ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:21

Presidenti: Grushtin e shtetit e shpartalloj me dekrete/ Kryetari i PD: Rotacioni i pashmangshëm

Presidenti: Grushtin e shtetit e shpartalloj me dekrete/ Kryetari i PD: Rotacioni i pashmangshëm
Në betejën kundër asaj që e cilëson si grusht shteti të Rilindjes ndaj drejtësisë, Ilir Meta thirri në ndihmë edhe Lulzim Bashën dhe aleatët e tij opozitar.
Top Channel | 18-Feb-2020 19:37
Në betejën kundër asaj që e cilëson si grusht shteti të Rilindjes ndaj drejtësisë, Ilir Meta thirri në ndihmë edhe Lulzim Bashën dhe aleatët e tij opozitar.

Për “Revolucionin Popullor” Nr. 2, të udhëhequr nga Ilir Meta!
Nga Alfred Peza Të hënën e kësaj jave, kur vëmendja e shqiptarëve ishte paradite tek 12 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës dhe pasdite tek Konferenca e Donatorëve për projektin e rindërtimit në Shqipëri pas ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 20:03
Nga Alfred Peza Të hënën e kësaj jave, kur vëmendja e shqiptarëve ishte paradite tek 12 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës dhe pasdite tek Konferenca e Donatorëve për projektin e rindërtimit në Shqipëri pas ...

Meta dorëzon në SPAK kallëzim penal shtesë ndaj Ardian Dvoranit
Presidenti Meta ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) një tjetër kallëzimin penal shtesë ndaj Ardian Dvoranit.
Top Channel | 18-Feb-2020 15:41
Presidenti Meta ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) një tjetër kallëzimin penal shtesë ndaj Ardian Dvoranit.

“Presidenti më informoi me fakte tronditëse”/ Basha: S’ka forcë që të ndalë rotacionin
Pas përfundimit të takimit mes Lulzim Bashës dhe aleatëve të tij në selinë e PD-së, një takim që siç Top Channel njoftoi nisi rreth orës 13:30, kreu i Partisë Demokratike dha një deklaratë shtypi për mediat.
Top Channel | 18-Feb-2020 15:41
Pas përfundimit të takimit mes Lulzim Bashës dhe aleatëve të tij në selinë e PD-së, një takim që siç Top Channel njoftoi nisi rreth orës 13:30, kreu i Partisë Demokratike dha një deklaratë shtypi për mediat.

Në arrati prej katër muajsh, çështja e Agim Kajmakut kalon për gjykim
TIRANË Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të kalojë për gjykim çështjen e ish- kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku. Prej katër muajsh Kajmaku është në kërkim por duket se gjyqi do të fillojë edhe pse pa praninë e tij. ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 15:19
TIRANË Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të kalojë për gjykim çështjen e ish- kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku. Prej katër muajsh Kajmaku është në kërkim por duket se gjyqi do të fillojë edhe pse pa praninë e tij. ...

“Nuk ka forcë mbi tokë që do mund të ndalë rotacionin politik”, Basha pas takimit me aleatët: Rama i ka bërë llogaritë gabim
TIRANË Në përfundim të takimit me aleatët në selinë e PD-së, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se rotacioni politik në vend është i domosdoshëm dhe nuk do të ketë forcë mbi tokë që do e ndalë atë. Në përgjigje të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 15:03
TIRANË Në përfundim të takimit me aleatët në selinë e PD-së, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se rotacioni politik në vend është i domosdoshëm dhe nuk do të ketë forcë mbi tokë që do e ndalë atë. Në përgjigje të ...

PD-ja çon koncesionin e check up-it në SPAK: Akuza për Beqajn, Manastirliun dhe Vilma Nushin dhe 10 të tjerë
Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga vendimet më korruptive të qeverisë Rama, Partia Demokratike ...
Telegraf | 18-Feb-2020 21:03
Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga vendimet më korruptive të qeverisë Rama, Partia Demokratike ...

Basha ngre tonet pas takimit me Metën: Rrezikohet grusht i pastër shteti, do përballen me bashkim dhe rezistencë nga qytetarët
Pak pas përfundimit të takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta dhe me aleatët, kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi për mediat se vendi rrezikohet nga një grusht shteti. Teksa dha detaje nga takimi me ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 14:55
Pak pas përfundimit të takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta dhe me aleatët, kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi për mediat se vendi rrezikohet nga një grusht shteti. Teksa dha detaje nga takimi me ...

Basha: Edi Rama i ka bërë hesapet gabim, nuk ka forcë mbi tokë që ta ndalë rotacionin
Pas takimeve zhvilluara sot me Presidentin Meta dhe më pas me aleatët e opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se vendi rrezikohet nga një grusht shteti. Basha tha se mazhoranca po tenton të kapë Gjykatën ...
Telegraf | 18-Feb-2020 18:10
Pas takimeve zhvilluara sot me Presidentin Meta dhe më pas me aleatët e opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se vendi rrezikohet nga një grusht shteti. Basha tha se mazhoranca po tenton të kapë Gjykatën ...

Paralajmërohen protesta masive, Basha flet pas takimit me Metën dhe aleatët: Bashkimi ynë do të jetë i madh, nuk ka forcë të na ndalë. Rama i ka bërë llogaritë gabim
Kryedemokrati Lulzim Basha dhe presidenti Ilir Meta duket se janë duke organizuar protesta masive. Lideri i depmokratëve ka folur për një bashkim të madh dhe të pandalshëm. vijon
GazetaTema | 18-Feb-2020 15:01
Kryedemokrati Lulzim Basha dhe presidenti Ilir Meta duket se janë duke organizuar protesta masive. Lideri i depmokratëve ka folur për një bashkim të madh dhe të pandalshëm. vijon

“Prova të reja tronditëse”, Meta dorëzon kallëzimin në SPAK për Dvoranin: Grushti i shtetit do shpartallohet në mënyrën më shembullore!
Pasi paralajmëroi dje se kishte në dorë prova të reja kundër Ardian Dvoranit, ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) kallëzimin penal shtesë ndaj kreut te KED. ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 14:17
Pasi paralajmëroi dje se kishte në dorë prova të reja kundër Ardian Dvoranit, ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) kallëzimin penal shtesë ndaj kreut te KED. ...

PD: Ka ardhur koha e të vërtetës për koncesionet skandaloze
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia kërkoi që ish-ministri Ilir Beqaj dhe ministrja aktuale e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu të mbajnë përgjegjësi për koncesionet check up-it dhe sterilizimit. Në ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 16:11
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia kërkoi që ish-ministri Ilir Beqaj dhe ministrja aktuale e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu të mbajnë përgjegjësi për koncesionet check up-it dhe sterilizimit. Në ...

Meta takon Bashën
Kur limitit kohor për votimin e reformës në drejtësi po i vjen fundi, krerët e partive politike në vend kanë intensifikuar takimet mes tyre. Më i fundit është ai mes kryetarit të LSI, Ilir Meta dhe atij të PD, Lulzim ...
Top Channel | 19-Jul-2016 12:11
Kur limitit kohor për votimin e reformës në drejtësi po i vjen fundi, krerët e partive politike në vend kanë intensifikuar takimet mes tyre. Më i fundit është ai mes kryetarit të LSI, Ilir Meta dhe atij të PD, Lulzim ...

“Ky është grusht shteti”/ Basha pas takimit me Metën: U njoha me fakte tronditëse
Pas takimit me presidentin Ilir Meta, kreu i demokratëve, Lulzim Basha deklaroi se është njohur me fakte dhe prova tronditëse të përfshirjes kriminale të zyrtarëve të lartë të mazhorancës në kapjen e Gjykatës ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 15:19
Pas takimit me presidentin Ilir Meta, kreu i demokratëve, Lulzim Basha deklaroi se është njohur me fakte dhe prova tronditëse të përfshirjes kriminale të zyrtarëve të lartë të mazhorancës në kapjen e Gjykatës ...

“Informo drejtuesit e partive”, Basha mbledh aleatët në selinë e PD, i përcjell shqetësimet e Metës
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur sot në një takim aleatët e tij të opozitës së bashkuar. Gazetari Osman Stafa raporton për ‘BalkanWeb’ se takimi pritet të nisë pas pak në selinë blu. Tryeza në ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 13:29
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur sot në një takim aleatët e tij të opozitës së bashkuar. Gazetari Osman Stafa raporton për ‘BalkanWeb’ se takimi pritet të nisë pas pak në selinë blu. Tryeza në ...

Meta takon Bashën dhe kërcënon: Parlamentin do e shpërndajë populli, unë e vulos
Presidenti i Republikes Ilir Meta ka venë në lëvizje opozitën kundër asaj që ai e cileson perpjekje te qeverise per grusht shteti. Kreu i shtetit ka thirrur ne takim kryetarin e PD, Basha me te cilin ka biseduar rreth ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 15:19
Presidenti i Republikes Ilir Meta ka venë në lëvizje opozitën kundër asaj që ai e cileson perpjekje te qeverise per grusht shteti. Kreu i shtetit ka thirrur ne takim kryetarin e PD, Basha me te cilin ka biseduar rreth ...

Basha takim me aleatët në selinë e PD-së
Ditën e sotme, në orën 13:30, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë aleatët e tij në selinë e PD-së.
Top Channel | 18-Feb-2020 13:26
Ditën e sotme, në orën 13:30, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë aleatët e tij në selinë e PD-së.

“Bëni durim”/ Presidenca: Do ketë disa dekrete për shpartallimin e grushtit të shtetit
Në një postim në Facebook, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi shprehet se Parlamentin do e shpërndajë populli dhe se presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij.
Top Channel | 18-Feb-2020 13:26
Në një postim në Facebook, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi shprehet se Parlamentin do e shpërndajë populli dhe se presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij.

Një shpjegim i thjeshtë i Grushtit të Shtetit të Rilindjes (FOTO)
Kjo është mënyra se si Edi Rama ka kapur Reformën në Drejtësi dhe ka uzurpuar shtetin shqiptar. Ai kontrollon qeverinë, Parlamentin ilegjitim me 122 deputetë nga 140 që përcakton Kushtetuta, 61 bashki, 100% të ...
Telegraf | 18-Feb-2020 14:48
Kjo është mënyra se si Edi Rama ka kapur Reformën në Drejtësi dhe ka uzurpuar shtetin shqiptar. Ai kontrollon qeverinë, Parlamentin ilegjitim me 122 deputetë nga 140 që përcakton Kushtetuta, 61 bashki, 100% të ...

Presidenti Meta: Fakte të reja pritet të dalin në dritë edhe për persona të tjerë të implikuar në grushtin e shtetit
Të dashur qytetarë, Pasi u njoha me provat e reja tronditëse të angazhimit të tij në grushtin e shtetit, sapo kam firmosur shtesën në kallëzimin penal ndaj z.Ardian Dvorani. Fakte të reja pritet të dalin në dritë edhe ...
Telegraf | 18-Feb-2020 14:22
Të dashur qytetarë, Pasi u njoha me provat e reja tronditëse të angazhimit të tij në grushtin e shtetit, sapo kam firmosur shtesën në kallëzimin penal ndaj z.Ardian Dvorani. Fakte të reja pritet të dalin në dritë edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved