ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 16:01

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.
Top Channel | 18-Feb-2020 17:53
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.

“Unifikim në politikën e jashtme”, Osmani: Duhet të flasim të gjithë në një zë
Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani, kanë bërë thirrje për unitet dhe unifikim të spektrit politik ndërkohë që kanë festuar me ceremoni shtetërore 12 vjetorin e ...
ABCNews | 18-Feb-2020 16:40
Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani, kanë bërë thirrje për unitet dhe unifikim të spektrit politik ndërkohë që kanë festuar me ceremoni shtetërore 12 vjetorin e ...

Osmani: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Portalb | 18-Feb-2020 21:24
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Brenda pak ditësh koalicioni qeverisës vendos për taksën dhe reciprocitetin
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...
EkonomiaOnline | 18-Feb-2020 19:19
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...

Osmani flet për takimin me presidentin Thaçi: Pjesëmarrja e djeshme ka qenë agjendë shtetërore
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit të Kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se kanë diskutuar lidhur me agjendën ndërkombëtare të Kosovës. Osmani tha se kanë vendosur që të rifunksionalizohen 55 ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 15:06
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit të Kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se kanë diskutuar lidhur me agjendën ndërkombëtare të Kosovës. Osmani tha se kanë vendosur që të rifunksionalizohen 55 ...

Brenda ditësh koalicioni qeverisës vendos për taksën dhe reciprocitetin
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...
Koha.net | 18-Feb-2020 19:13
Koalicioni qeverisës pritet që brenda pak ditësh të definojë saktësisht çështjen e zëvendësimit të taksës ndaj Serbisë me masa reciprociteti. Paralajmërimi është dhënë nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, megjithëse ...

Këtë javë vendoset për reciprocitetin
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...
Gazeta Monitor | 18-Feb-2020 17:53
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...

Osmani kërkon unifikim për politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Aktuale.MK | 18-Feb-2020 15:32
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Presioni amerikan për heqjen e taksës, LDK: gati për qëndrim të përbashkët me VV
Cili është qëndrimi i përbashkët mes VV-së dhe LDK-së në lidhje me taksën? Ka munguar deri më tani, ndërkohë që qeverisja e tyre e cila ende s’ka mbushur muajin, përballet me një presion të shtuar ndërkombëtar, sidomos ...
Tesheshi | 18-Feb-2020 15:19
Cili është qëndrimi i përbashkët mes VV-së dhe LDK-së në lidhje me taksën? Ka munguar deri më tani, ndërkohë që qeverisja e tyre e cila ende s’ka mbushur muajin, përballet me një presion të shtuar ndërkombëtar, sidomos ...

Osmani kërkon unifikim për politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Alsat-M | 18-Feb-2020 14:19
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Osmani për Thaçin: Dallimet me të qëndrojnë për çështjen e kufijve, takimet ishin agjendë shtetërore
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka folur sot lidhur me bisedën që zhvilloi dje me Presidentin Hashim Thaçi. Ajo për takimin e shkurtër që e zhvilloi dje me Thaçin, ka thënë se ishte agjendë shtetërore, pasi u zhvillua ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 13:41
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka folur sot lidhur me bisedën që zhvilloi dje me Presidentin Hashim Thaçi. Ajo për takimin e shkurtër që e zhvilloi dje me Thaçin, ka thënë se ishte agjendë shtetërore, pasi u zhvillua ...

VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...
AlbInfo | 18-Feb-2020 13:23
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...

Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%,......
Zeri | 18-Feb-2020 13:17
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%,......

Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 13:11
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...

Ky është deklarimi i Osmanit pas takimit me Thaçin
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në konferencën pas mbledhjes së Kryesisë ka folur për takimin djeshëm të saj, me Presidentin e Kosovë Hashim Thaçi, shkruan Gazeta inFokus. Osmani takimet e djeshme me Presidentin Thaçi i ...
InFokusi | 18-Feb-2020 13:11
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në konferencën pas mbledhjes së Kryesisë ka folur për takimin djeshëm të saj, me Presidentin e Kosovë Hashim Thaçi, shkruan Gazeta inFokus. Osmani takimet e djeshme me Presidentin Thaçi i ...

Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100% Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, sot në cilësinë e përfaqësueses së partnerit të koalicionit qeverisës me Vetëvendosjen, ka thënë se ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 13:08
Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100% Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, sot në cilësinë e përfaqësueses së partnerit të koalicionit qeverisës me Vetëvendosjen, ka thënë se ...

Brenda pak ditësh VV e LDK në takim koordinues për taksën 100 për qind
Osmani ka folur si përfaqësuese e koalicionit qeverisës, ku edhe tha se për hapat e mëtejshëm do të takohen këto ditë për t’u koordinuar. “Lidhur me konkretizimin a saj marrëveshje, besoj këto 2-3 ditë do të kemi një ...
Lajminet | 18-Feb-2020 13:06
Osmani ka folur si përfaqësuese e koalicionit qeverisës, ku edhe tha se për hapat e mëtejshëm do të takohen këto ditë për t’u koordinuar. “Lidhur me konkretizimin a saj marrëveshje, besoj këto 2-3 ditë do të kemi një ...

Këto ditë pritet vendimi për heqjen e taksës
Shefja e Parlamentit ka folur edhe për temën e ndjeshme në Kosovë heqjen e taksës ndaj Serbisë. Vjosa Osmani ka treguar se brenda dy apo tri ditësh pritet takimi mes partnerëve për të diskutuar lidhur me këtë vendim. ...
Arbresh | 18-Feb-2020 13:05
Shefja e Parlamentit ka folur edhe për temën e ndjeshme në Kosovë heqjen e taksës ndaj Serbisë. Vjosa Osmani ka treguar se brenda dy apo tri ditësh pritet takimi mes partnerëve për të diskutuar lidhur me këtë vendim. ...

Osmani: Nevojitet unitet karshi politikës së jashtme
Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani theksoi se në këtë mbledhje është diskutuar kryesisht agjenda ndërkombëtare të Kosovës, raporton Zëri.info. Në këtë mbledhje......
Zeri | 18-Feb-2020 13:02
Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani theksoi se në këtë mbledhje është diskutuar kryesisht agjenda ndërkombëtare të Kosovës, raporton Zëri.info. Në këtë mbledhje......

Vjosa Osmani flet për shtrëngimin e duarve me Hashim Thaçin
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka thënë se mori pjesë në pritjen e organizuar nga presidenti Hashim Thaçi, pasiqë pritja ka qenë ‘pritje e Presidentit të Republikës’. Osmani ka thënë se ‘kanë dallime politike me Thaçin, ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 13:02
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka thënë se mori pjesë në pritjen e organizuar nga presidenti Hashim Thaçi, pasiqë pritja ka qenë ‘pritje e Presidentit të Republikës’. Osmani ka thënë se ‘kanë dallime politike me Thaçin, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved