ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 17:14

Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës

Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
Top Channel | 19-Feb-2020 21:50
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

?Krasniqi: Kosova jeton më mirë pa Serbinë
Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi ka deklaruar se si Odë po kërkojnë që Kosova të krijojë një strategji të zhvillimit ekonomik dhe mbi bazën e saj të krijohen masat mbrojtëse ndaj ...
Top Channel | 19-Feb-2020 21:38
Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi ka deklaruar se si Odë po kërkojnë që Kosova të krijojë një strategji të zhvillimit ekonomik dhe mbi bazën e saj të krijohen masat mbrojtëse ndaj ...

Prodhuesit në Kosovë kërkojnë tregje të përbashkëta
Tregtia rajonale, digjitalizimi i sektorit të prodhimit dhe investimet e huaja, ishin në qendër të konventës së dytë të klubit të prodhuesve, të mbajtur në Kosovë.
Top Channel | 19-Feb-2020 20:16
Tregtia rajonale, digjitalizimi i sektorit të prodhimit dhe investimet e huaja, ishin në qendër të konventës së dytë të klubit të prodhuesve, të mbajtur në Kosovë.

Grenell: “Lajm i rremë” që SHBA mbështet shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Domald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, hodhi poshtë pohimet se “qarqe amerikane, mbështesin një plan për shkëmbim të ...
Mapo | 19-Feb-2020 17:59
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Domald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, hodhi poshtë pohimet se “qarqe amerikane, mbështesin një plan për shkëmbim të ...

”Taksa ndali ndarjen e Kosovës”! Pas thirrjes drejtuar Albin Kurtit, Haradinaj publikon qëndrimin e tij zyrtar, mesazh me 4 pika Serbisë
KOSOVË Pas apelit ndaj Kurtit, Haradinaj ka reaguar sërish për vendimin e mundshëm të heqjes së taksës 100% ndaj Serbisë duke thënë se ajo duhet të ndodhë vetëm në rast të njohjes reciproce me Serbinë në kufijtë ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 17:01
KOSOVË Pas apelit ndaj Kurtit, Haradinaj ka reaguar sërish për vendimin e mundshëm të heqjes së taksës 100% ndaj Serbisë duke thënë se ajo duhet të ndodhë vetëm në rast të njohjes reciproce me Serbinë në kufijtë ...

Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së taksës ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 20:52
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

Haradinaj thirrje Kurtit: Hiqe taksën për njohje reciproke, e jo për t’u rikthyer në dialog
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit Albin Kurti, lidhur me taksën 100% për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën e të kthehet ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 14:27
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit Albin Kurti, lidhur me taksën 100% për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën e të kthehet ...

“Do të të mbajmë përgjegjës për pasojat”/ Haradinaj-Kurtit: Kërko heqjen e taksës për kontratën e njohjes së kufijve
Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet nga Albin Kurtit se ky i fundit duhet të ofertojë për heqjen e taksës për Kontratën Finale për njohje në kufijtë ekzistues dhe jo për ...
Top Channel | 19-Feb-2020 14:21
Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet nga Albin Kurtit se ky i fundit duhet të ofertojë për heqjen e taksës për Kontratën Finale për njohje në kufijtë ekzistues dhe jo për ...

Haradinaj për taksën: Qeveria t’i mbajë këto qëndrime, përndryshe i mbajmë përgjegjës
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...
TetovaSot | 19-Feb-2020 22:35
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...

Haradinaj: Të mos hiqet taksa, qeveria të mbajë këtë qendrim
Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë qëndrimin e tij për dialogun Kosovë-Serbi. Haradinaj thekson se vendimi i heqjes së taksës, dhe kamuflimi i saj me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues ...
ABCNews | 19-Feb-2020 18:01
Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë qëndrimin e tij për dialogun Kosovë-Serbi. Haradinaj thekson se vendimi i heqjes së taksës, dhe kamuflimi i saj me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues ...

Haradinaj thirrje Kurtit: Mos hiq taksën për tu rikthyer në dialog. Kërko njohje reciproke në kufijtë ekzistues
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100 % për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj ka bërë thirrje që Kurti të mos e ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 14:31
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100 % për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj ka bërë thirrje që Kurti të mos e ...

Haradinaj porosi Albin Kurtit: Mos e hiq taksën për një dialog të kompromentuar
Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti që të mos e heqë taksën ndaj mallrave që vijnë nga Serbia dhe të kthehet në “procesin dialogues të konsumuar”. Ish-kryeministri i ka kërkuar ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 15:38
Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti që të mos e heqë taksën ndaj mallrave që vijnë nga Serbia dhe të kthehet në “procesin dialogues të konsumuar”. Ish-kryeministri i ka kërkuar ...

Haradinaj e paralajmëron Kurtin: Mos oferto për kthim në procesin e komprometuar
Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas paralajmërimeve të kryeministrit Albin Kurti për fillimin e hapave për zëvendësimin e tarifës ndaj ...
Illyriapress | 19-Feb-2020 21:06
Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas paralajmërimeve të kryeministrit Albin Kurti për fillimin e hapave për zëvendësimin e tarifës ndaj ...

Kurti paralajmëron hapat për zëvendësimin e tarifës me reciprocitetin
Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me ...
Illyriapress | 19-Feb-2020 20:57
Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me ...

Haradinaj: Ky është qëndrimi im dhe i AAK-së për dialogun me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 17:10
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...

Kurti fillon përgatitjet për heqjen e taksës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
AlbInfo | 19-Feb-2020 20:22
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 20:19
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

Albin Kurti fillon përgatitjet për heqjen e taksës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
Arbresh | 19-Feb-2020 20:16
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

Kurti fillon përgatitjet për heqjen e taksës
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...
EkonomiaOnline | 19-Feb-2020 20:07
Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen e masës së reciprocitetit të plotë tregtar me Serbinë, ka konfirmuar kryeministri ...

Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit: Kosova jeton më mirë pa Serbinë
Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi ka deklaruar se si Odë po kërkojnë që Kosova të krijojë një strategji të zhvillimit ekonomik dhe mbi bazën e saj të krijohen masat mbrojtëse ndaj ...
InFokusi | 19-Feb-2020 20:07
Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi ka deklaruar se si Odë po kërkojnë që Kosova të krijojë një strategji të zhvillimit ekonomik dhe mbi bazën e saj të krijohen masat mbrojtëse ndaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved