ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 06:12

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme

Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.
Top Channel | 18-Feb-2020 17:53
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë.

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 20:06
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
TetovaSot | 18-Feb-2020 22:12
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Zeri | 18-Feb-2020 22:03
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 21:45
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Osmani: Unifikim në politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Portalb | 18-Feb-2020 21:24
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

“Unifikim në politikën e jashtme”, Osmani: Duhet të flasim të gjithë në një zë
Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani, kanë bërë thirrje për unitet dhe unifikim të spektrit politik ndërkohë që kanë festuar me ceremoni shtetërore 12 vjetorin e ...
ABCNews | 18-Feb-2020 16:40
Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani, kanë bërë thirrje për unitet dhe unifikim të spektrit politik ndërkohë që kanë festuar me ceremoni shtetërore 12 vjetorin e ...

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
InFokusi | 18-Feb-2020 20:15
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Osmani flet për takimin me presidentin Thaçi: Pjesëmarrja e djeshme ka qenë agjendë shtetërore
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit të Kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se kanë diskutuar lidhur me agjendën ndërkombëtare të Kosovës. Osmani tha se kanë vendosur që të rifunksionalizohen 55 ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 15:06
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit të Kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se kanë diskutuar lidhur me agjendën ndërkombëtare të Kosovës. Osmani tha se kanë vendosur që të rifunksionalizohen 55 ...

Në kërkim të unitetit politik para dialogut me Serbinë
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...
Radio Evropa e Lire | 18-Feb-2020 19:43
Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun me Serbinë, për rifillimin e të cilit janë duke insistuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, qëndrim ...

Këtë javë vendoset për reciprocitetin
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...
Gazeta Monitor | 18-Feb-2020 17:53
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po insisiton që të ketë reciprocitet me Serbinë dhe heqje të taksës. Por, një gjë të tillë e kanë kundërshtuar haptas Shtetet e Bashkuara të Amerikës, permes të derguarit special për ...

Osmani kërkon unifikim për politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Aktuale.MK | 18-Feb-2020 15:32
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Osmani: Brenda disa ditësh do të vendoset për çështjen e tarifës ndaj produkteve të Serbisë
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se brenda dy tri ditëve do të vendoset për çështjen e tarifës ndaj produkteve të Serbisë. Osmani pas mbledhjes së Kryesisë në ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 13:20
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se brenda dy tri ditëve do të vendoset për çështjen e tarifës ndaj produkteve të Serbisë. Osmani pas mbledhjes së Kryesisë në ...

Presioni amerikan për heqjen e taksës, LDK: gati për qëndrim të përbashkët me VV
Cili është qëndrimi i përbashkët mes VV-së dhe LDK-së në lidhje me taksën? Ka munguar deri më tani, ndërkohë që qeverisja e tyre e cila ende s’ka mbushur muajin, përballet me një presion të shtuar ndërkombëtar, sidomos ...
Tesheshi | 18-Feb-2020 15:19
Cili është qëndrimi i përbashkët mes VV-së dhe LDK-së në lidhje me taksën? Ka munguar deri më tani, ndërkohë që qeverisja e tyre e cila ende s’ka mbushur muajin, përballet me një presion të shtuar ndërkombëtar, sidomos ...

Osmani kërkon unifikim për politikën e jashtme
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...
Alsat-M | 18-Feb-2020 14:19
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për unifikim të politikes së jashtme nga tri institucionet kyçe të shtetit, por edhe të partive tjera parlamentare e shoqërisë civile në dialogun me Serbinë. ...

Osmani për Thaçin: Dallimet me të qëndrojnë për çështjen e kufijve, takimet ishin agjendë shtetërore
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka folur sot lidhur me bisedën që zhvilloi dje me Presidentin Hashim Thaçi. Ajo për takimin e shkurtër që e zhvilloi dje me Thaçin, ka thënë se ishte agjendë shtetërore, pasi u zhvillua ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 13:41
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka folur sot lidhur me bisedën që zhvilloi dje me Presidentin Hashim Thaçi. Ajo për takimin e shkurtër që e zhvilloi dje me Thaçin, ka thënë se ishte agjendë shtetërore, pasi u zhvillua ...

VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...
AlbInfo | 18-Feb-2020 13:23
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...

Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%,......
Zeri | 18-Feb-2020 13:17
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%,......

Brenda pak ditësh VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 13:11
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre dy subjekteve për çështjen e tarifës 100%, është ...

Ky është deklarimi i Osmanit pas takimit me Thaçin
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në konferencën pas mbledhjes së Kryesisë ka folur për takimin djeshëm të saj, me Presidentin e Kosovë Hashim Thaçi, shkruan Gazeta inFokus. Osmani takimet e djeshme me Presidentin Thaçi i ...
InFokusi | 18-Feb-2020 13:11
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në konferencën pas mbledhjes së Kryesisë ka folur për takimin djeshëm të saj, me Presidentin e Kosovë Hashim Thaçi, shkruan Gazeta inFokus. Osmani takimet e djeshme me Presidentin Thaçi i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved