ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 11:17

Pas tërmetit me magnitudë 5, Turqia përfshihet nga disa tërmete

Pas tërmetit me magnitudë 5, Turqia përfshihet nga disa tërmete
Një tërmet me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka prekur Turqinë para pak orësh. Nga ai moment deri më tani janë rregistruar edhe 25 tërmetet të tjera, ku dy ndër këto kanë pasur magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Turqi ...
Arbresh | 18-Feb-2020 21:54
Një tërmet me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka prekur Turqinë para pak orësh. Nga ai moment deri më tani janë rregistruar edhe 25 tërmetet të tjera, ku dy ndër këto kanë pasur magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Turqi ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
Aktuale.MK | 18-Feb-2020 21:06
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

(VIDEO) E frikshme, dalin pamjet e tërmetit në Turqi
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
Shenja | 18-Feb-2020 20:28
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve (VIDEO)
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 20:24
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
Medial | 18-Feb-2020 20:12
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 20:06
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
InFokusi | 18-Feb-2020 19:58
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, pamje që tregojnë reagimin e qytetarëve
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 19:52
Menjëherë pas publikimit të lajmit për një tërmet me madhësi prej 5,2 ballësh në Manisa të Turqisë, janë publikuar edhe pamjet e para. Sipas përshkrimit të pamjeve bëhet fjalë për pamje që tregojnë momentin e tërmetit, ...

Nuk po gjen qetësi, një tërmet i fortë shkund serish Turqinë
Pas atij të pak javëve më parë një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0 të shkallës rihter. Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, ndërsa deri më ...
Politiko | 18-Feb-2020 19:34
Pas atij të pak javëve më parë një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0 të shkallës rihter. Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, ndërsa deri më ...

Tërmeti i fortë sërish në Turqi
Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 kilometra nga Izmiri. Ende nuk raportohen dëme të mëdha, por lëkundjet ...
AlbInfo | 18-Feb-2020 19:31
Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 kilometra nga Izmiri. Ende nuk raportohen dëme të mëdha, por lëkundjet ...

Edhe një tërmet i fuqishëm godet Turqinë
Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e së martës. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 ...
InFokusi | 18-Feb-2020 19:25
Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e së martës. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 ...

Tërmeti i fortë godet sërish Turqinë, banorët në panik
Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 kilometra nga Izmiri. Ende nuk raportohen dëme të mëdha, por lëkundjet ...
Lajminet | 18-Feb-2020 19:23
Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me epiqendër në Kirkagaç, 97 kilometra nga Izmiri. Ende nuk raportohen dëme të mëdha, por lëkundjet ...

Dridhjet e tokës nuk kanë të ndalur, Turqia lëkundet sërish, ja sa ballë ishte tërmeti
Turqia nuk gjen qetësi. Para pak minutash, janë ndjerë lëkundjet e tokës në zonat pranë Izmirit me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 73 km larg qytetit ...
Telegraf | 18-Feb-2020 17:29
Turqia nuk gjen qetësi. Para pak minutash, janë ndjerë lëkundjet e tokës në zonat pranë Izmirit me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 73 km larg qytetit ...

Tërmeti i fortë godet sërish Turqinë, banorët në panik
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...
Medial | 18-Feb-2020 19:13
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...

Tërmeti i fortë godet sërish Turqinë, banorët në panik
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 19:10
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...

Tërmeti i fortë godet sërish Turqinë, banorët në panik
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 19:07
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 kilometrash dhe me ...

Tërmeti i fortë godet sërish Turqinë, banorët në panik
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme, transmeton Class Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 ...
Portalb | 18-Feb-2020 18:55
Turqia nuk po gjen qetësi. Një tërmet i fortë e ka goditur sërish Turqinë pasditen e sotme, transmeton Class Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.2 ballë, me një thellësi prej 7 ...

Tërmet i fuqishëm në Turqi
Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Turqinë pak minuta më parë. Mësohet se lëkundjet kanë qenë të fuqishëm, prej 6.2 ballësh dhe kanë lëkundur, Stambollin dhe Izmirin. Mësohet se epiqendra e tërmetit të jetë në detin ...
Syri | 12-Jun-2017 15:18
Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Turqinë pak minuta më parë. Mësohet se lëkundjet kanë qenë të fuqishëm, prej 6.2 ballësh dhe kanë lëkundur, Stambollin dhe Izmirin. Mësohet se epiqendra e tërmetit të jetë në detin ...

Turqia nuk gjen qetësi, tërmeti me magnitudë 5.2
Edhe pas afërsisht një muaji, Turqia nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallësh Rihter ka tronditur rajonin Perëndimor të Turqisë këtë pasdite (18 shkurt) Sipas medieve lokale, ...
Arbresh | 18-Feb-2020 18:16
Edhe pas afërsisht një muaji, Turqia nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallësh Rihter ka tronditur rajonin Perëndimor të Turqisë këtë pasdite (18 shkurt) Sipas medieve lokale, ...

Tërmet i fuqishëm në Manisa të Turqisë – dridhjet ndjehen edhe në Izmir, Bursa e Stamboll
Një tërmet me madhësi 5.2 ballë ka ndodhur në rrethin Kirkagaç të Manisa të Turqisë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti u ndje në Izmir, Bursa dhe Stamboll. Sipas informacionit të marrë nga Departamenti ...
Shenja | 18-Feb-2020 18:03
Një tërmet me madhësi 5.2 ballë ka ndodhur në rrethin Kirkagaç të Manisa të Turqisë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti u ndje në Izmir, Bursa dhe Stamboll. Sipas informacionit të marrë nga Departamenti ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved