ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 17:46

Vendimi: Shqipëria hap Konsullatë në Strugë!

Vendimi: Shqipëria hap Konsullatë në Strugë!
Shqipëria do të hapë Konsullatë të Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Veriut. Vendimi është miratuar nga qeveria dhe parashikon se shpenzimet për hapjen e këtij posti konsullor të përballohen nga buxheti i vitit ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 22:02
Shqipëria do të hapë Konsullatë të Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Veriut. Vendimi është miratuar nga qeveria dhe parashikon se shpenzimet për hapjen e këtij posti konsullor të përballohen nga buxheti i vitit ...

Cakaj në Kosovë: Jemi gati të zhbëjmë kufijtë
Shqipëria është e gatshme të zhbëjë kufirin me Kosovën, deklaroi në Prishtinë, ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj.
Top Channel | 19-Feb-2020 20:16
Shqipëria është e gatshme të zhbëjë kufirin me Kosovën, deklaroi në Prishtinë, ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj.

Cakaj në Kosovë, shmang temat e tensionit Tiranë-Prishtinë
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryediplomati shqiptar në detyrë Gent Cakaj, ka takuar sot të gjithë krerët e institucioneve të Kosovës. Megjithatë në gjithë këto takime me Hashim Thaçin, Vjosa Osmanin e Albin Kurtin, ...
Mapo | 19-Feb-2020 18:04
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryediplomati shqiptar në detyrë Gent Cakaj, ka takuar sot të gjithë krerët e institucioneve të Kosovës. Megjithatë në gjithë këto takime me Hashim Thaçin, Vjosa Osmanin e Albin Kurtin, ...

Cakaj: Shqipëria zyrtare mbështeti taksën, në Kosovë kishte katër qëndrime të ndryshme
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka hedhuar akuza ndaj politikanëve të Kosovës për deklarata të ndryshme në lidhje me taksën ndaj produkteve serbe. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 22:52
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka hedhuar akuza ndaj politikanëve të Kosovës për deklarata të ndryshme në lidhje me taksën ndaj produkteve serbe. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

“Duhet të hiqet menjëherë”/ Cakaj: Shqipëri-Kosovë, pa kufi
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Kosovë theksoi gatishmërinë për heqjen e kufijve mes dy vendeve. Në një konferencë për shtyp me homologun Glauk Konjufca, Cakaj bëri të ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 19:36
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Kosovë theksoi gatishmërinë për heqjen e kufijve mes dy vendeve. Në një konferencë për shtyp me homologun Glauk Konjufca, Cakaj bëri të ...

Cakaj: Nuk kam çështje të hapura me Haradinajn, por nuk rri i heshtur karshi fakteve kokëforta
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 21:35
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal ...

Cakaj tregon tri arsyet pse është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 21:15
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është ...

Cakaj numëron sukseset: Me Kosovën hapëm një ambasadë dhe tri konsullata të përbashkëta
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka numëruar disa suksese në krye të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Cakaj, në “Debat Plus”me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, thotë se për një vit në krye të ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 21:00
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka numëruar disa suksese në krye të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Cakaj, në “Debat Plus”me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, thotë se për një vit në krye të ...

Cakaj “shkon” në shtëpi
Ministri kosovar në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës ne Prishtine, Cakaj u takua me Presidentin Hashim Thaçi, i cili i uroi mireseardhjen ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 15:56
Ministri kosovar në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës ne Prishtine, Cakaj u takua me Presidentin Hashim Thaçi, i cili i uroi mireseardhjen ...

Konjufca pas takimin me Cakajn: Kosova e Shqipëria kanë obligim të ndihmojnë njëra-tjetrën
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë të mërkurës ka pritur për vizitë zyrtare ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakajn. Sipas ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 20:25
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë të mërkurës ka pritur për vizitë zyrtare ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakajn. Sipas ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, sonte në “Debat Plus”
Sonte në “Debat Plus” i ftuar do të jetë ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cilat janë raportet e Shqipërisë me qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Albin Kurti? A do të largohet taksa në kufirin ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 16:59
Sonte në “Debat Plus” i ftuar do të jetë ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Cilat janë raportet e Shqipërisë me qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Albin Kurti? A do të largohet taksa në kufirin ...

Cakaj zotohet të bashkojë edhe partitë shqiptare e Malit të Zi
Gjatë vizitës së tij në Kosovë, ministri Jashtëm Gent Cakaj ka folur për punën e bërë për bashkimin në një listë të partive politike të shqiptarëve në Luginën e Preshevës ndërsa u bë e ditur se e njëjta punë do bëhet ...
Top Channel | 19-Feb-2020 12:49
Gjatë vizitës së tij në Kosovë, ministri Jashtëm Gent Cakaj ka folur për punën e bërë për bashkimin në një listë të partive politike të shqiptarëve në Luginën e Preshevës ndërsa u bë e ditur se e njëjta punë do bëhet ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.
Top Channel | 19-Feb-2020 12:49
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.

AKP shpall rezultatet e shitjeve përmes likuidimit numër 54
Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjes së aseteve përmes metodës së likuidimit nr. 54 shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve shoqërore që ishin ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 15:26
Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjes së aseteve përmes metodës së likuidimit nr. 54 shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve shoqërore që ishin ...

Cakaj i reagon Haradinajt: Nuk rri i heshtur karshi fakteve kokëforta
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj ka thënë se ai asnjëherë ...
InFokusi | 19-Feb-2020 22:29
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj ka thënë se ai asnjëherë ...

Osmani tregon preokupimet e përbashkëta të Kosovës dhe Shqipërisë pas takimit me Cakajn
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj. Osmani tha se bashkëpunimi ndërparlamentar e ndërinstitucional; bashkërendimi në politikën e jashtme; ...
Zeri | 19-Feb-2020 22:23
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj. Osmani tha se bashkëpunimi ndërparlamentar e ndërinstitucional; bashkërendimi në politikën e jashtme; ...

Gent Cakaj tregon pse ishte larguar nga Vetëvendosje
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj në RTV Dukagjini ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje. ...
EkonomiaOnline | 19-Feb-2020 22:20
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj në RTV Dukagjini ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje. ...

Cakaj: Nuk kam çështje të hapura me Haradinajn, por nuk rri i heshtur
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj, në “Debat Plus” me ...
Zeri | 19-Feb-2020 22:11
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj, në “Debat Plus” me ...

Cakaj i reagon Haradinajt: Nuk rri i heshtur karshi fakteve kokëforta
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj ka thënë se ai asnjëherë ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 21:59
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për akuzat që ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë në drejtim të tij se kinse ka lobuar për shkëmbime territoresh. Cakaj ka thënë se ai asnjëherë ...

Cakaj tregon tri arsyet pse është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj në RTV Dukagjini ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje. ...
Medial | 19-Feb-2020 21:56
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur për “krisjet” që ka pasur me Lëvizjen Vetëvendosje. Cakaj në RTV Dukagjini ka thënë se ka pasur tri arsye pse ai është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved