ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/03/2020 22:05

Çavusoglu homologut rus: E nevojshme të ndalet agresioni në Idlib

Çavusoglu homologut rus: E nevojshme të ndalet agresioni në Idlib
Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavusoglu tha se e ka përsëritur domosdoshmërinë e armëpushimit të përhershëm në Idlib të Sirisë gjatë takimit me homologun e tij rus Sergey Lavrov në Mynih. “Unë u takova me Sergey Lavrov ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 03:02
Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavusoglu tha se e ka përsëritur domosdoshmërinë e armëpushimit të përhershëm në Idlib të Sirisë gjatë takimit me homologun e tij rus Sergey Lavrov në Mynih. “Unë u takova me Sergey Lavrov ...

Ministrat e jashtëm takohen në Mynih për armëpushimin në Libi
Ministrat e jashtëm dhe diplomatët e lartë nga e gjithë bota u mblodhën sot në Mynih për të diskutuar zbatimin e armëpushimit në Libi dhe embargon e armëve. Në takim merr pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 23:41
Ministrat e jashtëm dhe diplomatët e lartë nga e gjithë bota u mblodhën sot në Mynih për të diskutuar zbatimin e armëpushimit në Libi dhe embargon e armëve. Në takim merr pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt ...

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.
Top Channel | 16-Feb-2020 23:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.

Rama nga Brukseli: “Anti- KÇK”, pres të zërë vendin e merituar në vlerësimin e KE
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:44
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...

‘Mos mbetet topi në derën tonë’, Rama për negociatat: Çfarëdo që të vendosin, të paktën të thonë të vërtetën
BELGJIKË Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat në Bruksel ka thënë se Çfarëdo që të vendosin kësaj radhe shtetet anëtare të BE për negociatat, të paktën të thonë të vërtetën. Rama thotë se githmonë topi po i ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 22:36
BELGJIKË Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat në Bruksel ka thënë se Çfarëdo që të vendosin kësaj radhe shtetet anëtare të BE për negociatat, të paktën të thonë të vërtetën. Rama thotë se githmonë topi po i ...

Negociatat/ Rama nga Brukseli: Ka dakordësi për metodologjinë e re, Komisioni Europian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.
Top Channel | 16-Feb-2020 22:33
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.

Negociatat, Rama flet pas takimit me krerët e BE: Europianët të mos na i lënë topin në derë, të thonë të vërtetën
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 22:54
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...

Presidentja e KE-së: Metodologjia e re i hap rrugë negociatave me Tiranën e Shkupin (Video)
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...

Metodologjia e re e zgjerimit/ Presidentja e Komisionit Europian: I hap rrugën Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:41
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...

Rama për negociatat: Ka pajtueshmëri për metodologjinë e re, Komisioni Evropian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:57
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 21:30
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:24
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...

VIDEO/ Presidentja e KE flet për metodologjinë e re: I hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 21:03
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...

Rama nga Brukseli: Shpresoj që metodologjia e re të jetë platformë mirëkuptimi për BE, nesër është ditë e madhe për Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 16-Feb-2020 21:01
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Thaçi pas takimit në Bruskel: Kosova ka kryer obligimet për liberalizimin e vizave, tash mbetet nga Këshilli i Evropës të marrë vendimin politik
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:06
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...

Kryeministri Rama takon Presidentin e KiE, Michel: Mundësi për të rikonfirmuar perspektivën e Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...

”Bashkë për Shqipërinë”, Soreca: Përgatitje shumë intensive, ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË Në prag të Konferencës së Donatorëve, ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka thënë se ka pasur përgatitje shumë intensive dhe tashmë janë hapat e fundit të saj. Ai shprehet se nesër komuniteti shqiptar do ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 20:42
BELGJIKË Në prag të Konferencës së Donatorëve, ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka thënë se ka pasur përgatitje shumë intensive dhe tashmë janë hapat e fundit të saj. Ai shprehet se nesër komuniteti shqiptar do ...

“Mbërritja jonë në BE nuk do të jetë e lehtë”, Rama flet nga Brukseli: E hëna, ditë e madhe për Shqipërinë
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 20:53
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...

Kryeministri Rama flet nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:36
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved