ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:41

Donacionet për rindërtimin pas tërmetit, Shqipëria merr 1.15 miliardë euro

Donacionet për rindërtimin pas tërmetit, Shqipëria merr 1.15 miliardë euro
62 shtete 32 organizata pjesmarrëse në Konferencën e Donatorëve u angazhuan ti japin Shqipërisë dhe popullit shqiptar një ndihmë rekord prej 1.15 miliardë euro për rindërtimin pas tërmetit të 26 Nëntorit. Kryeministri ...
Top Channel | 18-Feb-2020 01:56
62 shtete 32 organizata pjesmarrëse në Konferencën e Donatorëve u angazhuan ti japin Shqipërisë dhe popullit shqiptar një ndihmë rekord prej 1.15 miliardë euro për rindërtimin pas tërmetit të 26 Nëntorit. Kryeministri ...

‘Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet
Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka publikuar një video në tweeter ku thotë se ende është e emocionuar pasi gjatë Konferencës së Donatorëve Shqipërisë iu dhanë 1.15 miliardë euro në formë grantesh, programesh apo ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 22:30
Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka publikuar një video në tweeter ku thotë se ende është e emocionuar pasi gjatë Konferencës së Donatorëve Shqipërisë iu dhanë 1.15 miliardë euro në formë grantesh, programesh apo ...

Doli Rama më i fortë nga Konferenca e Donatorëve? Meta: Jam gati të duartrokas për kryeministrin
Presidenti Ilir Meta nuk është aspak i interesuar për faktin që pas Konferencës së Donatorëve, ku u dhuruan 1.15 miliardë euro për rindërtimin e vendit, kryeministri Edi Rama mund të dalë më i fortë. Për të ka rëndësi ...
Top Channel | 17-Feb-2020 21:53
Presidenti Ilir Meta nuk është aspak i interesuar për faktin që pas Konferencës së Donatorëve, ku u dhuruan 1.15 miliardë euro për rindërtimin e vendit, kryeministri Edi Rama mund të dalë më i fortë. Për të ka rëndësi ...

Konferenca e Donatorëve, Meta në “Open”: Shpresoj që paratë të shkojnë aty ku duhet
I ftuar në "Open" në Top Channel, presidenti Ilir Meta foli sa i takon mbledhjes së 1.15 miliardë euro donacioneve gjatë Konferencës së Donatorëve, për rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti i 26 nëntorit.
Top Channel | 17-Feb-2020 21:53
I ftuar në "Open" në Top Channel, presidenti Ilir Meta foli sa i takon mbledhjes së 1.15 miliardë euro donacioneve gjatë Konferencës së Donatorëve, për rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Tani është koha që…”, Kryemadhi reagon për donacionet 1.15 mld euro: Të administrohen me transparencë dhe përgjegjësi të plotë!
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, shpreh mirënjohje për të gjithë vendet e botës, që u solidarizuan me Shqipërinë dhe dhuruan plot 1.15 miliardë euro për rindërtimin, pas tërmetit tragjik të 26 nëntori 2019. Kryemadhi ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 20:25
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, shpreh mirënjohje për të gjithë vendet e botës, që u solidarizuan me Shqipërinë dhe dhuruan plot 1.15 miliardë euro për rindërtimin, pas tërmetit tragjik të 26 nëntori 2019. Kryemadhi ...

Ku do shkojnë paratë e donatorëve? Presidentja e KE: Kemi një marrëveshje me qeverinë e Shqipërisë…
Kryeministri i vendit, Edi Rama së bashku me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen, mbajtën një konferencë për shtyp, pas mbylljes së Konferencës së Donatorëve në Bruksel.
Top Channel | 17-Feb-2020 20:13
Kryeministri i vendit, Edi Rama së bashku me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen, mbajtën një konferencë për shtyp, pas mbylljes së Konferencës së Donatorëve në Bruksel.

Deri në fund, i djallëzuar
Nga Ardit Rada Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me disa punëtorë nga Elbasani. Ka shijuar paçen e kokës duke mos kursyer as lëvdatat për gatimin në fjalë dhe më pas është ngazëllyer duke përmendur tunelin e Krrabës ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 20:58
Nga Ardit Rada Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me disa punëtorë nga Elbasani. Ka shijuar paçen e kokës duke mos kursyer as lëvdatat për gatimin në fjalë dhe më pas është ngazëllyer duke përmendur tunelin e Krrabës ...

Donacionet nga Konferenca, Rama: Akademi transparence me SHBA për standartet, tenderat dhe procedurat publike
Matthew Palmer dhe Ursula von der Leyen apeluan për përdorimin e fondeve të Konferencës së Donatorëve në mënyrë transparente dhe të përgjegjshme por Rama e ka një përgjigje. Duket folur në Konferencën e përbashkët me ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:38
Matthew Palmer dhe Ursula von der Leyen apeluan për përdorimin e fondeve të Konferencës së Donatorëve në mënyrë transparente dhe të përgjegjshme por Rama e ka një përgjigje. Duket folur në Konferencën e përbashkët me ...

Do të zëvendësohet flamuri britanik me atë shqiptar? Ja si përgjigjet presidentja Von der Leyen
Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen iu përgjigj dhe një pyetje të drejtpërdrejtë të gazetarëve për çështjen e integrimit të ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 20:29
Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen iu përgjigj dhe një pyetje të drejtpërdrejtë të gazetarëve për çështjen e integrimit të ...

Ç’do ndodhë me 1.15 mld eurot?! Presidentja e KE: Dërgojmë ekspertë në Shqipëri! Rama: Më lini të gjej një hudhër, sepse…!
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dolën në një konferencë për shtyp në përfundim të Konferencës së Donatorëve, e cila mblodhi një shumë marramendëse prej 1.15 ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:20
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dolën në një konferencë për shtyp në përfundim të Konferencës së Donatorëve, e cila mblodhi një shumë marramendëse prej 1.15 ...

Rama tallet me kundërshtarët dhe skeptikët: Në Shqipëri vunë baste se do ishte katastrofë, por e humbën. Mos vini më bast për mua
Kryeministri Edi Rama, pasi ka marrë një shifër marramendëse prej 1.15 miliardë euro ndihmë nga donatorët për Shqipërinë, ka gjetur kohën të ironizoje kundërshtarët politikë e skpetiket. Teksa ka përmendur ndalimin e ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 19:47
Kryeministri Edi Rama, pasi ka marrë një shifër marramendëse prej 1.15 miliardë euro ndihmë nga donatorët për Shqipërinë, ka gjetur kohën të ironizoje kundërshtarët politikë e skpetiket. Teksa ka përmendur ndalimin e ...

Konferenca e Donatorëve, reagon Basha: Të nisë menjëherë puna dhe fondet të përdoren me përgjegjshmëri
Pas përfundimit të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku u mblodhën 1.15 miliardë euro në ndihmë të Shqipërisë ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.
Top Channel | 17-Feb-2020 19:16
Pas përfundimit të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku u mblodhën 1.15 miliardë euro në ndihmë të Shqipërisë ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

VIDEO/ Albin Kurti urim për 12- vjetorin e pavarësisë: Vijon të jetë sfida jonë, Kosova sot një hap prapa popullit të vet
Kryeministri i Kosovës ka vendosur që me anë të një video të urojë bashkëqytetarët e tij për 12- vjetorin e pavarësisë. Ai shprehet se pavarësia mbetet ende sfidë e kosovarëve dhe shton se sot Kosova është një hap prapa ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:16
Kryeministri i Kosovës ka vendosur që me anë të një video të urojë bashkëqytetarët e tij për 12- vjetorin e pavarësisë. Ai shprehet se pavarësia mbetet ende sfidë e kosovarëve dhe shton se sot Kosova është një hap prapa ...

Një fitore e madhe financiare (por edhe politike)
Nga Skënder Minxhozi Konferenca e donatorëve dha një sinjal të fortë përkrahjeje për shqiptarët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa parashikimet më entuziaste prisnin diçka mes 300-400 milion eurove në formë ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 19:40
Nga Skënder Minxhozi Konferenca e donatorëve dha një sinjal të fortë përkrahjeje për shqiptarët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa parashikimet më entuziaste prisnin diçka mes 300-400 milion eurove në formë ...

“Shifër fenomenale”/ Rama: Faleminderit Ursula, diçka magjike ka ndodhur
Fill pas përfundimit në Bruksel të Konferencës së Donatorëve sa i takon procesit të rindërtimit prej tërmetit të 26 nëntorit, ku u mblodhën plot 1.15 miliardë euro në ndihmë të Shqipërisë, kryeministri i vendit, Edi ...
Top Channel | 17-Feb-2020 19:10
Fill pas përfundimit në Bruksel të Konferencës së Donatorëve sa i takon procesit të rindërtimit prej tërmetit të 26 nëntorit, ku u mblodhën plot 1.15 miliardë euro në ndihmë të Shqipërisë, kryeministri i vendit, Edi ...

BE-ja kërkon transparencë për paratë e dhuruara/ Rama: Do ngremë akademi
Kryeministri Edi Rama dhe presidentja e komisionit europian Ursula fon der Lajen përshëndetën solidaritetin e treguar në konferencën e donatorëve “Bashkë për Shqipërinë” e cila u mbajt në Bruksel. Por në konferencën e ...
VizionPlus | 17-Feb-2020 23:05
Kryeministri Edi Rama dhe presidentja e komisionit europian Ursula fon der Lajen përshëndetën solidaritetin e treguar në konferencën e donatorëve “Bashkë për Shqipërinë” e cila u mbajt në Bruksel. Por në konferencën e ...

“BE mund të na ngrejë nervat disa herë”, Rama falënderon Makronin: E di se e ka pritur me padurim këtë event
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një konferencë për mediat së bashku me presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, menjëherë pasi përfundoi Konferenca e Donatorëve. Në fjalën e tij, Rama përmendi ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:05
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një konferencë për mediat së bashku me presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, menjëherë pasi përfundoi Konferenca e Donatorëve. Në fjalën e tij, Rama përmendi ...

‘Mos abuzohet me fondet’, Lulzim Basha për Konferencën e Donatorëve: Kontributet të shërbejnë vërtet për ndihmë ndaj njerëzve në nevojë
Kreu i PD Lulzim Basha ka mirëpritur shifrën e 1.15 miliardë euro të dhuruar nga Konferenca e Donatorëve sot në Bruksel. Basha shprehet se puna duhet të nisë menjëherë dhe fondet të përdoren me transparencë. Ai bën apel ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:02
Kreu i PD Lulzim Basha ka mirëpritur shifrën e 1.15 miliardë euro të dhuruar nga Konferenca e Donatorëve sot në Bruksel. Basha shprehet se puna duhet të nisë menjëherë dhe fondet të përdoren me transparencë. Ai bën apel ...

“Isha gati të këndoj himnin e Liverpulit”, Rama për donacionet: Mirënjohje e jashtëzakonshme për BE dhe shtetet e tjera
Kryeministri i vendit Edi Rama në një konferencë me presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, menjëherë pasi përfundoi Konferenca e Donatorëve, deklaroi se falënderon pa masë të gjithë ata që ndihmuan ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 19:02
Kryeministri i vendit Edi Rama në një konferencë me presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, menjëherë pasi përfundoi Konferenca e Donatorëve, deklaroi se falënderon pa masë të gjithë ata që ndihmuan ...

Shqipëria merr 1.15 miliardë euro ndihmë/ Rama: Jam pa fjalë ( LISTA E PLOTE QE DHA ÇDO SHTET)
Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve në Bruksel i tejkalon pritshmëritë e qeverisë shqiptare. 1 miliardë e 15 milionë euro është shuma e grumbulluar në ndihmë të rindërtimit të Shqipërisë pas dëmeve të mëdha të ...
VizionPlus | 17-Feb-2020 22:28
Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve në Bruksel i tejkalon pritshmëritë e qeverisë shqiptare. 1 miliardë e 15 milionë euro është shuma e grumbulluar në ndihmë të rindërtimit të Shqipërisë pas dëmeve të mëdha të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved