ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:41

“Kushtetuta parashikon shprehimisht se…”, VOA: PS po shkel ligjin me betimin e gjyqtarëve

“Kushtetuta parashikon shprehimisht se…”, VOA: PS po shkel ligjin me betimin e gjyqtarëve
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:48
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

Mustafa Nano: Meta, lojtar partizan. Është bërë njësh me opozitën. Ja pse të huajt janë me Ramën
Analisti dhe gazetari Mustafa Nano komentoi sot në studion e lajmeve në TemA TV, deklaratën e ashpër të presidentit Ilir Meta në adresë të kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Nano e cilësoi ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 18:12
Analisti dhe gazetari Mustafa Nano komentoi sot në studion e lajmeve në TemA TV, deklaratën e ashpër të presidentit Ilir Meta në adresë të kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Nano e cilësoi ...

VOA: Betimi i gjyqtarëve, PS po shkel Kushtetutën
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
Telegraf | 17-Feb-2020 20:01
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

Meta flet për “grusht shteti”/ Akuzon mazhorancën për veprime arbitrare
Kallëzimit penal ndaj Ardian Dvoranit, Ilir Meta i shtoi prova të reja duke paralajmëruar depozitimin ne në organet e drejtësisë për te thelluar hetimin.
Top Channel | 17-Feb-2020 15:49
Kallëzimit penal ndaj Ardian Dvoranit, Ilir Meta i shtoi prova të reja duke paralajmëruar depozitimin ne në organet e drejtësisë për te thelluar hetimin.

Dervishaj paralajmëron: Do dalin fakte më të rënda për grushtin e shtetit
Bledar Dervishaj, këshilltari ligjor i Presidentit Ilir Meta, ka deklaruar se po përgatitet një kallëzim të ri që do të dorëzohet brenda javës në prokurori ku do të përfshihen edhe njerëz të tjerë të lidhur me ...
Telegraf | 17-Feb-2020 17:27
Bledar Dervishaj, këshilltari ligjor i Presidentit Ilir Meta, ka deklaruar se po përgatitet një kallëzim të ri që do të dorëzohet brenda javës në prokurori ku do të përfshihen edhe njerëz të tjerë të lidhur me ...

Deklarata e Presidentit Meta mbi miratimin antikushtetues të ndryshimeve në ligj, për betimin e gjyqtarëve kushtetues
Mbi procesin e betimit të Gjyqtarëve Kushtetues. Në datën 30 dhjetor 2019, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, i ka përcjellë Komisionit të Venecias kërkesën nr. 4351 prot, datë 30.12.2019, për dhënien e një opinion mbi ...
Telegraf | 17-Feb-2020 16:57
Mbi procesin e betimit të Gjyqtarëve Kushtetues. Në datën 30 dhjetor 2019, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, i ka përcjellë Komisionit të Venecias kërkesën nr. 4351 prot, datë 30.12.2019, për dhënien e një opinion mbi ...

VOA: PS kërkoi arbitër Vencian, por ndryshoi ligjin pa e pritur
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
Lapsi | 17-Feb-2020 20:46
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

Meta për ndryshimet në ligjin e Kushtetueses: Rama, atentat ndaj Kushtetutës
Vendimi i mazhorances per te kufizuar te drejten e presidentit ne raport me betimin e anetareve te Gjykates Kushtetuese ka sjelle reagimin e ashper te kreut te shtetit Ilir Meta ILIR META PRESIDENT I REPUBLIKES “Mirese ...
VizionPlus | 17-Feb-2020 15:49
Vendimi i mazhorances per te kufizuar te drejten e presidentit ne raport me betimin e anetareve te Gjykates Kushtetuese ka sjelle reagimin e ashper te kreut te shtetit Ilir Meta ILIR META PRESIDENT I REPUBLIKES “Mirese ...

Konferenca e jashtëzakonshme, Meta: Sot dua të njoftoj për veprimtarinë e re kriminale të Dvoranit
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dalë ditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme nga presidenca.
Top Channel | 17-Feb-2020 13:44
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dalë ditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme nga presidenca.

PD: Dvorani, mekanizmi për kapjen e Kushtetueses nga Rama! Vepro SPAK!
Partia Demokratike i kërkoi sot SPAK-ut të hetojë menjëherë, denoncimin e fortë të Presidentit të Republikës me faktet sesi kryeministri Edi Rama po tenton të kapë politikisht Gjykatën Kushtetuese nëpërmjet Ardian ...
Telegraf | 17-Feb-2020 14:56
Partia Demokratike i kërkoi sot SPAK-ut të hetojë menjëherë, denoncimin e fortë të Presidentit të Republikës me faktet sesi kryeministri Edi Rama po tenton të kapë politikisht Gjykatën Kushtetuese nëpërmjet Ardian ...

“Dvorani, mekanizëm për kapjen e Kushtetueses”/ PD-SPAK: Veproni pa hezitim
Sekretarit i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi dakordësohet me akuzat e presidentit Ilir Meta në drejtim të kreut të KED-së. Sipas Bardhit, Ardian Dvorani përdoret si mekanizëm nga kryeministri Edi Rama për kapjen e ...
VizionPlus | 17-Feb-2020 14:50
Sekretarit i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi dakordësohet me akuzat e presidentit Ilir Meta në drejtim të kreut të KED-së. Sipas Bardhit, Ardian Dvorani përdoret si mekanizëm nga kryeministri Edi Rama për kapjen e ...

Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...
Arbresh | 18-Feb-2020 00:01
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...

Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...
Zeri | 17-Feb-2020 23:40
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...

Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...
Gazeta Express | 17-Feb-2020 23:33
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në ...

Provat e bëra sot publike nga Presidenti Meta që faktojnë veprimtarinë kriminale të të kallëzuarit Ardian Dvorani
MBI PROVAT E REJA QË FAKTOJNË VEPRIMTARINË KRIMINALE TË TË KALLËZUARIT ARDIAN DVORANI Sot jam këtu, për të informuar opinion publik dhe institucionet përgjegjëse, mbi fakte të reja të dala në dritë mbi veprimtarinë ...
Telegraf | 17-Feb-2020 14:11
MBI PROVAT E REJA QË FAKTOJNË VEPRIMTARINË KRIMINALE TË TË KALLËZUARIT ARDIAN DVORANI Sot jam këtu, për të informuar opinion publik dhe institucionet përgjegjëse, mbi fakte të reja të dala në dritë mbi veprimtarinë ...

Meta e akuzon shumicën socialiste për kapje të sistemit të drejtësisë
Tiranë, 17 shkurt 2020 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...
Illyriapress | 17-Feb-2020 20:38
Tiranë, 17 shkurt 2020 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...

Ndryshimi i betimit të gjyqtarëve nga PS, VOA: Kushtetuta shprehet ndryshe
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
Gazeta Express | 17-Feb-2020 20:13
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

Italianët i thonë “Colpo di stato”, Meta paralajmëron grusht shteti dhe padit Dvoranin në SPAK
I marrë nënhetim për dy shkelje të rënda kushtetuese nga Kuvendi dhe me vendime që po kalojnë nën filtrin e Venecias, Ilir Meta ka vendosur t’i shkoj më tej përballjes ligjore me kryetarin e Këshillit të Emërimeve në ...
ABCNews | 17-Feb-2020 16:04
I marrë nënhetim për dy shkelje të rënda kushtetuese nga Kuvendi dhe me vendime që po kalojnë nën filtrin e Venecias, Ilir Meta ka vendosur t’i shkoj më tej përballjes ligjore me kryetarin e Këshillit të Emërimeve në ...

“Kushtetuta parashikon se…”, VOA: PS po shkel ligjin me betimin e gjyqtareve
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
Lajmi i Fundit | 17-Feb-2020 19:54
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

Meta: “Do të shkoj vet në Komisionin e Venecias për të shpjeguar grushtin e shtetit nga shumica socialiste”
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...
Aktuale.MK | 17-Feb-2020 18:18
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot dokumente të reja drejtuar SPAK-ut për të helluar hetimet mbi ato, që ai i quajti “veprimtaria kriminale e kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved