ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 09:23

Kampionët në fuqi të Champions “rrëzohen” në Madrid. Haaland mposht PSG

Kampionët në fuqi të Champions “rrëzohen” në Madrid. Haaland mposht PSG
Liverpool ka rezultuar pa fat në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 në Champions League përball madrilenëve të Atleticos. Edhe pse vinin në këtë ndeshje me petkun e kampionëve të Europës në fuqi, Liverpool është mundur ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 23:00
Liverpool ka rezultuar pa fat në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 në Champions League përball madrilenëve të Atleticos. Edhe pse vinin në këtë ndeshje me petkun e kampionëve të Europës në fuqi, Liverpool është mundur ...

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-0 Liverpool, zhgënjen Salah
Atletico Madridi e ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit në Wanda Metropolitano. Meqenëse vendasit e fituan ndeshjen, edhe notën mesatare (6.87) e kanë më të lartë se ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 23:18
Atletico Madridi e ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit në Wanda Metropolitano. Meqenëse vendasit e fituan ndeshjen, edhe notën mesatare (6.87) e kanë më të lartë se ...

Notat e lojtarëve, Borussia 2-1 PSG: Haaland lë nën hije Neymarin dhe Mbappen
Borussia Dortmund ka marr një fitore të madhe në përballje me PSG-në me rezultat 2-1, që e la të hapur kualifikimin për ndeshjen kthyese. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë ku nuk pati gola, ndërsa tre të tjerë u ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 23:15
Borussia Dortmund ka marr një fitore të madhe në përballje me PSG-në me rezultat 2-1, që e la të hapur kualifikimin për ndeshjen kthyese. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë ku nuk pati gola, ndërsa tre të tjerë u ...

Vendimtari Saul: Jemi Atletico Madrid, tani mendojmë vetëm për festë
Mesfushori i Atletico Madrid, Saul Niguez, shënoi golin e vetëm në fitoren e skuadrës së tij kundër Liverpool. Pas ndeshjes, spanjolli foli shkurtimisht për mediet, ku u shpreh: “Ka pasur shumë kritika kundër Atleticos ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:24
Mesfushori i Atletico Madrid, Saul Niguez, shënoi golin e vetëm në fitoren e skuadrës së tij kundër Liverpool. Pas ndeshjes, spanjolli foli shkurtimisht për mediet, ku u shpreh: “Ka pasur shumë kritika kundër Atleticos ...

VIDEO/ Përfundojnë pjesët e para të Champions League: Atl Madrid në epërsi ndaj Liverpulit. Paqe mes B. Dortmund dhe PSG
Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme Atl Madrdi-Liverpool, që përfundoi me rezultatin 1-0. Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 21:54
Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme Atl Madrdi-Liverpool, që përfundoi me rezultatin 1-0. Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë ...

VIDEO | Haaland si Usain Bolt, sprinti i tij është i jashtëzakonshëm
Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij në mbrojtje, në ndihmë të skuadrës. Pasi largon një top me ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:15
Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij në mbrojtje, në ndihmë të skuadrës. Pasi largon një top me ...

Borussia Dortmund i falet Haalandit, fitore e gjermanëve që lë hapur gjithçka për ndeshjen kthyese
Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe PSG doli të jetë mjaftë interesante, sidomos pjesa e dytë ku u shënuan të gjitha golat për tu mbyllur në fund 2-1. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 22:54
Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe PSG doli të jetë mjaftë interesante, sidomos pjesa e dytë ku u shënuan të gjitha golat për tu mbyllur në fund 2-1. Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste ...

Atletico fiton betejën e parë ndaj Liverpoolit, gjithçka vendoset në Anfield
Me epërsi prej një goli (1-0), Atletico Madridi ka triumfuar përballë Liverpoolit në Wanda Metropolitano, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas një harkimi nga këndi, Saul reagoi më së miri në ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 22:54
Me epërsi prej një goli (1-0), Atletico Madridi ka triumfuar përballë Liverpoolit në Wanda Metropolitano, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas një harkimi nga këndi, Saul reagoi më së miri në ...

“Djaloshi i Artë” Haaland, Dortmund mposht PSG-në në betejën e parë
Është mbyllur takimi i parë mes Borussia Dortmund dhe PSG-së, me fitoren 2-1 të verdhezinjve. Skuadra gjermane tregoi një marsh më shumë se kampionët e Francës dhe e merituan fitoren. Pjesa e parë pati raste në të dyja ...
ABCNews | 18-Feb-2020 23:00
Është mbyllur takimi i parë mes Borussia Dortmund dhe PSG-së, me fitoren 2-1 të verdhezinjve. Skuadra gjermane tregoi një marsh më shumë se kampionët e Francës dhe e merituan fitoren. Pjesa e parë pati raste në të dyja ...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Borussia Dortmund – PSG, golit të Neymar i kundërpërgjigjet Haaland për epërsinë e gjermanëve
Ndeshja në mes të Borussia Dortmund dhe PSG është ndezur brenda pak minutave, ku rezultati aktualisht është 2-1. Erling Haaland ia dha epërsinë gjermanëve në minutën e 69-të të takimit, ku një top i kthyer nga portieri ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 22:45
Ndeshja në mes të Borussia Dortmund dhe PSG është ndezur brenda pak minutave, ku rezultati aktualisht është 2-1. Erling Haaland ia dha epërsinë gjermanëve në minutën e 69-të të takimit, ku një top i kthyer nga portieri ...

VIDEO | Atletico zhvillon ndeshjen perfekte, Saul Niguez thyen kampionët
Atletico Madrid tregoi edhe njëherë se transformohet në mbrëmjet e mëdha dhe mbetet një nga skuadrat më të vështira në planet për t’u mundur. Djemtë e Diego Simeones fituan përballë Liverpool, skuadrës më të fortë në ...
ABCNews | 18-Feb-2020 22:57
Atletico Madrid tregoi edhe njëherë se transformohet në mbrëmjet e mëdha dhe mbetet një nga skuadrat më të vështira në planet për t’u mundur. Djemtë e Diego Simeones fituan përballë Liverpool, skuadrës më të fortë në ...

Atletico Madrid 1:0 Liverpool, notat e lojtarëve
Saul Nunez e realizoi atë që ishte goli i vetëm dhe i triumfit për skuadrën e Diego Simeones të martën në Wanda Metropolitano. Mesfushori spanjoll shënoi në minutën e 4’ të ndeshjes. Notat e lojtarëve për paraqitjen në ...
Lajminet | 18-Feb-2020 23:31
Saul Nunez e realizoi atë që ishte goli i vetëm dhe i triumfit për skuadrën e Diego Simeones të martën në Wanda Metropolitano. Mesfushori spanjoll shënoi në minutën e 4’ të ndeshjes. Notat e lojtarëve për paraqitjen në ...

Mohamed Salah më i dobëti, notat e futbollistëve: Atletico Madrid – Liverpool
Janë mbyllur para pak çastesh dy duelet e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, gjegjësisht të parat e fazës së eliminimit direkt. Përderisa njëra ndeshje u mjaftua me një gol të vetëm të realizuar në minutën e katërt, kjo ...
GazetaBlic | 18-Feb-2020 23:30
Janë mbyllur para pak çastesh dy duelet e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, gjegjësisht të parat e fazës së eliminimit direkt. Përderisa njëra ndeshje u mjaftua me një gol të vetëm të realizuar në minutën e katërt, kjo ...

I shënoi dy gola, por ajo çfarë bëri Haaland në pjesën e parë është e pabesueshme
Erling Haaland ka debutuar në Ligën e Kampionëve me Dortmundin pas një faze të grupeve fantastike si lojtar i Salzburgut. Norvegjezi e ka nisur shumë mirë aventurën në Gjermani dhe pritet prej tij ta vazhdojë edhe në ...
Indeks Online | 18-Feb-2020 23:28
Erling Haaland ka debutuar në Ligën e Kampionëve me Dortmundin pas një faze të grupeve fantastike si lojtar i Salzburgut. Norvegjezi e ka nisur shumë mirë aventurën në Gjermani dhe pritet prej tij ta vazhdojë edhe në ...

Mohamed Salah më i dobëti, notat e futbollistëve: Atletico Madrid – Liverpool
Janë mbyllur para pak çastesh dy duelet e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, gjegjësisht të parat e fazës së eliminimit direkt. Përderisa njëra ndeshje u mjaftua me një gol të vetëm të realizuar në minutën e katërt, kjo ...
GazetaBlic | 18-Feb-2020 23:27
Janë mbyllur para pak çastesh dy duelet e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, gjegjësisht të parat e fazës së eliminimit direkt. Përderisa njëra ndeshje u mjaftua me një gol të vetëm të realizuar në minutën e katërt, kjo ...

Notat e lojtarëve, Dortmund 2-1 PSG
Dortmundi e ka fituar përballjen e parë ndaj PSG me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus. Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të 1/16 se finales se Ligës së Kampionëve. Golat për ‘milionerët’ i shënoi Haaland, ndërsa për ...
InFokusi | 18-Feb-2020 23:27
Dortmundi e ka fituar përballjen e parë ndaj PSG me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus. Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të 1/16 se finales se Ligës së Kampionëve. Golat për ‘milionerët’ i shënoi Haaland, ndërsa për ...

Dortmund 2:1 PSG, notat e lojtarëve
Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste të mira dhe të dyja nga gjermanët. Në pjesën e dytë, në skenë doli talenti Erling Haaland, që shënoi dy gola për Dortmundin. Golin e vetëm për PSG e ...
Lajminet | 18-Feb-2020 23:25
Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste të mira dhe të dyja nga gjermanët. Në pjesën e dytë, në skenë doli talenti Erling Haaland, që shënoi dy gola për Dortmundin. Golin e vetëm për PSG e ...

Ylli i Liverpoolit për Atletico Madridin: Ata festuan sikur kaluan tutje
Kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve, Liverpooli është mposhtur në udhëtim te Atletico Madridi në ndeshjen e parë të së tetës së finales së këtij kompeticioni. Madrilenët triumfuan ndaj “të kuqve” me......
Zeri | 18-Feb-2020 23:24
Kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve, Liverpooli është mposhtur në udhëtim te Atletico Madridi në ndeshjen e parë të së tetës së finales së këtij kompeticioni. Madrilenët triumfuan ndaj “të kuqve” me......

Van Dijk: Kemi edhe 90 minuta për të përmirësuar gjërat
Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk është shprehur optimist se kampioni aktual do të kalojë Atletico Madridin në një tetën e finales të Ligës së Kampionëve. Atletico fitoi 1:0 të martën në Madrid, ndërsa ndeshja e ...
Koha.net | 18-Feb-2020 23:24
Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk është shprehur optimist se kampioni aktual do të kalojë Atletico Madridin në një tetën e finales të Ligës së Kampionëve. Atletico fitoi 1:0 të martën në Madrid, ndërsa ndeshja e ...

Ndeshje perfekte nga Atletico, Simeone mposht kampionin Klopp
Atletico Madrid mbetet një nga skuadrat më të vështira për t’u mundur, kur është fjala për Champions League. Djemtë e Diego Simeones sonte fituan 1-0 përballë Liverpool-it, skuadrës më të fortë në botë. Sfida e parë për ...
Politiko | 18-Feb-2020 23:21
Atletico Madrid mbetet një nga skuadrat më të vështira për t’u mundur, kur është fjala për Champions League. Djemtë e Diego Simeones sonte fituan 1-0 përballë Liverpool-it, skuadrës më të fortë në botë. Sfida e parë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved