ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 11:37

Champions/ Atletiko bën “zap” Liverpulin, “terminatori” Haland thyen PSG-në

Champions/ Atletiko bën “zap” Liverpulin, “terminatori” Haland thyen PSG-në
Liverpuli bie në Madrid në fushën e Atletikos dhe natyrisht që përbën lajm pasi “Reds”-at janë kampionë në fuqi të veprimtarisë. Ka mjaftuar një shpërqëndrim i mbrojtjes liverpulase në minutën e 4-ët që Saul të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 23:00
Liverpuli bie në Madrid në fushën e Atletikos dhe natyrisht që përbën lajm pasi “Reds”-at janë kampionë në fuqi të veprimtarisë. Ka mjaftuar një shpërqëndrim i mbrojtjes liverpulase në minutën e 4-ët që Saul të ...

Presidenca i përgjigjet Ramës me paralajmërim: Gruaja e Bilalit do takohet shumë shpejt me…
TIRANË Presidenca i është përgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama, i cili tha në emisionin “ReaL Story” se Presidenti Ilir Meta nuk ka ku ta gjejë popullin për të shpërndarë Parlamentin. Zëdhënësi i Presidentit ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:42
TIRANË Presidenca i është përgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama, i cili tha në emisionin “ReaL Story” se Presidenti Ilir Meta nuk ka ku ta gjejë popullin për të shpërndarë Parlamentin. Zëdhënësi i Presidentit ...

“Ndërkombëtarët i kanë dhënë gjithë besimin një bande hajdutësh”, Minxhozi: Nuk mund t’ju japësh kaq përgjegjësi Ramës e Ahmetajt
Analisti politik Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se ndërkombëtarët i kanë dhënë kësaj qeveria një besim shumë të madh. Minxhozi deklaroi se të huajt i kanë dhënë praktikisht ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:35
Analisti politik Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se ndërkombëtarët i kanë dhënë kësaj qeveria një besim shumë të madh. Minxhozi deklaroi se të huajt i kanë dhënë praktikisht ...

“Në fund të 2020-ës, të gjithë në çati”, Rama: Ata që presin për apartamente, brenda vitit 2021 do të…
Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë banorët e prekur rëndë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, që vijojnë të qëndrojnë në çadra, brenda vitit 2020 do të futen në çati. Ndërsa sa i takon atyre banorëve, që duhet të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:32
Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë banorët e prekur rëndë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, që vijojnë të qëndrojnë në çadra, brenda vitit 2020 do të futen në çati. Ndërsa sa i takon atyre banorëve, që duhet të ...

‘Europa luajti luanin tek donacionet’, Lela: Akademia e Transparencës nuk është ‘ilaçi’, qeverisë i intereson të jetë transparente
Gazetari Alfred Lela i ftuar në emisionin ‘Real Story’ në News 24 ka komentuar shifrën 1.15 miliardë euro nga Konferenca e Donatorëve duke thënë se tashmë qeverisë i intereson të jetë transparente. Ai mendon se tre ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:32
Gazetari Alfred Lela i ftuar në emisionin ‘Real Story’ në News 24 ka komentuar shifrën 1.15 miliardë euro nga Konferenca e Donatorëve duke thënë se tashmë qeverisë i intereson të jetë transparente. Ai mendon se tre ...

“Nga Meta pres gjithçka”, Rama me ironi: Në Whatsapp e ka popullin ai? Fatkeqësisht nuk është Presidenti më i mirë për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama foli shkurtër për sulmet e fundit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili ka kërcënuar edhe me shpërndarje Parlamenti, duke përmendur shpesh grushtin e shtetit. Në emisionin “Real Story”, ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:30
Kryeministri Edi Rama foli shkurtër për sulmet e fundit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili ka kërcënuar edhe me shpërndarje Parlamenti, duke përmendur shpesh grushtin e shtetit. Në emisionin “Real Story”, ...

Rama: Jam i gatshëm të bëj marrëveshje me Bashën çdo datë 17, përveç 17 nëntorit, sepse …!
Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , se është i gatshëm të bëjë marrëveshje me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në çdo datë dhe çdo kohë. I pyetur nga ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:13
Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , se është i gatshëm të bëjë marrëveshje me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në çdo datë dhe çdo kohë. I pyetur nga ...

“Këtë vit do shohim kthesën më të madhe…”, Rama: Rindërtimi do të zhvillojë më tej Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se këtë vit shqiptarët do të shohin kthesën më të madhe në ekonomi. Rama theksoi se rindërtimi do të bëjë që Shqipëria të zhvillohet ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:09
Kryeministri i vendit Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se këtë vit shqiptarët do të shohin kthesën më të madhe në ekonomi. Rama theksoi se rindërtimi do të bëjë që Shqipëria të zhvillohet ...

”SHBA nuk ka besim tek menaxhimi i fondeve”, Rama debat me Gjekmarkajn: Janë ‘legjenda’, akademinë e transparencës e kërkova unë
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se e ka kërkuar vetë në SHBA akademinë e transparencës dhe këtë e konfirmoi edhe Matthew Palmer në Bruksel. Më tej Rama në një debat me Gjekmarkajn mër Unazën e Re, ka thënë se një rrugë ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 22:04
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se e ka kërkuar vetë në SHBA akademinë e transparencës dhe këtë e konfirmoi edhe Matthew Palmer në Bruksel. Më tej Rama në një debat me Gjekmarkajn mër Unazën e Re, ka thënë se një rrugë ...

Rindërtimi/ Rama: Për pak ditë hapet gara ndërkombëtare për banesat individuale! Integrimi? Nuk është si tryezat e mia me Lulin
Kryeministri Edi Rama tha në emisionin “Real Story”, në News24 , se brenda pak ditësh do të hapet gara ndërkombëtare për banesat individuale, që pritet të ndërtohen për banorët e prekur rëndë nga tërmeti tragjik i 26 ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:55
Kryeministri Edi Rama tha në emisionin “Real Story”, në News24 , se brenda pak ditësh do të hapet gara ndërkombëtare për banesat individuale, që pritet të ndërtohen për banorët e prekur rëndë nga tërmeti tragjik i 26 ...

Mbyllen pjesët e para, Atletiko befason kampionët e Liverpulit, 0-0 në Dortmund
Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy takimeve të sotme të vlefshme për 1/8-at e Champions League. Në Madrid, Atletiko po fiton 1-0 ndaj Liverpulit falë golit Saul Nigez në minutën e 4-ët të takimit. Një gol i ardhur ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:51
Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy takimeve të sotme të vlefshme për 1/8-at e Champions League. Në Madrid, Atletiko po fiton 1-0 ndaj Liverpulit falë golit Saul Nigez në minutën e 4-ët të takimit. Një gol i ardhur ...

Si do të bëhet transparente shpërndarja e 1.15 mld eurove? Rama: Do të marrin pjesë donatorët, ata janë oponentët më të mirë
Kryeministri i vendit Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24”, i pyetur se a do të ketë transparencë për mënyrën si do të shpërndahen paratë që janë dhuruar për pasojat e tërmetit, deklaroi se ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:43
Kryeministri i vendit Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24”, i pyetur se a do të ketë transparencë për mënyrën si do të shpërndahen paratë që janë dhuruar për pasojat e tërmetit, deklaroi se ...

“Linda nuk më justifikon dot”! Rama zbulon ç’ndodh këtë mbrëmje në shtëpinë e tij, një festë e veçantë…
Kryeministri Edi Rama zbuloi një sekret në nisje të intervistës në emisionin “Real Story”, në News24 . Kreu i qeverisë kërkoi leje për t’u larguar pak më shpejt nga emisioni, duke thënë se sonte feston ditëlindjen e ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:37
Kryeministri Edi Rama zbuloi një sekret në nisje të intervistës në emisionin “Real Story”, në News24 . Kreu i qeverisë kërkoi leje për t’u larguar pak më shpejt nga emisioni, duke thënë se sonte feston ditëlindjen e ...

”Shqipëria nuk do e kishte zgjidhur dot me këllqet e veta”, Minxhozi: Nëse do të merrnim 100- 200 milionë euro, Rama nuk do të pinte dot një kafe
Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin ”Real Story” në News24 është shprehur optimist për shifrën nga Konferenca e Donatorëve duke thënë se Shqipëria nuk do e kishte zgjidhur vetë ‘hallin’ e tërmetit. Ai ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:37
Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin ”Real Story” në News24 është shprehur optimist për shifrën nga Konferenca e Donatorëve duke thënë se Shqipëria nuk do e kishte zgjidhur vetë ‘hallin’ e tërmetit. Ai ...

“Për Shqipërinë jam gati të vishem me lecka”! Rama i përgjigjet Gjekmarkajt për donacionet: S’janë kredi në ditë me diell! (Një mesazh për negociatat)
Kryeministri Edi Rama po flet për Konferencën e Donatorëve, emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 . Përtej lajmit të gëzueshëm për mbledhjen e shumës marramendëse prej 1.15 miliardë euro për ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:31
Kryeministri Edi Rama po flet për Konferencën e Donatorëve, emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 . Përtej lajmit të gëzueshëm për mbledhjen e shumës marramendëse prej 1.15 miliardë euro për ...

‘Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të Kosovës’, djali i George Soros takon Albin Kurtin
GJERMANI Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar djalin e filantropit George Soros, Alex Soros në Mynih gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih disa ditë më parë. ‘Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 21:09
GJERMANI Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar djalin e filantropit George Soros, Alex Soros në Mynih gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih disa ditë më parë. ‘Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të ...

‘Gjysmat janë për punë publike’, Zhupa i përgjigjet Veliajt: Në 4 vite dhe 780 leje ndërtimi, 80 përqind të tyre për ndërtesa mbi 13 kate
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa i përgjigjet deklaratave të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, dje në “Real Story” se gjysmat e lejeve të ndërtimit janë për punë publike. Zhupa kundërshton shifrat e ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 20:55
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa i përgjigjet deklaratave të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, dje në “Real Story” se gjysmat e lejeve të ndërtimit janë për punë publike. Zhupa kundërshton shifrat e ...

VIDEO/ Harrojnë prizën në korrent, zjarri shkrumbon totalisht banesën në Tepelenë
Një banesë është shkrumbuar plotësisht nga flakët, në fshatin Beçisht të Tepelenës. Gazetarja Brikena Metaj raportonpër “BalkanWeb” se banesa është në pronës të shtetasit Kalo Hoxha, ndërsa shkak ka qenë një shkëndijë ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 20:43
Një banesë është shkrumbuar plotësisht nga flakët, në fshatin Beçisht të Tepelenës. Gazetarja Brikena Metaj raportonpër “BalkanWeb” se banesa është në pronës të shtetasit Kalo Hoxha, ndërsa shkak ka qenë një shkëndijë ...

Arlind Ajeti gjen shpëtim te Velje, bashkohet me Ylber Ramadanin
Shtatë muaj pa zbritur në fushën e blertë, por Arlind Ajeti më në fund gjen shpëtim! Mbrojtësi kuqezi, që pati një të kaluar edhe në Serinë A mes Torinos, Frozinones dhe Krotones, ishte pa ekip që pas përfundimit të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 20:31
Shtatë muaj pa zbritur në fushën e blertë, por Arlind Ajeti më në fund gjen shpëtim! Mbrojtësi kuqezi, që pati një të kaluar edhe në Serinë A mes Torinos, Frozinones dhe Krotones, ishte pa ekip që pas përfundimit të ...

Perandori japonez mbush 60 vjeç, Meta e uron: Partner i jashtëzakonshëm i Shqipërisë, forcojmë miqësinë
Presidenti Ilir Meta uron perandorin japonez Naruhito i cili feston 60- vjetorin këtë vit. Meta shprehet se Shqipëria dhe Japonia kanë një partneritet të jashtëzakonshëm dhe efektik. Po ashtu ai e vlerëson Japoninë për ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 20:27
Presidenti Ilir Meta uron perandorin japonez Naruhito i cili feston 60- vjetorin këtë vit. Meta shprehet se Shqipëria dhe Japonia kanë një partneritet të jashtëzakonshëm dhe efektik. Po ashtu ai e vlerëson Japoninë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved