ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 12:38

Koronavirusi, numri i njerëzve të shëruar në Kinë tejkalon për herë të parë atë të të infektuarve

Koronavirusi, numri i njerëzve të shëruar në Kinë tejkalon për herë të parë atë të të infektuarve
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në azhurnimet ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 11:55
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në azhurnimet ...

Kinë, mbi 2 mijë persona të vdekur nga koronavirusi
Është rritur në 2.005 numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit të ri në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 10:43
Është rritur në 2.005 numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit të ri në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë, ...

Numri i të shëruarve në Kinë për herë të parë tejkalon atë të të infektuarve nga koronavirusi
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...
Telegraf | 19-Feb-2020 12:34
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...

Koronavirusi: Më në fund të dhëna të detajuara nga Kina
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 09:46
Tek 80 përqind e të prekurve infeksioni është i padëmshëm, të rrezikuar janë kryesisht të moshuarit. Skepticizmi sidoqoftë mbetet lidhur me saktësinë e shifrave të reja. Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe ...

Bilanc tragjik në Kinë/ Koronavirusi vret 2,009 persona, mbi 75 mijë të prekur
Ka kaluar mbi dy mijë numri i viktimave në Kinë nga Koronavirusi, ndërsa mbi 75 mijë persona janë infektuar në rang global. Sipas të dhënave nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) rreth 137 persona kanë gjetur ...
Telegraf | 19-Feb-2020 09:19
Ka kaluar mbi dy mijë numri i viktimave në Kinë nga Koronavirusi, ndërsa mbi 75 mijë persona janë infektuar në rang global. Sipas të dhënave nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) rreth 137 persona kanë gjetur ...

Koronavirusi/ Numri i të shëruarve në Kinë për herë të parë tejkalon atë të të infektuarve
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...
Lapsi | 19-Feb-2020 12:19
Numri i njerëzve të shëruar nga koronavirusi të martën dhe të larguar nga spitalet në Kinë ishte 1,824, duke tejkaluar për të parën herë numrin e rasteve të reja të konfirmuara të infektimit prej 1,749. Në përditësimet ...

Mbi 2 mijë të vdekur nga koronavirusi, viktima i dytë në Hong Kong
2 mijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikimen e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 08:42
2 mijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikimen e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...

Fillojnë të dalin pasagjerët e anijes së prekur nga koronavirusi
Qindra pasagjerë kanë nisur të dalin nga një anije e cila u vendos dy javë në karantinë në një port japonez në një përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri që u ka marrë jetën mbi 2 mijë vetëve në Kinë ...
Zeri Amerikes | 19-Feb-2020 17:34
Qindra pasagjerë kanë nisur të dalin nga një anije e cila u vendos dy javë në karantinë në një port japonez në një përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri që u ka marrë jetën mbi 2 mijë vetëve në Kinë ...

Virusi korona/OBSH: Ka më shumë pacientë të shëruar sesa të infektuar
Në Kinë është shënuar për herë të parë një numër më i madh i pacientëve të shëruar nga koronavirusi i ri sesa i atyre të infektuar me epideminë vdekjeprurëse. Mbi 1,824 persona u liruan të mërkurën nga spitali me ...
Aktuale.MK | 19-Feb-2020 17:01
Në Kinë është shënuar për herë të parë një numër më i madh i pacientëve të shëruar nga koronavirusi i ri sesa i atyre të infektuar me epideminë vdekjeprurëse. Mbi 1,824 persona u liruan të mërkurën nga spitali me ...

Koronavirusi, OBSH: Ka më shumë pacientë të shëruar sesa të infektuar
Në Kinë është shënuar për herë të parë një numër më i madh i pacientëve të shëruar nga koronavirusi i ri sesa i atyre të infektuar me epideminë vdekjeprurëse. Mbi 1,824 persona u liruan të mërkurën nga spitali me ...
Medial | 19-Feb-2020 16:11
Në Kinë është shënuar për herë të parë një numër më i madh i pacientëve të shëruar nga koronavirusi i ri sesa i atyre të infektuar me epideminë vdekjeprurëse. Mbi 1,824 persona u liruan të mërkurën nga spitali me ...

Shkencëtarët zbulojnë se sa mund të zgjasë koronavirusi
Gjithandej në botë është përhapur alarmi se sa gjatë mund të mbijetoj koronavirusi në Kinë dhe gjithë vendet e prekura. Është e paditur akoma se sa do të zgjasë koronacirusi, mirëpo disa studiues kanë sjellë një version ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 14:54
Gjithandej në botë është përhapur alarmi se sa gjatë mund të mbijetoj koronavirusi në Kinë dhe gjithë vendet e prekura. Është e paditur akoma se sa do të zgjasë koronacirusi, mirëpo disa studiues kanë sjellë një version ...

Konfirmohen dy rastet e para të koronavirusit në Iran
Autoritetet iraniane i kanë konfirmuar dy rastet e para me koronavirusin COVID-19. Agjencia gjysmëzyrtare e lajmeve, ISNA, e citoi një zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë, të quajtur Kiyanoush Jahanpour, të ketë thënë ...
Medial | 19-Feb-2020 14:42
Autoritetet iraniane i kanë konfirmuar dy rastet e para me koronavirusin COVID-19. Agjencia gjysmëzyrtare e lajmeve, ISNA, e citoi një zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë, të quajtur Kiyanoush Jahanpour, të ketë thënë ...

Konfirmohen dy rastet e para të koronavirusit në Iran
Autoritetet iraniane i kanë konfirmuar dy rastet e para me koronavirusin COVID-19. Agjencia gjysmëzyrtare e lajmeve, ISNA, e citoi një zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë, të quajtur Kiyanoush Jahanpour, të ketë thënë ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 14:30
Autoritetet iraniane i kanë konfirmuar dy rastet e para me koronavirusin COVID-19. Agjencia gjysmëzyrtare e lajmeve, ISNA, e citoi një zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë, të quajtur Kiyanoush Jahanpour, të ketë thënë ...

Nuk ka vend për panik, Kina jep të dhëna të detajuara për koronavirusin
Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të ndihmojnë për të vlerësuar saktë, se sa i rrezikshëm është ...
ABCNews | 19-Feb-2020 10:03
Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të ndihmojnë për të vlerësuar saktë, se sa i rrezikshëm është ...

Koronavirusi, OBSH paralajmëron për kujdes megjithë raportimet nga Kina
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zyrtarët kinezë të shëndetësisë raportuan të martën se numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit e ka tejkaluar shifrën 72,000 ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në rreth 1,900. ...
Mapo | 18-Feb-2020 19:22
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zyrtarët kinezë të shëndetësisë raportuan të martën se numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit e ka tejkaluar shifrën 72,000 ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në rreth 1,900. ...

Raportohen dy raste të koronavirusit në Iran
Agjencia e lajmeve gjysmë-zyrtare e Iranit ISNA tha se autoritetet kanë konfirmuar dy raste të koronavirusit të ri, të parat në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Raportimet e të mërkurës nuk japin detaje për ...
Arbresh | 19-Feb-2020 14:18
Agjencia e lajmeve gjysmë-zyrtare e Iranit ISNA tha se autoritetet kanë konfirmuar dy raste të koronavirusit të ri, të parat në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Raportimet e të mërkurës nuk japin detaje për ...

Kinë, mbi 1.800 pacientë të shëruar nga koronavirusi dalin nga spitali
Autoritetet shëndetësore të Kinës kanë bërë të ditur se numri i pacientëve të infektuar me koronavirusin e ri ka filluar të ulet, pasi shumë pacientë janë shëruar dhe janë lëshuar në shtëpi, transmeton Anadolu Agency ...
Portalb | 19-Feb-2020 13:40
Autoritetet shëndetësore të Kinës kanë bërë të ditur se numri i pacientëve të infektuar me koronavirusin e ri ka filluar të ulet, pasi shumë pacientë janë shëruar dhe janë lëshuar në shtëpi, transmeton Anadolu Agency ...

Qindra pasagjerë të testuar negativisht nga koronavirusi, dalin nga anija japoneze
Qindra pasagjerë që janë testuar negativisht nga koronavirusi kanë dalë nga anija japoneze, edhe pse kanë marrë shumë kritika dhe se situata në bord u bë kaotike. Ata kanë qëndruar në karantinë, në anijen Princess ...
Dritare | 19-Feb-2020 13:33
Qindra pasagjerë që janë testuar negativisht nga koronavirusi kanë dalë nga anija japoneze, edhe pse kanë marrë shumë kritika dhe se situata në bord u bë kaotike. Ata kanë qëndruar në karantinë, në anijen Princess ...

Përhapja e koronavirusit/ Gueterres: Paraqet një situatë shumë të rrezikshme
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se shpërthimi i koronavirusit në Kinë “nuk është jashtë kontrollit, porse paraqet një situatë shumë të rrezikshme”. Duke folur në një intervistë për ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 16:44
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se shpërthimi i koronavirusit në Kinë “nuk është jashtë kontrollit, porse paraqet një situatë shumë të rrezikshme”. Duke folur në një intervistë për ...

Mbi 2 mijë të vdekur nga koronavirusi, viktima e dytë në Hong Kong
Dymijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikamën e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...
Shprehja | 19-Feb-2020 13:10
Dymijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së fundmi vikamën e dytë që nga përhapja e virusit të rrezikshëm që tani quhet Covid-19. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved