ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/03/2020 22:57

”Taksa ndali ndarjen e Kosovës”! Pas thirrjes drejtuar Albin Kurtit, Haradinaj publikon qëndrimin e tij zyrtar, mesazh me 4 pika Serbisë

”Taksa ndali ndarjen e Kosovës”! Pas thirrjes drejtuar Albin Kurtit, Haradinaj publikon qëndrimin e tij zyrtar, mesazh me 4 pika Serbisë
KOSOVË Pas apelit ndaj Kurtit, Haradinaj ka reaguar sërish për vendimin e mundshëm të heqjes së taksës 100% ndaj Serbisë duke thënë se ajo duhet të ndodhë vetëm në rast të njohjes reciproce me Serbinë në kufijtë ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 17:01
KOSOVË Pas apelit ndaj Kurtit, Haradinaj ka reaguar sërish për vendimin e mundshëm të heqjes së taksës 100% ndaj Serbisë duke thënë se ajo duhet të ndodhë vetëm në rast të njohjes reciproce me Serbinë në kufijtë ...

Haradinaj thirrje Kurtit: Hiqe taksën për njohje reciproke, e jo për t’u rikthyer në dialog
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit Albin Kurti, lidhur me taksën 100% për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën e të kthehet ...
BalkanWeb | 19-Feb-2020 14:27
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit Albin Kurti, lidhur me taksën 100% për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën e të kthehet ...

“Do të të mbajmë përgjegjës për pasojat”/ Haradinaj-Kurtit: Kërko heqjen e taksës për kontratën e njohjes së kufijve
Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet nga Albin Kurtit se ky i fundit duhet të ofertojë për heqjen e taksës për Kontratën Finale për njohje në kufijtë ekzistues dhe jo për ...
Top Channel | 19-Feb-2020 14:21
Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet nga Albin Kurtit se ky i fundit duhet të ofertojë për heqjen e taksës për Kontratën Finale për njohje në kufijtë ekzistues dhe jo për ...

Haradinaj porosi Albin Kurtit: Mos e hiq taksën për një dialog të kompromentuar
Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti që të mos e heqë taksën ndaj mallrave që vijnë nga Serbia dhe të kthehet në “procesin dialogues të konsumuar”. Ish-kryeministri i ka kërkuar ...
VizionPlus | 19-Feb-2020 15:38
Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti që të mos e heqë taksën ndaj mallrave që vijnë nga Serbia dhe të kthehet në “procesin dialogues të konsumuar”. Ish-kryeministri i ka kërkuar ...

Haradinaj thirrje Kurtit: Mos hiq taksën për tu rikthyer në dialog. Kërko njohje reciproke në kufijtë ekzistues
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100 % për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj ka bërë thirrje që Kurti të mos e ...
GazetaTema | 19-Feb-2020 14:31
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100 % për mallrat të cilat vijnë nga Serbia. Haradinaj ka bërë thirrje që Kurti të mos e ...

Haradinaj: Ky është qëndrimi im dhe i AAK-së për dialogun me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...
Telegrafi | 19-Feb-2020 17:10
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...

AAK: Marrëveshja finale me Serbinë të bëhet në kufijtë ekzistues të Kosovës, taksa të përdoret për njohje
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpalosur sot qëndrimin e saj për dialogun me Serbinë duke thënë se nëse Qeveria e re është në këto korniza do ta përkrahin. AAK thotë se Kosova dhe statusi i saj politik është ...
Medial | 19-Feb-2020 17:40
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpalosur sot qëndrimin e saj për dialogun me Serbinë duke thënë se nëse Qeveria e re është në këto korniza do ta përkrahin. AAK thotë se Kosova dhe statusi i saj politik është ...

AAK: Marrëveshja finale me Serbinë të bëhet në kufijtë ekzistues të Kosovës, taksa të përdoret për njohje
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpalosur sot qëndrimin e saj për dialogun me Serbinë duke thënë se nëse Qeveria e re është në këto korniza do ta përkrahin. AAK thotë se Kosova dhe statusi i saj politik është ...
Klan Kosova | 19-Feb-2020 17:40
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpalosur sot qëndrimin e saj për dialogun me Serbinë duke thënë se nëse Qeveria e re është në këto korniza do ta përkrahin. AAK thotë se Kosova dhe statusi i saj politik është ...

Besnik për taksën, Haradinaj: Ndali ndarjen e Kosovës, të hiqet vetëm për njohje
Ramush Haradinaj kërkojnë me ngulm që taksa ndaj mallrave serbe të mos hiqet, të paktën pa marrë njohjen nga ana e Serbisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Haradinaj apelon serish që taksa të mos hiqet dhe se sipas ...
Politiko | 19-Feb-2020 17:37
Ramush Haradinaj kërkojnë me ngulm që taksa ndaj mallrave serbe të mos hiqet, të paktën pa marrë njohjen nga ana e Serbisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Haradinaj apelon serish që taksa të mos hiqet dhe se sipas ...

Haradinaj për taksën: Qeveria t’i mbajë këto qëndrime, përndryshe i mbajmë përgjegjës
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...
EkonomiaOnline | 19-Feb-2020 17:37
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...

Haradinaj për taksën: Qeveria t’i mbajë këto qëndrime, përndryshe i mbajmë përgjegjës
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...
Gazeta Express | 19-Feb-2020 17:31
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...

Haradinaj tregon qëndrimin e tij dhe të AAK-së për dialogun me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...
Lajminet | 19-Feb-2020 17:20
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi të radhës në Facebook ka shkruar rreth qëndrimit të tij dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, rreth dialogut me Serbinë. Në këtë drejtim, siç ka thënë ...

Haradinaj: Kurti e Osmani ofertuan heqjen e taksës
Në emisionin “Tempora” në TV Ora, Ramush Haradinaj tregoi se heqja e taksës dhe vendosja e reciprocitetit nuk janë e njëjta gjë. Sipas tij, Serbisë nuk duhet t`i ofrohet treg ekonomik pa njohur më parë Kosovën.
Top Channel | 19-Feb-2020 11:27
Në emisionin “Tempora” në TV Ora, Ramush Haradinaj tregoi se heqja e taksës dhe vendosja e reciprocitetit nuk janë e njëjta gjë. Sipas tij, Serbisë nuk duhet t`i ofrohet treg ekonomik pa njohur më parë Kosovën.

Qeveria shkarkoi Bordin e Telekomit të Kosovës
Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Bordin e ndërmarrjes publike Telekomi i Kosovës. Vendimi është marrë në mbledhjen e rregullt të qeverisë me propozimin e ministres së Tregtisë dhe Ekonomisë, Rozeta Hajdari, e cila tha se ...
Radio Evropa e Lire | 19-Feb-2020 17:13
Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Bordin e ndërmarrjes publike Telekomi i Kosovës. Vendimi është marrë në mbledhjen e rregullt të qeverisë me propozimin e ministres së Tregtisë dhe Ekonomisë, Rozeta Hajdari, e cila tha se ...

Haradinaj: Heqja dhe kamuflimi i taksës me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues të shpenzuar
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalur me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...
Medial | 19-Feb-2020 17:10
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalur me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...

Haradinaj: Heqja dhe kamuflimi i taksës me reciprocitet e kthen Kosovën në proces dialogues të shpenzuar
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalur me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...
Klan Kosova | 19-Feb-2020 17:07
Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalur me një qëndrim të tij dhe subjektit që drejton, AAK, sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Haradinaj thotë se vendimi i heqjes së taksës dhe kamuflimi i saj me ...

Ky është qëndrimi i Haradinajt dhe AAK-së për dialogun me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës njëherit kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook, ka treguar se cili është qëndrimi i tij dhe partisë që ai drejton në lidhje për ...
Zeri | 19-Feb-2020 17:07
Ish-kryeministri i Kosovës njëherit kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook, ka treguar se cili është qëndrimi i tij dhe partisë që ai drejton në lidhje për ...

Haradinaj thirrje Albin Kurtit: Mos e hiq taksën ndaj Serbisë, kompromenton dialogun
Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje kryeministrit të ri Albin Kurti për të mos hequr taksën për një dialog të kompromentuar. Përmes një mesazhi në Facebook, Haradinaj shprehet se nëse njihet Kosova në kufijtë e saj, ...
Lapsi | 19-Feb-2020 14:39
Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje kryeministrit të ri Albin Kurti për të mos hequr taksën për një dialog të kompromentuar. Përmes një mesazhi në Facebook, Haradinaj shprehet se nëse njihet Kosova në kufijtë e saj, ...

Haradinaj apel Kurtit: Hiqe taksën për njohje reciproke, por jo për t’u rikthyer në dialog
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka ripërsëritur thirrjen e tij ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti mos e heq taksën e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën ...
ABCNews | 19-Feb-2020 14:33
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka ripërsëritur thirrjen e tij ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti mos e heq taksën e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake. Haradinaj i ka bërë thirrje të mos e heqë taksën ...

Ky është qëndrimi i Haradinajt dhe AAK-së për dialogun me Serbinë
Ish-kryeministri i Kosovës njëherit kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook, ka treguar se cili është qëndrimi i tij dhe partisë që ai drejton në lidhje për ...
Indeks Online | 19-Feb-2020 16:50
Ish-kryeministri i Kosovës njëherit kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook, ka treguar se cili është qëndrimi i tij dhe partisë që ai drejton në lidhje për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved