ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 04:19

Veç tre kandidatë në garë për kryetar të Podujevës

Veç tre kandidatë në garë për kryetar të Podujevës
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...
Telegrafi | 17-Feb-2020 19:04
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...

Bulliqi dorëzon aplikimin në KQZ, thotë se është i bindur se do të jetë kryetar i Podujevës
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), aplikimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 15 mars. ...
Telegrafi | 17-Feb-2020 15:22
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), aplikimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 15 mars. ...

PDK nominon Naim Fetahun për kryetar të Podujevës
Naim Fetahu është kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës. Ky qytet do t’i nënshtrohet procesit të jashtëzakonshëm zgjedhor pasi që kryetari i deritanishëm, Agim Veliu ka marrë ...
Telegrafi | 17-Feb-2020 14:44
Naim Fetahu është kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës. Ky qytet do t’i nënshtrohet procesit të jashtëzakonshëm zgjedhor pasi që kryetari i deritanishëm, Agim Veliu ka marrë ...

KSHZ-ja konfirmon afatet e organizimit të zgjedhjeve
KSHZ-ja verifikoi afatet ligjore për realizimin e aktiviteteve për organizimin e zgjedhjeve parlamentare. Meqë bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme, disa nga afatet janë shkurtuar për 5 ditë dhe procedura e ...
Shprehja | 17-Feb-2020 21:46
KSHZ-ja verifikoi afatet ligjore për realizimin e aktiviteteve për organizimin e zgjedhjeve parlamentare. Meqë bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme, disa nga afatet janë shkurtuar për 5 ditë dhe procedura e ...

Cakolli: Është e panevojshme që Kosova të shpenzojë gjysmë milioni në zgjedhjet në Podujevë
Eugen Cakolli nga KDI-ja ka komentuar zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Podujevë pasi ish kryetari i kësaj komune Agim Veliu u emërua ministër i Punëve të Brendshme. Sipas Cakollit është e panevojshme që ...
InFokusi | 17-Feb-2020 20:01
Eugen Cakolli nga KDI-ja ka komentuar zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Podujevë pasi ish kryetari i kësaj komune Agim Veliu u emërua ministër i Punëve të Brendshme. Sipas Cakollit është e panevojshme që ...

Vetëm 3 parti aplikojnë për zgjedhjet në Podujevë
Vetëm tri parti politike kanë aplikuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë për se kanë aplikuar LDK, PDK dhe LVV. Ai ka ...
Arbresh | 17-Feb-2020 19:40
Vetëm tri parti politike kanë aplikuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë për se kanë aplikuar LDK, PDK dhe LVV. Ai ka ...

Përfundon afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike – Vetëm tri parti paraqiten për zgjedhje
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen ...
InFokusi | 17-Feb-2020 19:16
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen ...

Përfundon afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike ne zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...
Shprehja | 17-Feb-2020 18:45
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike ne zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...

Përfundon afati, LDK, VV e PDK do të përballen në Podujevë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se ka përfunduar afati për aplikim të kandidatëve të partive politike të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës ...
Gazeta Express | 17-Feb-2020 18:45
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se ka përfunduar afati për aplikim të kandidatëve të partive politike të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës ...

Përfundon afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike
Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar aplikimet për certifikim nga KQZ, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës. Zëdhënësi për informim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ...
Lajminet | 17-Feb-2020 18:34
Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar aplikimet për certifikim nga KQZ, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës. Zëdhënësi për informim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ...

?Përfundon afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike ne zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...
Gazeta Observer | 17-Feb-2020 18:30
Në orën 18:00 ka përfunduar afati për aplikim për certifikim te subjekteve politike ne zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës, në të cilat do të garojnë tri parti politike. Gjatë ditës së sotme kanë dorëzuar ...

Rudari, Bulliqi e Fetahu garojnë për të parin e Podujevës
Ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen më 15 mars 2020. Këtë e ka bërë të ditur ...
Koha.net | 17-Feb-2020 18:30
Ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen më 15 mars 2020. Këtë e ka bërë të ditur ...

Përfundon afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike – Vetëm tri parti paraqiten për zgjedhje
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen ...
Indeks Online | 17-Feb-2020 18:24
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka përfunduar afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen ...

Përfundon afati – PDK, LDK dhe VV përballen në Podujevë
Partia Demokratike e Kosovës (Naim Fetahu), Lidhja Demokratike e Kosovës (Nexhmi Rudari) dhe Lëvizja Vetëvendosje (Shpejtim Bulliqi) do të përballen në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 15 marsit për kryetar të komunës së ...
EkonomiaOnline | 17-Feb-2020 17:58
Partia Demokratike e Kosovës (Naim Fetahu), Lidhja Demokratike e Kosovës (Nexhmi Rudari) dhe Lëvizja Vetëvendosje (Shpejtim Bulliqi) do të përballen në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 15 marsit për kryetar të komunës së ...

Zgjedhjet në Podujevë, vetëm tri parti kanë dërguar emrat e kandidatëve në KQZ
Me 15 mars do të mbahen zgjedhjet për kryetar të komunës në Podujevë. Kjo pasi Agim Veliu, kryetari i deritanishëm, ka marrë postin e ministrit në qeverinë e re. Indeksonline kontaktoi me zëdhënësin e KQZ-së, Valmir ...
Indeks Online | 17-Feb-2020 17:01
Me 15 mars do të mbahen zgjedhjet për kryetar të komunës në Podujevë. Kjo pasi Agim Veliu, kryetari i deritanishëm, ka marrë postin e ministrit në qeverinë e re. Indeksonline kontaktoi me zëdhënësin e KQZ-së, Valmir ...

LDK, PDK, LVV dërgojnë në KQZ kandidatët për kryetar të Podujevës
Kanë mbetur edhe më pak se dy orë deri në përfundim të afatit për aplikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për ta marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. E deri tani kanë aplikuar vetëm tri subjekte ...
Arbresh | 17-Feb-2020 16:39
Kanë mbetur edhe më pak se dy orë deri në përfundim të afatit për aplikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për ta marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. E deri tani kanë aplikuar vetëm tri subjekte ...

KSHZ shpall kalendarin e aktiviteteve zgjedhore
Pas shpalljes së vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, Komisioni Shtetëror Zgjedhor, ka kumtuar kalendarin e aktiviteteve për përgatitjen dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të caktuara për më 12 prill. ...
Gazeta Express | 17-Feb-2020 16:33
Pas shpalljes së vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, Komisioni Shtetëror Zgjedhor, ka kumtuar kalendarin e aktiviteteve për përgatitjen dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të caktuara për më 12 prill. ...

(VIDEO) KSHZ shpall kalendarin e aktiviteteve zgjedhore
Pas shpalljes së vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, Komisioni Shtetëror Zgjedhor, ka kumtuar kalendarin e aktiviteteve për përgatitjen dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të caktuara për më 12 prill. ...
Shenja | 17-Feb-2020 16:14
Pas shpalljes së vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, Komisioni Shtetëror Zgjedhor, ka kumtuar kalendarin e aktiviteteve për përgatitjen dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të caktuara për më 12 prill. ...

KSHZ-ja konfirmon afatet e organizimit të zgjedhjeve
KSHZ-ja verifikoi afatet ligjore për realizimin e aktiviteteve për organizimin e zgjedhjeve parlamentare. Meqë bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme, disa nga afatet janë shkurtuar për 5 ditë dhe procedura e ...
Alsat-M | 17-Feb-2020 15:40
KSHZ-ja verifikoi afatet ligjore për realizimin e aktiviteteve për organizimin e zgjedhjeve parlamentare. Meqë bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme, disa nga afatet janë shkurtuar për 5 ditë dhe procedura e ...

Bulliqi dorëzon aplikimin në KQZ, thotë se është i bindur se do të jetë kryetar i Podujevës
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), aplikimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 15 mars. ...
Arbresh | 17-Feb-2020 15:34
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), aplikimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 15 mars. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved