ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:21

Ndryshimet klimatike/ Jeff Bezos ofron 10 miliardë dollarë për të luftuar fenomenin

Ndryshimet klimatike/ Jeff Bezos ofron 10 miliardë dollarë për të luftuar fenomenin
Themeluesi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos tha se do të japë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimin e klimës. Njeriu më i pasur në botë e bëri premtimin të hënën në një postim në Instagram, duke e quajtur ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 17:39
Themeluesi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos tha se do të japë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimin e klimës. Njeriu më i pasur në botë e bëri premtimin të hënën në një postim në Instagram, duke e quajtur ...

FOTOT/ Momentet e fundit të Jan Prengës para rrëmbimit, lëvizjet që bëri me një grua në një lokal
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga rrëmbimi dhe vrasja tragjike e 49-vjeçarit Jan Prenga, paraditen e 17 janarit, në Kamëz. Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar për “BalkanWeb” fotot, që tregojnë momentet e fundit të ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 17:13
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga rrëmbimi dhe vrasja tragjike e 49-vjeçarit Jan Prenga, paraditen e 17 janarit, në Kamëz. Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar për “BalkanWeb” fotot, që tregojnë momentet e fundit të ...

Moderatorja Klea Huta në pritje të ëmbël, Elgit Doda i bën dhuratën magjepsëse
Klea Huta dhe Elgit Doda po jetojnë ditët e tyre më të bukura në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë. Së fundmi çifti vendosi të kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë, para ardhjes në jetë të bebit. Dyshja u ...
Telegraf | 18-Feb-2020 21:33
Klea Huta dhe Elgit Doda po jetojnë ditët e tyre më të bukura në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë. Së fundmi çifti vendosi të kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë, para ardhjes në jetë të bebit. Dyshja u ...

Jeff Bezos. 10 miliard dollarë për ndryshimet klimaterike
Ne nje postim ne Instagram, njeriu me i pasur i botes do te shkruante se “Ndryshimet klimaterike jane kercenimi me i madh per planetin. Dua te punoj bashke me te tjere, si per te intensifikuar metodologjite e vjetra, ...
ikub.al | 18-Feb-2020 13:53
Ne nje postim ne Instagram, njeriu me i pasur i botes do te shkruante se “Ndryshimet klimaterike jane kercenimi me i madh per planetin. Dua te punoj bashke me te tjere, si per te intensifikuar metodologjite e vjetra, ...

Edhe J.lo në biznes, lançon markën e saj të këpucëve
Jennifer Lopez ka qene gjithmone nje protagoniste ne boten e modes, jo vetem si nje "mysafire", por edhe si nje sipermarrese dhe, se shpejti, gjithashtu si dizajnere : ajo po fillon te lançoje nje linje kepucesh qe mban ...
ikub.al | 18-Feb-2020 12:22
Jennifer Lopez ka qene gjithmone nje protagoniste ne boten e modes, jo vetem si nje "mysafire", por edhe si nje sipermarrese dhe, se shpejti, gjithashtu si dizajnere : ajo po fillon te lançoje nje linje kepucesh qe mban ...

“Urime 12 vite pavarësinë”, Rita Ora uron shqip Kosovën, publikon një video
KOSOVE Ditën e djeshme Kosova festoi 12-vjetorin e pavarësisë. Kanë qenë të shumtë urimet që kanë ardhur në këtë ditë të veçantë. Një ndër to ishte dhe këngëtarja me famë botërore Rita Ora e cila nuk i ka harruar ...
BalkanWeb | 18-Feb-2020 12:43
KOSOVE Ditën e djeshme Kosova festoi 12-vjetorin e pavarësisë. Kanë qenë të shumtë urimet që kanë ardhur në këtë ditë të veçantë. Një ndër to ishte dhe këngëtarja me famë botërore Rita Ora e cila nuk i ka harruar ...

Tifozët e Liverpoolit bëjnë që stadiumi i Atleticos të ngjajë sikur është Anfieldi
Ndërkohë që tifozët e Atletico Madridi janë kujdesur për atmosferën jashtë stadiumit, tifozët vizitorë janë kujdesur për atmosferën brenda tij. Mbështetësit e Liverpoolit kanë marrë primatin në Wanda Metropolitano para ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 21:06
Ndërkohë që tifozët e Atletico Madridi janë kujdesur për atmosferën jashtë stadiumit, tifozët vizitorë janë kujdesur për atmosferën brenda tij. Mbështetësit e Liverpoolit kanë marrë primatin në Wanda Metropolitano para ...

Korab Shaqiri doktoron në kompozim
Këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar, Korab Shaqiri, ka përfunduar me sukses studimet e doktoratës. Ai ka fituar tashmë zyrtarisht titullin doktor, në degën e kompozimit. Këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 20:01
Këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar, Korab Shaqiri, ka përfunduar me sukses studimet e doktoratës. Ai ka fituar tashmë zyrtarisht titullin doktor, në degën e kompozimit. Këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një ...

Miliarderi i Amazon jep 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimin e klimës
Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos planifikon të shpenzojë 10 miliardë dollarë të pasurisë së tij për të ndihmuar në luftimin e ndryshimit të klimës. Bezos, njeriu më i pasur në botë, njoftoi në Instagram se duke filluar ...
GazetaTema | 18-Feb-2020 10:49
Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos planifikon të shpenzojë 10 miliardë dollarë të pasurisë së tij për të ndihmuar në luftimin e ndryshimit të klimës. Bezos, njeriu më i pasur në botë, njoftoi në Instagram se duke filluar ...

Me çantat nga shopingu, Morena Taraku endet vetëm në të brendshme teksa ngacmon imagjinatën e fansave
Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, është e njohur tashmë për jetën luksoze që bën. Ajo është vazhdimisht në vëmendjen e mediave, kryesisht për postimet e saj në rrjetet sociale, ku shpesh shfaqet ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 16:34
Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, është e njohur tashmë për jetën luksoze që bën. Ajo është vazhdimisht në vëmendjen e mediave, kryesisht për postimet e saj në rrjetet sociale, ku shpesh shfaqet ...

Jeff Bezos 10 milionë dollarë për të shpëtuar mjedisin
Themeluesi i Amazon Jeff Bezos, njoftoi se do të dhurojë 10 miliardë dollarë për të shpëtuar mjedisin. Lajmi vjen më pak se një muaji pasi Amazon kërcënoi të pushonte nga puna punonjësit që flisnin për rolin e kompanisë ...
Lapsi | 18-Feb-2020 17:35
Themeluesi i Amazon Jeff Bezos, njoftoi se do të dhurojë 10 miliardë dollarë për të shpëtuar mjedisin. Lajmi vjen më pak se një muaji pasi Amazon kërcënoi të pushonte nga puna punonjësit që flisnin për rolin e kompanisë ...

Armando Broja nënshkruan kontratë profesionale me Chelsean
Armando Broja po përjeton një moment të artë te Chelsea. Vetëm 1 ditë pas golit që shënoi në derbin ndaj Arsenalit në kampionatin e 23-vjeçarëve, 18-vjeçari shqiptar ka firmosur kontratë si profesionist me Chelsea-n, ...
Gazeta Express | 18-Feb-2020 22:06
Armando Broja po përjeton një moment të artë te Chelsea. Vetëm 1 ditë pas golit që shënoi në derbin ndaj Arsenalit në kampionatin e 23-vjeçarëve, 18-vjeçari shqiptar ka firmosur kontratë si profesionist me Chelsea-n, ...

Bleona Qereti paralajmëron këngën e re, publikon fotografi joshëse nga xhirimet e klipit
Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Bleona Qereti, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. Fjala është për këngën e re të saj që mban titullin “Haters” dhe siç ka njoftuar lansohet më 1 mars. Duke qenë se është ...
Telegrafi | 18-Feb-2020 15:03
Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Bleona Qereti, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. Fjala është për këngën e re të saj që mban titullin “Haters” dhe siç ka njoftuar lansohet më 1 mars. Duke qenë se është ...

Kaq seksi Bleona do të duket në klipin e ri
Ka kohë që e ka paralajmëruar. E së fundmi, këngëtarja Bleona Qereti po e finalizon projektin e ri që pritet ta publikojë me 1 mars. ‘Haters’ siç quhet ky projekt, do ketë edhe një super klip, pasi, Bleona edhe njëherë ...
Lexo | 18-Feb-2020 22:04
Ka kohë që e ka paralajmëruar. E së fundmi, këngëtarja Bleona Qereti po e finalizon projektin e ri që pritet ta publikojë me 1 mars. ‘Haters’ siç quhet ky projekt, do ketë edhe një super klip, pasi, Bleona edhe njëherë ...

Ashley Graham shfaq me krenari strijat pas lindjes në një selfie nudo
Një muaj pasi e ka lindur djalin e saj Isaac, Ashley Graham ka vendosur që me krenari të shfaqë trupin e saj në rrjete sociale. “Trupi i njëjtë, disa storie të reja”, ka shkruar supermodelja 32 vjeçare poshtë një selfie ...
Klan Kosova | 18-Feb-2020 22:03
Një muaj pasi e ka lindur djalin e saj Isaac, Ashley Graham ka vendosur që me krenari të shfaqë trupin e saj në rrjete sociale. “Trupi i njëjtë, disa storie të reja”, ka shkruar supermodelja 32 vjeçare poshtë një selfie ...

“Ndihmojmë Tokën”/ Bezos ofron 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimet klimatike
Drejtori ekzekutiv i Amazon, Jeff Bezos njoftoi se do të krijojë Fondin e Tokës, i cili do të sigurojë 10 miliardë dollarë për të financuar përpjekjet e shkencëtarëve dhe aktivistëve në luftën kundër ndryshimeve ...
VizionPlus | 18-Feb-2020 10:00
Drejtori ekzekutiv i Amazon, Jeff Bezos njoftoi se do të krijojë Fondin e Tokës, i cili do të sigurojë 10 miliardë dollarë për të financuar përpjekjet e shkencëtarëve dhe aktivistëve në luftën kundër ndryshimeve ...

Tifozët e Liverpoolit bëjnë që stadiumi i Atleticos të ngjajë sikur është Anfieldi
Ndërkohë që tifozët e Atletico Madridi janë kujdesur për atmosferën jashtë stadiumit, tifozët vizitorë janë kujdesur për atmosferën brenda tij. Mbështetësit e Liverpoolit kanë marrë primatin në Wanda Metropolitano para ...
E Dua Sportin | 18-Feb-2020 22:00
Ndërkohë që tifozët e Atletico Madridi janë kujdesur për atmosferën jashtë stadiumit, tifozët vizitorë janë kujdesur për atmosferën brenda tij. Mbështetësit e Liverpoolit kanë marrë primatin në Wanda Metropolitano para ...

Loredana Zefi mahnit me paraqitjen e fundit
Loredana Zefi ka marrë kritika pozitive për pamjen e re. Reperja shqiptare, Loredana Zefi, e ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Ajo është bërë me balluke dhe duket mahnitshëm në një prej fotografive të ...
Arbresh | 18-Feb-2020 21:54
Loredana Zefi ka marrë kritika pozitive për pamjen e re. Reperja shqiptare, Loredana Zefi, e ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Ajo është bërë me balluke dhe duket mahnitshëm në një prej fotografive të ...

Loredana Zefi mahnit me paraqitjen e fundit, mezi njihet në këtë fotografi
Loredana Zefi ka marrë kritika pozitive për pamjen e re. Reperja shqiptare, Loredana Zefi, e ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Ajo është bërë me balluke dhe duket mahnitshëm në një prej fotografive të ...
Gazeta Observer | 18-Feb-2020 21:48
Loredana Zefi ka marrë kritika pozitive për pamjen e re. Reperja shqiptare, Loredana Zefi, e ka ndryshuar stilin e flokëve, shkruan lajmi.net. Ajo është bërë me balluke dhe duket mahnitshëm në një prej fotografive të ...

Kaq e bukur duket Loredana në këtë fotografi
Dua Lipa, 24 vjeçare një këngëtare britanike me origjinë shqiptare ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Kjo lëvizje e saj ka shkaktuar një reagim nga komentuesit serb, kështu e fillon artikullin portali serb Zivot. Këngëtarja ...
GazetaBlic | 18-Feb-2020 21:45
Dua Lipa, 24 vjeçare një këngëtare britanike me origjinë shqiptare ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Kjo lëvizje e saj ka shkaktuar një reagim nga komentuesit serb, kështu e fillon artikullin portali serb Zivot. Këngëtarja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved