humbjet, që pësoi Serbia që nga vendosja e taksës ndaj produkteve serbe 14 muaj më parë, kapin 461 milionë euro, përkatësisht ...

Taksa 100%, ministrja Hajdari merr vendim për grup punues
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar veprimet të cilat i ka marr për heqjen e taksës dhe zëvendësimin e saj me reciprocitet. Në Konventën e Prodhuesve të Kosovës, Kurti ka treguar se Ministrja e Ekonomisë, ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 10:03
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar veprimet të cilat i ka marr për heqjen e taksës dhe zëvendësimin e saj me reciprocitet. Në Konventën e Prodhuesve të Kosovës, Kurti ka treguar se Ministrja e Ekonomisë, ...

Ja sa ka humbur Serbia në 14 muajt e taksës nga Kosova
Serbia ka humbur rreth 461 milionë euro në vlerë të mallrave në 14 muaj nga vendosja e taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se dëmet për Serbinë, nga vendosja e taksës nga Kosova, ...
InFokusi | 19-Feb-2020 10:03
Serbia ka humbur rreth 461 milionë euro në vlerë të mallrave në 14 muaj nga vendosja e taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se dëmet për Serbinë, nga vendosja e taksës nga Kosova, ...

Kurti tregon kur do ta heq taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendos reciprocitetin
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do......
Zeri | 19-Feb-2020 10:00
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do......

Kurti tregon kur do ta heq taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendos reciprocitetin
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...
Gazeta Observer | 19-Feb-2020 10:00
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë do ta bëjë pasi të marrë rekomandimet nga grupi punues që do të ...

Kjo është shifra që ka humbur Serbia në 14 muajt e taksës nga Kosova
Serbia ka humbur rreth 461 milionë euro në vlerë të mallrave në 14 muaj nga vendosja e taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se dëmet për Serbinë, nga vendosja e taksës nga Kosova, ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 09:57
Serbia ka humbur rreth 461 milionë euro në vlerë të mallrave në 14 muaj nga vendosja e taksës nga Kosova. Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se dëmet për Serbinë, nga vendosja e taksës nga Kosova, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved