ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/03/2020 21:23

Cakaj “shkon” në shtëpi

Cakaj “shkon” në shtëpi
Ministri kosovar në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës ne Prishtine, Cakaj u takua me Presidentin Hashim Thaçi, i cili i uroi mireseardhjen ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 15:56
Ministri kosovar në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës ne Prishtine, Cakaj u takua me Presidentin Hashim Thaçi, i cili i uroi mireseardhjen ...

Cakaj zotohet të bashkojë edhe partitë shqiptare e Malit të Zi
Gjatë vizitës së tij në Kosovë, ministri Jashtëm Gent Cakaj ka folur për punën e bërë për bashkimin në një listë të partive politike të shqiptarëve në Luginën e Preshevës ndërsa u bë e ditur se e njëjta punë do bëhet ...
Top Channel | 19-Feb-2020 12:49
Gjatë vizitës së tij në Kosovë, ministri Jashtëm Gent Cakaj ka folur për punën e bërë për bashkimin në një listë të partive politike të shqiptarëve në Luginën e Preshevës ndërsa u bë e ditur se e njëjta punë do bëhet ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, sonte në “Debat Plus”
Sonte në “Debat Plus” i ftuar do të jetë ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cilat janë raportet e Shqipërisë me qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Albin Kurti? A do të largohet taksa në kufirin ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 16:59
Sonte në “Debat Plus” i ftuar do të jetë ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cilat janë raportet e Shqipërisë me qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Albin Kurti? A do të largohet taksa në kufirin ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.
Top Channel | 19-Feb-2020 12:49
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.

Cakaj takohet me Presidentin Thaçi:Të angazhuar në rritjen e njohjeve të Kosovës
Gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Në takim, bashkëbiseduesit vlerësuan marrëdhëniet ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 13:36
Gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Në takim, bashkëbiseduesit vlerësuan marrëdhëniet ...

“Kosova dhe Shqipëra nuk duhet të kenë kufi”, Cakaj: Të gatshëm për ambasada të përbashkëta
Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj shprehu gadishmërinë për vendosjen e ambasadave të përbashkëta me Kosovën. Cakaj tha se Shqipëria dhe Kosova nuk duhet të kenë kufi midis tyre. Ministri në detyrë i Punëve të ...
ABCNews | 19-Feb-2020 15:44
Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj shprehu gadishmërinë për vendosjen e ambasadave të përbashkëta me Kosovën. Cakaj tha se Shqipëria dhe Kosova nuk duhet të kenë kufi midis tyre. Ministri në detyrë i Punëve të ...

Cakaj nis vizitën zyrtare në Kosovë, takohet me Konjufcën: Të gjithë kapacitetet në shërbim të njohjes së Kosovës
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Kosovë ku po zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare, që prej marrjes së detyrës.
Top Channel | 19-Feb-2020 12:16
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Kosovë ku po zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare, që prej marrjes së detyrës.

Cakaj takon kryeministrin Kurti dhe kryeparlamentaren Osmani
Diplomati shqiptar, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Kosovë ka takuar kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Cakaj është pritur nga Kurti dhe Osmani në takime ndaras, ndërsa gjatë ditës ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 13:27
Diplomati shqiptar, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Kosovë ka takuar kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Cakaj është pritur nga Kurti dhe Osmani në takime ndaras, ndërsa gjatë ditës ...

Kurti takim me dyer të mbyllura me “ministrin e Baton Haxhiut”
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një takim me dyer të mbyllura me personin që dikur e quante ‘ministër të Baton Haxhiut’, Gent Cakajn. Nuk dihet për çfarë është biseduar brenda, pasi që mediat nuk u ...
Gazeta Monitor | 19-Feb-2020 17:34
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një takim me dyer të mbyllura me personin që dikur e quante ‘ministër të Baton Haxhiut’, Gent Cakajn. Nuk dihet për çfarë është biseduar brenda, pasi që mediat nuk u ...

Glauk Konjufca: Gent Cakaj i ka ndihmuar shumë Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka pritur në takim homologun e tij, ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Republikën e Shqipërisë, Gent Cakaj. Ky i fundit tha se Kosova dhe ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 17:31
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka pritur në takim homologun e tij, ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Republikën e Shqipërisë, Gent Cakaj. Ky i fundit tha se Kosova dhe ...

Misoni i Cakajt në Prishtinë: Tirana, në fushatë të përbashkët njohjet e Kosovës
Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme Gent Cakaj tha të mërkurën se ai u propozoi autoriteteve të Kosovës që të fillojnë një fushatë për njohjen e Kosovës përmes mjeteve të përbashkëta financiare. Ai i propozoi ...
Tesheshi | 19-Feb-2020 17:19
Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme Gent Cakaj tha të mërkurën se ai u propozoi autoriteteve të Kosovës që të fillojnë një fushatë për njohjen e Kosovës përmes mjeteve të përbashkëta financiare. Ai i propozoi ...

Cakaj – Kurtit: Që doni i ndërrojmë flamurat
Cakaj në Prishtinë është takuar me gjithë krerët e shtetit, përfshirë presidentin e vendit, Hashim Thaçin, kryekuvendaren Vjosa Osmani dhe në fund edhe kryeministrin Albin Kurti. Më këtë të fundit ndërkohë gjatë ...
Lajminet | 19-Feb-2020 17:14
Cakaj në Prishtinë është takuar me gjithë krerët e shtetit, përfshirë presidentin e vendit, Hashim Thaçin, kryekuvendaren Vjosa Osmani dhe në fund edhe kryeministrin Albin Kurti. Më këtë të fundit ndërkohë gjatë ...

Cakaj: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ndodhet në Kosovë për një vizitë zyrtare. Pas takimit me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Glauk Konjufca, Cakaj tha se është ...
Alsat-M | 19-Feb-2020 17:13
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ndodhet në Kosovë për një vizitë zyrtare. Pas takimit me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Glauk Konjufca, Cakaj tha se është ...

Nga takimet e ministrit të Jashtëm ë Shqipërisë Gent Cakaj me liderët e Kosovës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ministrin në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj. Presidenti Thaçi e ka falënderuar ministrin Cakaj për vizitën ...
PortaliOnline | 19-Feb-2020 16:50
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ministrin në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj. Presidenti Thaçi e ka falënderuar ministrin Cakaj për vizitën ...

Thaçi pas takimit me Cakajn: Shqipëria partner strategjik i Kosovës
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur rreth vizitës në Kosovë që bëri sot Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Gakaj. Thaçi thotë se Cakajt i ka shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen që Shqipëria i ofron......
Zeri | 19-Feb-2020 15:26
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur rreth vizitës në Kosovë që bëri sot Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Gakaj. Thaçi thotë se Cakajt i ka shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen që Shqipëria i ofron......

Thaçi: kryeministri Rama dhe Cakaj, që kanë qëndrim unik për Kosovën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas takimit me ministrin të Shqipërisë për Evropë dhe Punë të Jashtme, Gent Cakaj, është shprehur se i ka dhënë një frymë të re lobimit për Kosovën, kudo që Shqipëria merr pjesë, Cakaj ...
ABCNews | 19-Feb-2020 13:30
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas takimit me ministrin të Shqipërisë për Evropë dhe Punë të Jashtme, Gent Cakaj, është shprehur se i ka dhënë një frymë të re lobimit për Kosovën, kudo që Shqipëria merr pjesë, Cakaj ...

Relaksohen marrëdhëniet mes Kurtit dhe Cakajt, ky i fundit jep një deklaratë që plas të qeshurat në takim
Sot për vizitë zyrtare në Kosovë ishte ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj. Cakaj në vizitën e tij të parë zyrtare në Prishtinë u takua me të gjithë krerët e shtetit, ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 15:14
Sot për vizitë zyrtare në Kosovë ishte ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj. Cakaj në vizitën e tij të parë zyrtare në Prishtinë u takua me të gjithë krerët e shtetit, ...

Taksa 100%, Konjufca: Shqipëria s’na dha të njëjtën mundësi që i dhamë ne
Tarifa e qeverisë “Haradinaj” për mallrat serbe ka favorizuar eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës. Por e anasjellta nuk ka ndodhur në raport të barabartë. Në konferencën e përbashkët të shtypit që pati me homologun ...
Gazeta Dita | 19-Feb-2020 15:11
Tarifa e qeverisë “Haradinaj” për mallrat serbe ka favorizuar eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës. Por e anasjellta nuk ka ndodhur në raport të barabartë. Në konferencën e përbashkët të shtypit që pati me homologun ...

Cakaj lëshon një shaka në zyrë të Kurtit: Që doni i ndërrojmë flamurat
Sot për vizitë zyrtare në Kosovë ka qëndruar Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cakaj në Prishtinë është takuar me gjithë krerët e shtetit, përfshirë......
Zeri | 19-Feb-2020 14:51
Sot për vizitë zyrtare në Kosovë ka qëndruar Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cakaj në Prishtinë është takuar me gjithë krerët e shtetit, përfshirë......

Taksa 100%, Konjufca: Shqipëria nuk na dha të njëjtën mundësi që i dhamë ne
Tarifa e qeverisë “Haradinaj” për mallrat serbe ka favorizuar eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës. Por e anasjellta nuk ka ndodhur në raport të barabartë. Në konferencën e përbashkët të shtypit që pati me homologun ...
Respublica | 19-Feb-2020 14:45
Tarifa e qeverisë “Haradinaj” për mallrat serbe ka favorizuar eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës. Por e anasjellta nuk ka ndodhur në raport të barabartë. Në konferencën e përbashkët të shtypit që pati me homologun ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved