ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 03:45

Parashikimi i motit për sot, 18 Shkurt 2020

Parashikimi i motit për sot, 18 Shkurt 2020
Edhe gjate dites se sotme, moti mbi vendin tone do te vijoje te karakterizohet nga kthjellime, te cilat do te jene mbizoteruese ne pjesen me te madhe te dites, ndersa pas dite nuk perjashtohen edhe vranesira, ...
ikub.al | 18-Feb-2020 08:31
Edhe gjate dites se sotme, moti mbi vendin tone do te vijoje te karakterizohet nga kthjellime, te cilat do te jene mbizoteruese ne pjesen me te madhe te dites, ndersa pas dite nuk perjashtohen edhe vranesira, ...

Ndryshon sërish moti në Kosovë, të enjten pritet të ketë shi dhe borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditëve në vazhdim do të ketë rënie të temperaturave si dhe në rajonin e Dukagjinit parashihet të ketë sërish erë. Në njoftimin e bërë nga IHMK thuhet se të ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 20:36
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditëve në vazhdim do të ketë rënie të temperaturave si dhe në rajonin e Dukagjinit parashihet të ketë sërish erë. Në njoftimin e bërë nga IHMK thuhet se të ...

Kohë me diell dhe pa reshje, moti për sot
Territori shqiptar, sot (e martë, dt.18) do të karakterizohet nga një mot kryesisht me diell dhe pa reshje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: ...
Telegraf | 18-Feb-2020 09:08
Territori shqiptar, sot (e martë, dt.18) do të karakterizohet nga një mot kryesisht me diell dhe pa reshje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: ...

Parashikimi i motit/ Ja kur pritet të rikthehen reshjet
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të shtohen pasdite ku nesër mundësitë për reshje janë të shumta.
Top Channel | 18-Feb-2020 07:31
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të shtohen pasdite ku nesër mundësitë për reshje janë të shumta.

Nesër vranët, e masnesër priten reshje bore
19.02-20.02 – Ditën e mërkurë, pjesërisht vranët, e gjatë ditës intervale me diell. Vonë në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu. Të enjten më ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes mundësi për reshje bore, e ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 22:30
19.02-20.02 – Ditën e mërkurë, pjesërisht vranët, e gjatë ditës intervale me diell. Vonë në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu. Të enjten më ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes mundësi për reshje bore, e ...

Të enjten shi e borë në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm, kur priten edhe reshje shiu e bore. Të mërkurën, sipas IHMK-së, moti do të jetë i vranët dhe me intervale me ...
Koha.net | 18-Feb-2020 20:21
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm, kur priten edhe reshje shiu e bore. Të mërkurën, sipas IHMK-së, moti do të jetë i vranët dhe me intervale me ...

Moti nesër
Shkup, 26 gusht - Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga 9 deri më 19 grad derisa e ditës prej 26 deri më 32 grad. Në Shkup me diel dhe ngrohtë me erë të dobët, temperatura e mëngjesit lëviz deri në 17 grad ndërsa e ...
Zhurnal | 26-Aug-2016 23:50
Shkup, 26 gusht - Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga 9 deri më 19 grad derisa e ditës prej 26 deri më 32 grad. Në Shkup me diel dhe ngrohtë me erë të dobët, temperatura e mëngjesit lëviz deri në 17 grad ndërsa e ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Sipas IHMK-së, në fushat barike pritet të ketë rënie dhe kushte për formim të vranësirave të dendura të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset kodrinore-malore parashihet të ketë vetëm reshje ...
Lajminet | 18-Feb-2020 19:11
Sipas IHMK-së, në fushat barike pritet të ketë rënie dhe kushte për formim të vranësirave të dendura të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset kodrinore-malore parashihet të ketë vetëm reshje ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 19:07
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten ...
Zeri | 18-Feb-2020 19:07
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 19:04
Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht nxehtë me erë mesatare në drejtim verior. Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri tre gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës do të jetë nga 11 deri 19 ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 08:10
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht nxehtë me erë mesatare në drejtim verior. Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri tre gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës do të jetë nga 11 deri 19 ...

Të mërkurën nisin shtrëngatat, ja si do të ndryshojë moti!
Moti me diell po na shoqëron gjatë ditës së sotme e po kështu edhe në mëngjesin e së mërkurës. Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës. Prej orëve të pasdites, reshjet e ...
Dritare | 18-Feb-2020 15:27
Moti me diell po na shoqëron gjatë ditës së sotme e po kështu edhe në mëngjesin e së mërkurës. Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës. Prej orëve të pasdites, reshjet e ...

Harrojeni diellin sinoptikanët tregojnë si ndryshon moti nesër
Dielli, por edhe kthjellimet dp vazhdojnë të jenë prezente sot në vend deri mesditën e të mërkurës, ndërsa gjatë mbrëmjes nisin shirat në pjesën më të madhe të vendit. Sinoptikanët lajmërojnë se edhe dita e enjte do ...
Lexo | 18-Feb-2020 14:09
Dielli, por edhe kthjellimet dp vazhdojnë të jenë prezente sot në vend deri mesditën e të mërkurës, ndërsa gjatë mbrëmjes nisin shirat në pjesën më të madhe të vendit. Sinoptikanët lajmërojnë se edhe dita e enjte do ...

Parashikimi i motit/ Si do ndryshojë koha pas mesditës së nesërme?!
Moti me diell që po na shoqëron gjatë ditës së sotme do të vazhdojë edhe në mëngjesin e së mërkurës. Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës, bën me dije Shërbimi ...
ScanTv | 18-Feb-2020 12:51
Moti me diell që po na shoqëron gjatë ditës së sotme do të vazhdojë edhe në mëngjesin e së mërkurës. Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës, bën me dije Shërbimi ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht nxehtë me erë mesatare në drejtim verior. Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri tre gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës do të jetë nga 11 deri 19 ...
Republika | 18-Feb-2020 10:33
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht nxehtë me erë mesatare në drejtim verior. Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri tre gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës do të jetë nga 11 deri 19 ...

Mot me diell dhe me e rë mesatare veriore
Moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në tre gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 11 deri në 19 ...
Televizioni Koha | 18-Feb-2020 10:29
Moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në tre gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 11 deri në 19 ...

Kohë me diell, me erë të lehtë deri mesatare veriore
Moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në tre gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 11 deri në 19 ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 09:45
Moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në tre gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 11 deri në 19 ...

Ja si do të jetë moti sot!
Kushtet e qëndrueshme të motit vijojnë në të gjithë territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më të madhe të ditës. Por mbrëmja sjell vranësira në zonat malore veriore. Temperaturat e ...
Dritare | 18-Feb-2020 09:25
Kushtet e qëndrueshme të motit vijojnë në të gjithë territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më të madhe të ditës. Por mbrëmja sjell vranësira në zonat malore veriore. Temperaturat e ...

Ja kur do të bie borë në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen dhe nga dita e enjte priten kushte tjera meteorologjike. IHK njofton se për ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 09:25
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen dhe nga dita e enjte priten kushte tjera meteorologjike. IHK njofton se për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved