ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:31

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave
Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800. Deri tani askush nuk mund të thotë se kur mund të ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 16:37
Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800. Deri tani askush nuk mund të thotë se kur mund të ...

Lufta e ashpër kundër koronavirusit, ekspertët shpjegojnë detajet: Qasje të veçantë për çdo lloj mikrobi, ja se si duhet të mbrohen qytetarët
Organizata Botërore e Shëndetit ende nuk po e quan pandemi përhapjen e koronavirusit, megjithëse disa ekspertë të sëmundjeve infektive thonë se sëmundja mund të shndërrohet në të tillë. Virusi është përhapur tashmë në ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 18:06
Organizata Botërore e Shëndetit ende nuk po e quan pandemi përhapjen e koronavirusit, megjithëse disa ekspertë të sëmundjeve infektive thonë se sëmundja mund të shndërrohet në të tillë. Virusi është përhapur tashmë në ...

OBSH jep lajmin e gëzuar për të gjithë: Po bie numri i infektimeve nga koronavirusi
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Kreu i operacioneve të emergjencës së OBSH-së, ...
Telegraf | 17-Feb-2020 22:30
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Kreu i operacioneve të emergjencës së OBSH-së, ...

ANALIZA/ Coronavirusi si thirrje për zgjim: Sa të papërgatitur jemi për të përballuar rreziqet biologjike
Koronavirusi na tregon sa të papërgatitur jemi për të përballuar rreziqet biologjike Nga Margaret Hamburg, Mark Smolinski* Në vitin 2011 një virus i ri, MEV-1, doli nga Kina dhe u përhap shpejt në të gjithë botën, duke ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 10:20
Koronavirusi na tregon sa të papërgatitur jemi për të përballuar rreziqet biologjike Nga Margaret Hamburg, Mark Smolinski* Në vitin 2011 një virus i ri, MEV-1, doli nga Kina dhe u përhap shpejt në të gjithë botën, duke ...

Koronavirusi nuk ndalet, arrin në 1.771 numri i viktimave
Numri i personave të vdekur nga shpërthimi i koronavirusit të ri, të njohur si Covid-19 në Kinë është rritur në 1.771, njoftoi Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në vend, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga ...
GazetaTema | 17-Feb-2020 10:10
Numri i personave të vdekur nga shpërthimi i koronavirusit të ri, të njohur si Covid-19 në Kinë është rritur në 1.771, njoftoi Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në vend, transmeton Anadolu Agency. Në një deklaratë nga ...

Apple paralajmëron ndërprerje furnizimesh me iPhone, shkaktar koronavirusi
Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi në ulje të prodhimit të iPhone dhe një rënie të kërkesës në Kinë, transmeton . Koronavirusi ka prekur dhjetra mijëra njerëz dhe ka vrarë mijëra prej tyre. ...
Lajminet | 17-Feb-2020 23:34
Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi në ulje të prodhimit të iPhone dhe një rënie të kërkesës në Kinë, transmeton . Koronavirusi ka prekur dhjetra mijëra njerëz dhe ka vrarë mijëra prej tyre. ...

Të dhënat më të fundit tregojnë për rënie të përhapjes së koronavirusit
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44 000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së ...
Koha.mk | 17-Feb-2020 23:11
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44 000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së ...

Mbi 1.700 të vdekur nga koronavirusi
Shkon në 1.770 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Shifra është konfirmuara këtë të hënë nga Komisioni? i Shëndetit Kombëtar. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka arritur në 70,548. Në 24 orët e fundit, janë ...
VizionPlus | 17-Feb-2020 09:26
Shkon në 1.770 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Shifra është konfirmuara këtë të hënë nga Komisioni? i Shëndetit Kombëtar. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka arritur në 70,548. Në 24 orët e fundit, janë ...

Të dhënat më të fundit tregojnë për rënie të përhapjes së koronavirusit
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44 000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së ...
Arbresh | 17-Feb-2020 23:02
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44 000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së ...

?OBSH: Po bie numri i të infektuarve nga koronavirusi
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...
InFokusi | 17-Feb-2020 22:15
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...

?OBSH: Po bie numri i të infektimeve nga koronavirusi
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...
Shprehja | 17-Feb-2020 22:09
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...

?OBSH: Po bie numri i të infektimeve nga koronavirusi
Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së OBSH-sw, Mike Ryan tha në një konference për shtyp, në Gjenevë, se është shumë herët për të treguar nëse kjo rënie e raportuar do të vazhdojë. Raporti tregon, gjithashtu, ...
Lajminet | 17-Feb-2020 22:07
Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së OBSH-sw, Mike Ryan tha në një konference për shtyp, në Gjenevë, se është shumë herët për të treguar nëse kjo rënie e raportuar do të vazhdojë. Raporti tregon, gjithashtu, ...

?OBSH: Po bie numri i të infektimeve nga koronavirusi
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...
Alsat-M | 17-Feb-2020 22:03
Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44000 raste me COVID-19. Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës ...

Lufta kundër koronavirusit, kinezët dezinfektojnë edhe paratë
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave. Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 02:02
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave. Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se ...

Anija në karantinë, evakuohen shtetasit amerikanë
Dy avionë me qindra shtetas amerikanë nga një anije krocerë e prekur nga koronavirusi në Japoni, kanë mbërritur në SHBA. Një avion u ul në bazën ajrore të forcave amerikane në Kaliforni dhe një tjetër në Teksas. ...
Arbresh | 17-Feb-2020 21:35
Dy avionë me qindra shtetas amerikanë nga një anije krocerë e prekur nga koronavirusi në Japoni, kanë mbërritur në SHBA. Një avion u ul në bazën ajrore të forcave amerikane në Kaliforni dhe një tjetër në Teksas. ...

Rritet bilanci, shkon në 1.696 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Provinca e Kinës Hubei, epiqendra e epidemisë së koronavirusit, raportoi 100 vdekje të tjera dhe 1.933 raste të reja më 16 shkurt. Komisioni shëndetësor Hubei tha se numri i përgjithshëm i vdekjeve në provincë ka ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 01:35
Provinca e Kinës Hubei, epiqendra e epidemisë së koronavirusit, raportoi 100 vdekje të tjera dhe 1.933 raste të reja më 16 shkurt. Komisioni shëndetësor Hubei tha se numri i përgjithshëm i vdekjeve në provincë ka ...

Rëndohet bilanci, 1700 viktima dhe mbi 70 mijë të infektuar nga Koronavirusi
Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish. Numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë arriti në 1,770, njoftoi sot Komisioni i Shëndetit Kombëtar. Vetëm të dielën janë raportuar 100 vdekje nga virusi i rrezikshëm. ...
Telegraf | 17-Feb-2020 09:01
Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish. Numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë arriti në 1,770, njoftoi sot Komisioni i Shëndetit Kombëtar. Vetëm të dielën janë raportuar 100 vdekje nga virusi i rrezikshëm. ...

Ndërron jetë drejtori i spitalit në Kinë ku po trajtohej coronavirusi
Drejtori i spitalit në epiqendrën e coronavirusit të Kinës ka vdekur vetë nga sëmundja. Kështu së paku shkruajnë media si The Telegraph sipas të cilave, Dr. Liu Zhiming, drejtor i Spitalit Wuhan Wuchang, vdiq sot nga ...
Medial | 17-Feb-2020 20:01
Drejtori i spitalit në epiqendrën e coronavirusit të Kinës ka vdekur vetë nga sëmundja. Kështu së paku shkruajnë media si The Telegraph sipas të cilave, Dr. Liu Zhiming, drejtor i Spitalit Wuhan Wuchang, vdiq sot nga ...

Ndërron jetë drejtori i spitalit në Kinë ku po trajtohej coronavirusi
Drejtori i spitalit në epiqendrën e coronavirusit të Kinës ka vdekur vetë nga sëmundja. Kështu së paku shkruajnë media si The Telegraph sipas të cilave, Dr. Liu Zhiming, drejtor i Spitalit Wuhan Wuchang, vdiq sot nga ...
EkonomiaOnline | 17-Feb-2020 19:25
Drejtori i spitalit në epiqendrën e coronavirusit të Kinës ka vdekur vetë nga sëmundja. Kështu së paku shkruajnë media si The Telegraph sipas të cilave, Dr. Liu Zhiming, drejtor i Spitalit Wuhan Wuchang, vdiq sot nga ...

Pasagjerët e anijes së goditur nga koronavirusi arrijnë në SHBA – 14 ditë karantinë
Dy aeroplanët që transportonin qindra qytetarë amerikanë nga një anije lundrimi e cila u godit nga koronavirusi në Japoni, kanë arritur në SHBA. Një aeroplan u ul në një bazë të Forcave Ajrore të SHBA-ve në Kaliforni ...
EkonomiaOnline | 17-Feb-2020 18:21
Dy aeroplanët që transportonin qindra qytetarë amerikanë nga një anije lundrimi e cila u godit nga koronavirusi në Japoni, kanë arritur në SHBA. Një aeroplan u ul në një bazë të Forcave Ajrore të SHBA-ve në Kaliforni ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved