ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 01:46

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...
Top Channel | 16-Feb-2020 21:12
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...

Zgjedhjet e parakohshme, shpërndahet parlamenti i Maqedonisë së Veriut
MAQEDONI E VERIUT Me 108 vota për, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Nuk votuan 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së. Shpërndarja e Kuvendit hap rrugën për zgjedhjet e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 17:56
MAQEDONI E VERIUT Me 108 vota për, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Nuk votuan 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së. Shpërndarja e Kuvendit hap rrugën për zgjedhjet e ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, Shkupi në zgjedhje të parakohshme
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.
Top Channel | 16-Feb-2020 17:34
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.

Zgjedhje me 12 prill: Shpërndahet parlamenti në Maqedoninë e Veriut
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 18:05
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...

Shkupi në zgjedhje të parakohshme/ Sot shpërndahet parlamenti, votimi i fundit i ligjit për prokurorinë
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.
Top Channel | 16-Feb-2020 16:06
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.

Xhaferi nënshkruan vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 20:38
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...

Mickoski: Votimi i Ligjit për PP-në ishte në kundërshtim me procedurat
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një konferencë për shtyp tha se miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike ishte “gjithçka, por vetëm drejtësi jo, por anarki e plotë që rrezikon imazhin e shtetit”, dhe ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 19:44
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një konferencë për shtyp tha se miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike ishte “gjithçka, por vetëm drejtësi jo, por anarki e plotë që rrezikon imazhin e shtetit”, dhe ...

Kostadinov i bën thirrje OBRM-PDUKM-së që të propozojë ministër të ri në vend të Rashela Mizrahit
Zëdhënësi i LSDM-së Kostadin Kostadinov në një konferencë shtypi edhe një herë i bëri thirrje OBM-PDUKM-së të propozojë një kandidat për ministër të ri për Punë dhe Politikë Sociale, pasi që Rashela Mizrahi u shkarkua. ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 19:17
Zëdhënësi i LSDM-së Kostadin Kostadinov në një konferencë shtypi edhe një herë i bëri thirrje OBM-PDUKM-së të propozojë një kandidat për ministër të ri për Punë dhe Politikë Sociale, pasi që Rashela Mizrahi u shkarkua. ...

Pendarovski nënshkroi ligjet e miratuara në Kuvend
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:45
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e Prokurorëve nuk është miratuar, nuk është votuar me badenter
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:17
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...

Zaev u bënë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në marshin “Hapa për Drejtësi”
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 17:46
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut
Shkup, 16 shkurt 2020 – Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. ...
Illyriapress | 16-Feb-2020 23:54
Shkup, 16 shkurt 2020 – Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. ...

Kuvendi miratoi edhe Ligjin për Këshillin e Prokurorëve, VMRO-ja nuk merr pjesë në seancë
Në mungesë të parëtisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Kuvendi miratoi Ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Pro Ligjit votuan 73 deputetë, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Pas miratimit të këtij Ligji ...
Shprehja | 16-Feb-2020 23:41
Në mungesë të parëtisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Kuvendi miratoi Ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Pro Ligjit votuan 73 deputetë, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Pas miratimit të këtij Ligji ...

Xhaferi e nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 23:26
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e PP-së duhej të miratohej me shumicën e Badenterit
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:57
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e PP-së duhej të miratohej me shumicën e Badenterit
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk ...
Medial | 16-Feb-2020 22:39
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk ...

Micevski thirrje Pendarovskit: Të mos dekretoj Ligjin për Prokurorinë Publike
“Ishim dëshmitar të shkeljes së demokracisë dhe parlament në Maqedoni. Paramendoni, Ligji për prokurori Publike që u vendos për votim nuk mori numrin e duhur të votave, respektivisht votuan vetëm 74 deputetë dhe një ...
Shprehja | 16-Feb-2020 22:39
“Ishim dëshmitar të shkeljes së demokracisë dhe parlament në Maqedoni. Paramendoni, Ligji për prokurori Publike që u vendos për votim nuk mori numrin e duhur të votave, respektivisht votuan vetëm 74 deputetë dhe një ...

Xhaferi e nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve më 12 Prill
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sonte e ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cilat ishin dakorduar që të mbahen më 12 prill të këtij viti. Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:24
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sonte e ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cilat ishin dakorduar që të mbahen më 12 prill të këtij viti. Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi ...

Mitreski: Ligji për Këshillin e PP-së nuk miratohet me shumicë të dyfishtë
Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk bën pjesë në grupin e ligjeve të cilat miratohen me shumicë të dyfishtë, shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. “Kolegut i cili ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:12
Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk bën pjesë në grupin e ligjeve të cilat miratohen me shumicë të dyfishtë, shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. “Kolegut i cili ...

Shpërndahet Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut
Me 108 vota “për”, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Për shpërndarjen e Kuvendit nuk votuan 7 deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së. Shpërndarja e Kuvendit hap ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 17:19
Me 108 vota “për”, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Për shpërndarjen e Kuvendit nuk votuan 7 deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së. Shpërndarja e Kuvendit hap ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved