ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:06

Komisioneri i BE-së: Korrupsioni me donacionet nuk do të tolerohet

Komisioneri i BE-së: Korrupsioni me donacionet nuk do të tolerohet
Na ndiqni në Facebook mapo.al Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për ...
Mapo | 18-Feb-2020 16:34
Na ndiqni në Facebook mapo.al Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për ...

Dedja: Marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri të shkëlqyera, edhe pse mund të kemi pikëpamje të ndryshme
Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Sokol Dedja, thotë se minishengeni ballkanik është përgatitje ekonomike për anëtarësimin në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor. I ftuar në Ora News, ai tha se ky ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 21:15
Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Sokol Dedja, thotë se minishengeni ballkanik është përgatitje ekonomike për anëtarësimin në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor. I ftuar në Ora News, ai tha se ky ...

Komisioneri i BE: Korrupsioni me donacionet nuk do të tolerohet
Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e negociatave në mars. Ai ...
Lapsi | 18-Feb-2020 16:37
Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e negociatave në mars. Ai ...

Varhelyi: Korrupsioni nuk do të tolerohet
Bruksel, 18 shkurt – Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e ...
Koha.mk | 18-Feb-2020 22:18
Bruksel, 18 shkurt – Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e ...

Varheji optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojnë reformat për anëtarësim në BE
Eurokomisari përzgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojë reformat e nevojshme për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Të dy vendet nuk heqin dorë nga reformat…dhe do të ...
Aktuale.MK | 18-Feb-2020 22:03
Eurokomisari përzgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojë reformat e nevojshme për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Të dy vendet nuk heqin dorë nga reformat…dhe do të ...

Varheji optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojnë reformat për anëtarësim në BE
Eurokomisari përzgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojë reformat e nevojshme për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Të dy vendet nuk heqin dorë nga reformat…dhe do të ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 21:45
Eurokomisari përzgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i realizojë reformat e nevojshme për anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Të dy vendet nuk heqin dorë nga reformat…dhe do të ...

Dedja: Marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri të shkëlqyera, edhe pse mund të kemi pikëpamje të ndryshme
Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Sokol Dedja, thotë se minishengeni ballkanik është përgatitje ekonomike për anëtarësimin në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor. I ftuar në Ora News, ai tha se ky ...
Arbresh | 18-Feb-2020 21:42
Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Sokol Dedja, thotë se minishengeni ballkanik është përgatitje ekonomike për anëtarësimin në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor. I ftuar në Ora News, ai tha se ky ...

Holanda mbetet skeptike, ja çfarë do të propozohet në Samitin e Zagrebit
Në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet në mars, Shqipëria shpreson të ketë një “po” për negociatat nga të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Europian. Megjithatë, veç Francës që ka lënë të hapur mundësinë për të dhënë ...
Portalb | 18-Feb-2020 17:15
Në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet në mars, Shqipëria shpreson të ketë një “po” për negociatat nga të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Europian. Megjithatë, veç Francës që ka lënë të hapur mundësinë për të dhënë ...

Varheji optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE
Eurokomisari për zgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE. “Dy vendet nuk heqin dorë nga reformat …. dhe do të shihni se ata do të ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 16:37
Eurokomisari për zgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE. “Dy vendet nuk heqin dorë nga reformat …. dhe do të shihni se ata do të ...

Varhelyi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reforma
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 14:51
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...

Varheji optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE
Shkup, 18 shkurt 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për zgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE. “Dy vendet nuk heqin dorë nga reformat …. ...
Medial | 18-Feb-2020 15:59
Shkup, 18 shkurt 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për zgjerim Oliver Varheji është optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të reflektojnë në reformat për anëtarësim në BE. “Dy vendet nuk heqin dorë nga reformat …. ...

Komisioneri për Zgjerimin: Optimist për hapjen e negociatave me Shqipërinë
Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e negociatave në mars. ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 11:40
Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për hapjen e negociatave në mars. ...

Varhelyi: Duhet t’i hapim negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Euro-komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i zbatojnë reformat e nevojshme për anëtarësim në BE, përcjell Gazeta Express. Deklarata e Varhelyit vjen pas ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 15:32
Euro-komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i zbatojnë reformat e nevojshme për anëtarësim në BE, përcjell Gazeta Express. Deklarata e Varhelyit vjen pas ...

1.15 miliard euro për Shqipërinë, komisionari i BE-së: Korrupsioni nuk do të tolerohet
Komisioneri i Bashkimit Evropian për zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me Deutsche Welle, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 15:09
Komisioneri i Bashkimit Evropian për zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me Deutsche Welle, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me optimizëm të matur për ...

Varhelyi: Duhet të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Euro-komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i zbatojnë reformat e nevojshme për anëtarësim në BE. Deklarata e Varhelyit vjen pas paralajmërimeve të Parisit se ...
Alsat-M | 18-Feb-2020 15:06
Euro-komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’i zbatojnë reformat e nevojshme për anëtarësim në BE. Deklarata e Varhelyit vjen pas paralajmërimeve të Parisit se ...

Varhelyi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reforma
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 15:03
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...

Varhelyi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reforma
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...
Arbresh | 18-Feb-2020 14:57
Eurokomesari për Zgjerim, Oliver Varhelyi sot u shpreh optimist se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë të aftë të zbatojnë reformat që kërkohen prej tyre me qëllim anëtarësimin në Bashkimin Evropian. “Unë jam shumë i ...

Komisioneri i BE-së për Zgjerim, optimist rreth Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’ia dalin t’i përmbushin reformat e domosdoshme për t’u bërë pjesë e Bashkimit Evropian, ka deklaruar të marten komisioneri i BE-së për Zgjërim, tregues ky i radhës se këto dy shtete ...
EkonomiaOnline | 18-Feb-2020 14:54
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’ia dalin t’i përmbushin reformat e domosdoshme për t’u bërë pjesë e Bashkimit Evropian, ka deklaruar të marten komisioneri i BE-së për Zgjërim, tregues ky i radhës se këto dy shtete ...

Varhelyi: Shkupi dhe Tirana kanë mundësi t’i zbatojnë reformat
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, shprehu optimizmin e tij se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mund t’i zbatojnë reformat e kërkuara për t’u bërë anëtare të BE-së. “Jam shumë i inkurajuar ...
Aktuale.MK | 18-Feb-2020 14:51
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, shprehu optimizmin e tij se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mund t’i zbatojnë reformat e kërkuara për t’u bërë anëtare të BE-së. “Jam shumë i inkurajuar ...

Varhelyi: Shkupi dhe Tirana kanë mundësi t’i zbatojnë reformat
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, shprehu optimizmin e tij se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mund t’i zbatojnë reformat e kërkuara për t’u bërë anëtare të BE-së. “Jam shumë i inkurajuar ...
Koha.mk | 18-Feb-2020 14:42
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, shprehu optimizmin e tij se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mund t’i zbatojnë reformat e kërkuara për t’u bërë anëtare të BE-së. “Jam shumë i inkurajuar ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved